vego IP: 87.96.66.**

Witam biore ten lek od kilku miesiecy w dawce ktora sam sobie ustalilem jest to od 20 do 40 mg dziennie. Ten lek prawie zawsze dziala jestem z niego zadowolony nigdy sie po nim zle nie czulem. W dodatku tani jak barszcz. Mam pytanie czy jak bede dalej go bral to nie bedzie skutkow ubocznych skoro teraz jest dobrze tolerowany ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ZENOB IP: 217.153.82.**

Skoro mial by nie szkodzic to czemu ludzie z nadcisnieniem najczesciej umieraja na serce?
Dobry jestes!HAHA :D

Pozdrawiam

vego IP: 87.96.66.**

a co ma twoja wypowiedz do mojej?

rhett IP: 83.24.107.**

Brałam propranolol od 1996r do 2008r .mialam dyskomfort w klatce i tzwklucia w sercu.bardzo dobry lek/znajomy pediatra bierze go ponad 20lat/ale u mnie w 2008 roku wystapil zawal serca z odcinkiem St-chociaz nie bylo skurczu widocznego podczas koronografii.serce prawidlowe.podejrzenie bylo ze moze nastapil po przewleklym braniu propranololu.nie mozna samemu ustalac dawki.Nie mozna go odstawic nagle...z niedowierzaniem czytam jak ludzie z kłopotami z sercem -klucia,dusznosci nie ida do kardiologa.to jest jakis idiotyzm.Nie bede opisywala perypetii z lekarzami,ktorzy zlekcewazyli moj bol w klatce piersiowej/w szpitalu w warszawie/i tylko przytomnosci mlodej pani doktor zawdzieczam ,ze skonsultowala moje EKG z pracownia hypodynamiki -48godz po wystapieniu boli i przewieziono mnie do fachowcow do innego szpitala.Naprawde to samemu trzeba wszystko wiedziec co robic,a juz jakiekolwiek bole w klatce to trzeba naciskac na lekarza aby robil EKG i Echo.

vego IP: 91.94.136.**

jakie bole , ludzie czy wy umiecie czytac ? gdzie naspialem ze mam bole w klatce ? nie mam zadnych boli mam szybkie tetno i cisnienie wyzsze w dzien dlatego biore ten lek i nigdy nie bralem lepszego leku.

vego IP: 91.94.136.**

badania tez mialem robione lekarz kazal mi brac doraznie ten lek ale od jakiegos czasu biore codziennie i jest sporo lepiej. Mam wrazenie ze lekarze w polsce mniej wiedza niz inteligentny pacjent. W koncu ten kto cierpi czesto wie ile jest mu cos potrzebne a nie lekarz.

gość IP: 77.115.235.**

do vego napiszę Ci tyle ,że ja biorę propranolol 10 mg juz kilkanaście lat i jestem bardzo z niego zadowolona . Lekarz przepisał mi go ponieważ leczę się na nerwicę jest super i nie masz się czego obawiać napewno nie będzie żadnych skutków ubocznych nie jestem lekarzem ale bynajmniej mi sie tak wydaje bo mam na sobie pewne doświadczenie.Uważam ze to jeden z lepszych leków na podane dolegliwości.

gość IP: 77.115.235.**

Do Zenob to myślisz że ludzie jak biorą propranolol to dlatego umierają? Ludzie umierają i umierać będą ale nie od propranololu.Zastanów się co piszesz człowieku!

M IP: 195.189.142.**

Propranololu nie wolno brac w bloku serca,bo MOZNA UMRZEC,wiec nie piszcie ze napewno nie szkodzi.Kazdy lek szkodzi...Co czesto wychodzi po dluzszym czasie brania.

ZENOB IP: 217.153.82.**

Do gość
Masz rację.Ale tu jest mowa o jednym leku...na obniżenie ciśnienia lub pozbycie się innych dolegliwości jest wiele innych naturalnych sposobów na wojnę z chorobami które nas atakują.Autor wątku pisze o braniu tego leku bez żadnych innych informacji dotyczących walki ale nie wspomina z jaką dolegliwością chciałby wygrać.Proplanolol najprawdopodobniej go uspokaja...TEN LEK W JAKIMŚ TAM STOPNIU UZALEŻNIA i lepiej byłoby gdyby z powodu który wymieniłem pozbył się lub w jakimś tam stopniu zminimalizował problem z którym się boryka naturalnymi sposobami które istnieją-z nadciśnieniem też można w ten sposób walczyć.Po za tym każda chemia obca organizmowi szkodzi-także proplanolol jest jednym z nich aczkolwiek są inne które robią większe spustoszenie w organiźmie.Można na to co powiedziałaś patrzeć z 2óch stron bo jeśli ktoś pyta nie mając pojęcia jak obsługiwać się z lekiem to lepiej niech nawet nie wychodzi na ulicę :) .

Pozdrawiam

gość IP: 77.115.230.**

Do M propranolol został przepisany przez lekarza więc zatem wie kiedy go można stosować akiedy nie więc po zażywaniu propranololu w swoich dolegliwościach nie umrze więc rada dobrze czytajcie i mądrze odpisujcie.Ja opisałam swoje doświadczenia zbraniem propranololu pisząc że nie jestem lekarzem.A zatem po to jest to forum chyba no nie?

wlodek2000 IP: 78.9.28.**

Na nerwicę cierpie od kiedy pamięcią sięgne.Męczylęm się z ta chorobą bardzo długo .Kiedy już ojawy stały się nie do zniesienia poszedłem do psychiatry .Leki ,które dostałem zupełnie mnie zdołowały.Próbowąłm sam sobie pomagać.Zaczęło się od Trankseny poprzez Afobam i takie inne bardzo uzależniające,Dopiero Proplanolol 40mg na dobę w dwóch dawkach pomógł mi bardzo .Ustąpiły lęki ,drżenie rąk i bóle głowy.Ten lek mi bardzo pomaga ,ąle recepty nie mogę oficjalnie dostać bo lekarze wydziwiają i twirdzą ,że są lepsze leki leczące takie schorzenia.Chociaz tak twierdzą to nic dobrego nie przepisują .Zaczynam wątpić w ich kwalifikacje.PACJENCIE LECZ SIĘ SAM !

nineczkapl IP: 89.65.50.**

Mam silną nerwice lękową, właściwie to już po mnie, jednak podejmuję próby leczenie przez lekarzy, to co mi przepisują to horor..albo są to leki szybko zwiększające masę ciała albo wywołują zobojętnienie emocjonalne-np triticco ostatni przeze mnie brany lek około miesiąca, nie wspomnę,że wywołał też taką beznadzieję ,że aż strach..
jedynym lekiem jaki poprawia mój stan czyli likwiduje panikę, drżenia ,szybkie i nierówne bicia serca jest propranolol..
biorę ok 2-3 razy dziennie po 10 mg..nie wierzę już lekarzom, nie trafiają z lekami a i mało rozmawiają, skupiają się na jednym objawie centralnym, nie pytają jakie są warunki życia obecnie , konfliktowość , tylko bach -dwie recepty..szok, na szczęście propranolol jest tani i łatwo go zdobyć ..jednak nie przekraczam tej dawki. Wiem ..

Pauluse

Biorę propanolol doraźnie na nadciśnienie. Jestem zadowolona z tego leku bo zawsze działa i nie czuję się po nim źle.

Edka13 IP: 5.172.233.**

Biore ten lek od 1993 roku systematycznie z malymi przerwami zaczynalam od bardzo duzych dawek a obecnie jestem na 20mg...przez te 22 lata nie zauwazylam u Siebie zadnych skutkow ubocznych ....a biore go spowodu nie miarowego bicia serca oraz szybkiego tetna...pozdrawiam