vego IP: 87.96.66.**

Witam biore ten lek od kilku miesiecy w dawce ktora sam sobie ustalilem jest to od 20 do 40 mg dziennie. Ten lek prawie zawsze dziala jestem z niego zadowolony nigdy sie po nim zle nie czulem. W dodatku tani jak barszcz. Mam pytanie czy jak bede dalej go bral to nie bedzie skutkow ubocznych skoro teraz jest dobrze tolerowany ?

ZENOB IP: 217.153.82.**

Skoro mial by nie szkodzic to czemu ludzie z nadcisnieniem najczesciej umieraja na serce?
Dobry jestes!HAHA :D

Pozdrawiam

vego IP: 87.96.66.**

a co ma twoja wypowiedz do mojej?

rhett IP: 83.24.107.**

Brałam propranolol od 1996r do 2008r .mialam dyskomfort w klatce i tzwklucia w sercu.bardzo dobry lek/znajomy pediatra bierze go ponad 20lat/ale u mnie w 2008 roku wystapil zawal serca z odcinkiem St-chociaz nie bylo skurczu widocznego podczas koronografii.serce prawidlowe.podejrzenie bylo ze moze nastapil po przewleklym braniu propranololu.nie mozna samemu ustalac dawki.Nie mozna go odstawic nagle...z niedowierzaniem czytam jak ludzie z kłopotami z sercem -klucia,dusznosci nie ida do kardiologa.to jest jakis idiotyzm.Nie bede opisywala perypetii z lekarzami,ktorzy zlekcewazyli moj bol w klatce piersiowej/w szpitalu w warszawie/i tylko przytomnosci mlodej pani doktor zawdzieczam ,ze skonsultowala moje EKG z pracownia hypodynamiki -48godz po wystapieniu boli i przewieziono mnie do fachowcow do innego szpitala.Naprawde to samemu trzeba wszystko wiedziec co robic,a juz jakiekolwiek bole w klatce to trzeba naciskac na lekarza aby robil EKG i Echo.

vego IP: 91.94.136.**

jakie bole , ludzie czy wy umiecie czytac ? gdzie naspialem ze mam bole w klatce ? nie mam zadnych boli mam szybkie tetno i cisnienie wyzsze w dzien dlatego biore ten lek i nigdy nie bralem lepszego leku.

vego IP: 91.94.136.**

badania tez mialem robione lekarz kazal mi brac doraznie ten lek ale od jakiegos czasu biore codziennie i jest sporo lepiej. Mam wrazenie ze lekarze w polsce mniej wiedza niz inteligentny pacjent. W koncu ten kto cierpi czesto wie ile jest mu cos potrzebne a nie lekarz.

gość IP: 77.115.235.**

do vego napiszę Ci tyle ,że ja biorę propranolol 10 mg juz kilkanaście lat i jestem bardzo z niego zadowolona . Lekarz przepisał mi go ponieważ leczę się na nerwicę jest super i nie masz się czego obawiać napewno nie będzie żadnych skutków ubocznych nie jestem lekarzem ale bynajmniej mi sie tak wydaje bo mam na sobie pewne doświadczenie.Uważam ze to jeden z lepszych leków na podane dolegliwości.

gość IP: 77.115.235.**

Do Zenob to myślisz że ludzie jak biorą propranolol to dlatego umierają? Ludzie umierają i umierać będą ale nie od propranololu.Zastanów się co piszesz człowieku!

M IP: 195.189.142.**

Propranololu nie wolno brac w bloku serca,bo MOZNA UMRZEC,wiec nie piszcie ze napewno nie szkodzi.Kazdy lek szkodzi...Co czesto wychodzi po dluzszym czasie brania.

ZENOB IP: 217.153.82.**

Do gość
Masz rację.Ale tu jest mowa o jednym leku...na obniżenie ciśnienia lub pozbycie się innych dolegliwości jest wiele innych naturalnych sposobów na wojnę z chorobami które nas atakują.Autor wątku pisze o braniu tego leku bez żadnych innych informacji dotyczących walki ale nie wspomina z jaką dolegliwością chciałby wygrać.Proplanolol najprawdopodobniej go uspokaja...TEN LEK W JAKIMŚ TAM STOPNIU UZALEŻNIA i lepiej byłoby gdyby z powodu który wymieniłem pozbył się lub w jakimś tam stopniu zminimalizował problem z którym się boryka naturalnymi sposobami które istnieją-z nadciśnieniem też można w ten sposób walczyć.Po za tym każda chemia obca organizmowi szkodzi-także proplanolol jest jednym z nich aczkolwiek są inne które robią większe spustoszenie w organiźmie.Można na to co powiedziałaś patrzeć z 2óch stron bo jeśli ktoś pyta nie mając pojęcia jak obsługiwać się z lekiem to lepiej niech nawet nie wychodzi na ulicę :) .

Pozdrawiam

gość IP: 77.115.230.**

Do M propranolol został przepisany przez lekarza więc zatem wie kiedy go można stosować akiedy nie więc po zażywaniu propranololu w swoich dolegliwościach nie umrze więc rada dobrze czytajcie i mądrze odpisujcie.Ja opisałam swoje doświadczenia zbraniem propranololu pisząc że nie jestem lekarzem.A zatem po to jest to forum chyba no nie?

wlodek2000 IP: 78.9.28.**

Na nerwicę cierpie od kiedy pamięcią sięgne.Męczylęm się z ta chorobą bardzo długo .Kiedy już ojawy stały się nie do zniesienia poszedłem do psychiatry .Leki ,które dostałem zupełnie mnie zdołowały.Próbowąłm sam sobie pomagać.Zaczęło się od Trankseny poprzez Afobam i takie inne bardzo uzależniające,Dopiero Proplanolol 40mg na dobę w dwóch dawkach pomógł mi bardzo .Ustąpiły lęki ,drżenie rąk i bóle głowy.Ten lek mi bardzo pomaga ,ąle recepty nie mogę oficjalnie dostać bo lekarze wydziwiają i twirdzą ,że są lepsze leki leczące takie schorzenia.Chociaz tak twierdzą to nic dobrego nie przepisują .Zaczynam wątpić w ich kwalifikacje.PACJENCIE LECZ SIĘ SAM !

Twoja odpowiedź