aga IP: 217.116.100.**

Witam wszystkich!

Od prawie dwóch lat leczyłam się na nerwicę lękową. Moje lęki związane są głównie z sercem, a więc strach przed zawałem itd. a w związku z tym mnóstwo badań. Od kilku miesięcy zaczęłam odczuwać dziwne zatykanie w gardle. Gdy w trakcie takiego zatykania gardła zaczęłam kontrolować puls, poczułam jakby serce mi się na moment zatrzymywało i potem przyspieszało. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdzł, że to mogą być skurcze dodatkowe i że są oczywiście niegroźne. Ostatnio postanowiłam odwiedzić kardiologa. Zrobił mi EKG, ECHO i założył Holtera. Wyniki badań są w porządku. Lekarz powiedział, że mam nie brać leków na nerwicę tylko przepisał mi Concor Cor (1.25 mg x 1 dziennie)na odczuwane skurcze dodatkowe. W trakcie badań nie odczułam żadnego skurczu dodatkowego, a wczoraj znowu się zaczęło. Położyłam się do łóżka i kilka skurczy pod rząd. Strach mnie sparaliżował. Mąż musiał siedzieć przy mnie przez pół nocy, żebym nie bała się zasnąć. Jestem załamana. Znowu pójdę do kardilogoa. Ale czy ktoś mógłby napisać mi czym właściwie są te skurcze dodatkowe i na ile są one groźne?

Monia IP: 213.238.119.**

Agnieszko, miałaś więc wykonane wszystkie niezbędne badania kardiologiczne. Jeśli echo serca jest w normie to już więcej niż połowa sukcesu bo to znaczy, że serce jest zdrowe i prawidłowo zbudowane, bez wad. Co do Holtera: prawdopodobnie wyszły ci tam skurcze dodatkowe, które ma chyba każdy piszący na tym forum internetowym. Są one jak sama wiesz (i co potwierdził ci przecież kardiolog) niegroźne choć bardzo nieprzyjemne. Ważne jest ile ich jest na dobę i czy występują w postaci uderzeń pojedynczych czy złożonych (nazywają się bigeminie, trigeminie i pary - sprawdź sobie na wyniku). Mój mąż też przy mnie czasem siedzi aż zasnę i nawet masuje mi stopy. Właśnie świadomość, że on jest pewny, że mi nic groźnego nie jest nieraz pomagała mi zanim potwierdził to lekarz. Nie martw się - nerwica właśnie tak się objawia. Pozdrawiam Cię, Monika.

Monia IP: 213.238.119.**

Acha, i jeszcze coś - jeśli się kładziesz do łóżka podczas nasilenia objawów to one zwykle jeszcze rosną (a na pewno arytmia). Lepiej jest wyjść na spacer ale chodzić, nie siedzieć. Ja tak wychodzę z mężem wieczorami, rozmawiamy i jest mi lepiej.
No i druga sprawa: zażywaj magnez i potas, polecam też koenzym Q10 - wszystkie one b.pomagają z tym, że po dłuższym czasie.

robert IP: 83.168.106.**

witaj, ja też w holterze mam zarejestrowane kilkadziesiąt pobudzeń przedwczesnych komorowych i nadkomorowych są też pary komorwe ale bez zaburzeń rytmu. Lekarz już wcześniej zdiagnozował u mnie zespół WPW. Miałem robioną ablację ale ona nic nie pomogła. Jeżeli chodzi o objawy to mam co jakiś czas uczucie potykania serca, uderzenia do gardła i takie szarpnięcia, czasami też wydaje mi się że serce na chwilę staje. Lekar mój mówi, że mam ten zespół WPW i zalecił branie tego samego leku co Tobie tzn. Concor Cor, ja jednak jego nie biorę, gdyż się boję że jak zacznę to już nigdy nie skończę. Powiedz jak sie czujesz po tym leku ? Robert 31 lat

324324 IP: 83.25.64.**

ustal co jest przyczyną tych slabot.
U mnei byly infekcje uszu i nieleczona grypa.. Wiecie co moze powodowac wrazenie choroby psychicznej? Zatkane uszy. Brud sie myje a nie kolekcjonuje

23432 IP: 83.25.64.**

wypadanie zastawki to sprawa bardzo powazna. widzialem program o tym
nie wkręcajcie sobie tego bo na bank nie macie. A lekarz zapewne zapisal wam cos na uspokojenie moge zaraz sprawdzic ten lek. Jezeli to psychotrop macie wurzycic. JA sie po psychotropach zle czulem 8 miesiecy. Nawet twarz mojej dziewczyny byla jakas nie do rozpoznania i ogolnie mętlik niepotrzebny mętlik
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=concor+lek+uspokajajacy&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=
wywalcie to szkodliwe uspokajace psychotropy dla schizofrenikow
chyba lepsza ta nerwica niz to co po nich sie dzieje. Macie tu opis google
--------------------
dawki leku który biorę (concor 5) praktycznie od razu ustąpiły. ... dawki leku uspokajającego i cała moja głowa w tym żebym to przetrwała. ...
www.kardiolo.pl/t,dawki_lekow.htm - 27k - Kopia - Podobne strony

Psychotropy do kosza!
Lekarze wolą dac pacjentowi psychotrop i zeby spier.dalał potem pacjent zamienia sie w tempe warzywko ktore stale spi. Przeszedlem pieklo przez jednego lekarza ktory oczywiscie bedzie zajebany

3244 IP: 83.25.64.**

A dodktorka ustale i zglosze policji :)

3243243 IP: 83.25.64.**

moze jak paru siądzie za przypisywanie nam trucizny to sie oduczą. Wszystko po psychotropach wraca do normy bo oczywiscie nie mamy schizofreni. Schizofrenia i inne tego typu akcje zaczynają sie od dzieciństwa tyle moge wam powiedziec bo sie nie znam
schizofrenie i inne takie akcje to inaczej autyzm. Wiem ze tego najbardziej sie boicie i niepotrzebnie. Poszukajcie raczej problemu w braku witamin i stalym siedzeniu przy kompie w bezruchu ( co w sumie naprawde moze byc przyczyna zawalu)

Marta Krupa:* IP: 95.48.117.**

Kurcze moze wy mi pomożecie :(
Dziś na lekcji w-f graliśmy w piłkę nożna na dworze i przebiegłam kolo 50m i mnie zatkało w klatce piersiowej później strasznie mnie rozbolała głowa kręciło mi się w głowie a co najgorsze po powrocie do domu zwymiotowałam co robić??
Mozę wiecie jaka to choroba??

ww IP: 83.24.36.**

~ Monia bigeminia to nie jest złożona forma arytmii

Twoja odpowiedź