gośka IP: 213.199.194.**

chciałam zapytac czy ktos wie na czym polega operacja wstawiania nowych zastawek w sercu i czy jest ona poważna. piszcie prosze

agnieszka IP: 83.18.73.**

cześć nazywam się agnieszka mam 32 lata rok temu w czerwcu przeszłam operacje zastawki mitralnej też bardzo się bałam ale już jest po wszystkim czuję się bardzo dobrze .operacja naprawdĘ nie jest straszna,ja rozmawiaŁam z wieloma ludzmi ktÓrzy mieli operacjĘ na otwartym sercu i wŁaŚnie rozmowa z nimi pozwoliŁa mi na podjĘcie decyzji o operacji.

Kasia IP: 83.238.146.**

Operacja napewno jest poważna.Ale jesteś osobą młodą i napewno organizm Twój szybko się zregeneruje po tej operacji,oczywiście i rehabilitacji kruciótkiej.Moja mama jest po dwóch wymianach =dwóch operacjach .I jest O.K.
Teraz ma skończone 60 lat i ma się dobrze ,tylko ma takie fajne tykanie w serduszku jakby miała tam zegarek.Trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrówka.

Agnieszka IP: 217.79.149.**

Witam!!
Widzę, że dobrze trafiłam;). Za kilka dni skończę 28 lat. Dwa miesiące temu wymieniono mi zastawkę mitralną na sztuczną. W wieku 17 lat zrobionomi plastykę zastawki mitralnej i trójdzielnej.
Czuję się nawet dobrze, choć były powikłania po drugiej operacji. Teraz jestem w domu nazwolnieniu lekarskim i staram się nabrać sił. Tyle, że nie specjalnie wiem na jaki wysiłek mogę sobie pozwolić, aby sobie nie zaszkodzić. Czy np.mogę już pojść na basen i popływać. Nadal nie czuję się na tyle mocna, aby wsiąść w samochód. Czasami kręci mi się w głowie i boję się by nie zasłabnąć za kierownicą. Niestety nie mogę sobie pozwolić na sanatorium w którym pokazano by mi jak wrócić do formy. W domu mam trzylatka, którego nie chcę zostawić samego. Ogólnie jest bardzo dobrze, tyle, że nie chcę się przeforsować za mocno, a jednocześnie chcę szybko wrócić doformy, do pracy. Niestety nie pamiętam jaktobyło 10 lat temu. Jeśli możecie podzielić się swoimi uwagami byłabym wdzięczna

justysia_19 IP: 83.238.45.**

czesc mam na imie justyna mam pewien problem bo moj młobszy braciszek który ma dopiero 11 lat ma miec wstawiana zastawke. boje sie tego troche i on tez. odchodze juz od zmysłów i nie wiem co mam poczac.

Aleksandra IP: 83.16.125.**

Witaj Justyno
Polecam Ci lekturę poradnika pacjenta po operacji zastawki. Znajdziesz tu odpowiedź na wiele pytań :
http://www.drivehq.com/folder/p976050.aspx
Ściąganie go może trochę potrwać.
Poza tym zapraszam cię na nase forum :
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429
Tu dowiesz się więcej od rodziców innych dzieci z podobnymi problemami serduszkowymi.
Nie napisałaś o która zastawke chodzi w przypadku braciszka. Mam syna w podobnym wieku też z wadą zastawkową.
Serdecznie Was pozdrawiam i zyczę zdowia.
Ola

malgorzata z lublina IP: 91.123.161.**

szanowna pani aleksandro jestem bardzo zainteresowana ta lektura o kturej pani pisze chcialabym dowiedziec sie jak mozna zdobyc taka ksiazke obecnie oczekuje na operacje wymiany zastawki mitralnej i trojdzielnej 3i 4 stopnia mam 4o lat pochodze z lublina bardzo boje sie tej operacji praktycznie nic o niej nie wiem prosze o odpowiedz z gory dziekuje

kdz IP: 212.182.20.**

małgorzato z lublina podaj maila a ci go wyśle bo ten adres strony już chyba nie działa

Ola IP: 83.30.151.**

Kdz - wielkie dzięki :)

malgorzata z lublina IP: 91.123.161.**

oto email na ktory moze mi pani wyslac ta lektore ktora jestem zainteresowana pani Aleksandro mariusz_290586@wp.pl dziekuje

malgorzata zlublina IP: 91.123.161.**

witaj ```kdz podalam swojego malla i jak dotat nie otrzymalam odpowiedzi bardzo prosze o kontakt jestem bardzo zainteresowana ta lektura poniewaz niedlugo mam miec operacje chcialabym sie jeszcze przed pujsciem czegos dowiedziec tak bardzo boje sie tego co mnie czeka sama mysl o operacji powoduje ogromny strach im blizej tym wiekszy strach pozdrawiam

Anka IP: 80.51.226.**

Witam wszystkich serdecznie..Pani Małgorzato z Lublina niedługo ma Pani operacje, jesli mozna wiedziec kiedy?,Ja również mam byc oiperowana w Lublinie, 12 lutego ide do Kliniki, terminu operacji nie znam ale tez bardzo sie boje. Jeżeli maPani ochote porozmawiac o naszych obawach podaje gg3363813Pozdrawiam Anka

kdz IP: 87.246.222.**

Do małgorzata
Wysłałem poradnik

serdecznie dziekuje za przeslany poradnik malgorzata z lublina

szanowna pani aniu ja rowniez 12 02 ide do kliniki celem ustalenia daty operacji najpierw mam wizyte z pania dr krawczyk w poradni juz po przeleczeniu nosa mascia i powturnych wymazach kontrolnych i z tym wszystkim juz pelna dokumentacja do szefa profesora stazki celem ustalenia terminu zabiegu czy pani tez ma byc operowana na zastawki