copi IP: 87.205.66.**

Witam, mam bóle jakby pod klatką piersiową w okolicach lewej piersi, podczas ataku bólu pojawiają się trudności z oddychaniem ( nie mogę do końca nabrać oddechu bo bardziej boli ) muszę poprostu oddychać po woli, a później przestaje. Są dni kiedy wcale nie boli oraz są takie dni kiedy nie wiem gdzie mnie to chwyci. Moja babcia ma jakąś dusznice bolesną i boję się, że to jest to samo. Proszę o pomoc

Wiki IP: 83.12.127.**

Witam.Najlepiej,jak złożysz wizytę lekarzowi.Może to być tylko nerwoból,który ustąpi po zażyciu przeciwbólowych i przecizapalnych.Nie trzeba od razu panikować.
Pozdrawiam

miska IP: 87.116.254.**

Ja mma podobnie,
bóle od 2 dni po prawej stronie, w okolicy żeber, i z boku i plecy od łopatki:( spac nie moge, w pozycji leząćej okropnie boli nei moge na bok sie przwrocic ani podniesc jak juz leze, czy jak siedze zeby wstac, przeszywający kłujący ból, zwłaszcza przy wiekszyk wdechu lub kichnięciu :(:(:
nie wiem czy nei wybrac sie na pogotowie:( bo niestety dzis bylam u lekarza i takie kolejki ze nie wiem kiedy sie dostane;( boje sie co to moze byc :( i strasznie utrudnia mi to zycie, chodze taka pogięta:(

Jola IP: 83.23.149.**

Ja mam podobnie,Mam dopiero 23 lata a od roku czy nawet dwóch boli w prawej piersi,raczej bólem bym tego nie nazwała tylko przechodzą mi tzw. prądy a później kłucie które mi przeszkadzają,przy nie których udaje że nic mi nie jest ale ile można ukrywac ból,nie mówiąc już o oddychaniu. Byłam u ginekologa i stwierdził ze to przez zastrzyki antykoncepcyjne które biorę dopiero od pół roku i przez nerwy,tylko że ja nie mam żadnych nerwów,nie ma kto mnie denerwowac poniewaz wiekszośc dnia siedzę sama w domu,więc nie wiem czy mam śie wybrac do lekarza rodzinnego bo nie wiem czy mi nie powie tego samego.

Karolina IP: 83.21.237.**

No słuchajcie ja mam to samo!Silny ból w parwej stronie klatki piersiowej,promieniujacy do lopatki i ramienia.Nie wiem co robic,czuje ze bol jest co raz to wiekszy.Bede musiala wybrac sie do lekarza bo to staje sie nie do zniesienia.A czy ktos wie moze co to jest?
Pozdrawiam seredenie i zycze zdrowka! ;)

wilczy1910

Witam.mieszkam w londynie i mam problem tego typu ze odczuwam dziwne cos jakbym nie mogl zlapac oddechu,probuje gleboko wzdechnac ale czasami sie blokuje a jak zlape calkowity wdech to odczuwam taka wspaniala ulge,czasami jak tak probuje robic to czyje jakby zlapal mnie kurcz.jak leze nie moge oddychac nosem bo mam uczucie jakbym mial zemdlnac.gdy zasypiam i wchodze w zasadzie w faze snu to raptownie sie budze i brakuje mi powietrza.gdzy leze odczuwam dziwny bol w okolicachserca i cala lewa strona od lewej piersi do barku a wiem ze na barku idzie tetnica,czy moze cos byc z tym zwiazane?a moze z zatokami ze nie moge oddychac nosem?boje sie zasnac bo az w uszach czuje jak bije mi serce a jak mierze sobie cisnienie to jest raczej ok moze troszke podwyszone.bylem tu w szpitalu poniewaz 2,5miesiaca temu zabrala mnie karetka bo mialem puls 187 i zaczela wyc maszyna i podlaczyli mi kroplowki i puscili do domu a lezac na szpitalnym lozku znowu poczulem brak tlenu i na takiej maszynie gdzie mi serce mierzylo i mialem podlaczonych do ciala chyba 10kabelkow z takimi koleczkami pojawila sie linia ciagla,doslownie przez moze 3-5sekund i poczulem jak odplywam i zaraz puls znowu mi skoczyl na maksa a ja sie poczulem jakbym zemdlal i nie wiedzialem co mi jest i bylo wszystko spoko.generalnie sluzba zdrowia w uk nie jest rewelacja i oni z niczego nie robia sobie problemu,nawet mnie samego do domu puscili i po badaniach dali mi kartke z wynikami i tam jest napisane tachycardia.ale jak nie wiem o co chodzi.pozdrawiam i prosze o jakas rade.a i mam 22lata

asia77777777777777 IP: 87.250.160.**

Witam,

mam w okolicach serca uczucie klucia (nie zawsze ale raptowne nie doo przewidzenia).Raptowny skret ruch wysilek-klucie serca kolatanie.To efekt tarczycy ale glownie jesli ni emozecie oddychac zlapac wdechu lub jestescie napompowani po lewej stronie i nie mozecie na niej spac to albo tarczyca albo gubicie jak ja potas i magnez i trafiam wtedy na pogotowie daja kroplowke (nie za szybko bo mozna zemdlec) i 4 h macie z glowy.Potem wstaje i ide i tak do nastepnego razu .
Jestem zdruzgotana bo nie obliczysz kiedy Cie dopadnie.porobcie echa serca,holtery,probe wysilkowa jak ja....i najlepiej uslyszycie od lekarzy nerwica.
ciekawe co? a po kroplowce przechidzi tylko go sie gubi i stad problem.mineraly .

Overburdened IP: 109.125.193.**

Wilczy1910 Tachykardia to przyspieszona akcja serca - powyżej 100 uderzeń na minutę. Normalnie serce bije w granicach 60-100, więc musisz wziąć pod uwagę, że to nie jest stan, który można zlekceważyć. Udaj się do poradni kardiologicznej, jakiejś porządnej. Tachykardia może u Ciebie występować np. z powodu stresu lub wysiłku, ale lepiej jakbyś skonsultował to z lekarzem i wykluczył pewne możliwości, abyś wiedział na czym stoisz.

Geisha20

Podpinam się. Mam czasem nagłe i mocne bóle w klatce piersiowej po lewej stronie, dokładnie pod lewą piersią. Czasami ból jest nagły i ostry i przechodzi po chwili a czasem boli dłużej. Momentami rozchodzi się aż do serca. Dziś odczuwam taki ból(niezbyt ostry) już dobre kilka godzin. Dodam, że mam dużo stresów. Czy są to tylko nerwobóle czy powinnam udać się z tym do kardiologa? Dodam, że leczę się na nerwicę i depresję, poza tym mam problemy z krążeniem (zimne dłonie i stopy nawet w lecie), poza tym moja mama choruje na serce.

paulina25 IP: 89.78.74.**

Witam,widze ze pelno ludzi choruje na nerwice i mam podobne dolegliwosci,najgorsze jest to ze jeszcze pare lat temu nic mi nie bylo a teraz?od kolatania serca po silne bole glowy klocie w klatce i po lewej stronie dokladnie pod lewa pacha ucisk w gaardle i klatce dysznosci szybki puls i tak bez konca drgawki,zimne stopy i dlonie masakra...pierw poszlam do rodzinnego mam nadczynnosc tarczycy a nadzczynnosc rownw sie nerwy takze radze abyscie w pierwszej kolejnosci udali sie do lekarza rodzinnego i zrobili tsh ft3 i ft4 mialam okropne kolatania serca i wyszla nadczynnosc...teraz mam wypadajacy platek wlasnie dzis wrocilam od kardiologa oraz za wysokie tetno 120 i skoki cisnienia 160/110,co ma byc to bedzie mam 3 letnia corke i tylko o nia sie martwie pozdrawiam

patuniek IP: 91.180.58.**

Witam,mam podobnie jak wy.straszny ból z lewej strony i duzy problem z oddychaniem,nie wiem co to jest,pomocy

majorka78 IP: 95.113.68.**

Witam kobiety,ja mam tez ten sam problem,od dłuższego czasu z malutkim przerwami boli mnie bardzo po lewej stronie dokładnie nad lewą piersią,ból przechpodzi az na plecy i reke,nie wiem co to jest także brak mi powietrza nie raz nie moge go wogóle złapac,mysle ze to jakis nerwoból,oby nie cos z płucami,najgorzej boli przy oddechu,,,,,mieszkam w niemczech od 7 miesiecy i nie byłam jeszcze u lekarza,w polsce juz dawno bym odwiedziła specjaliste,,prosze moze mi ktos cos na ten temat napiasc..pozdrawiam

Arek74 IP: 94.141.145.**

Od jakiegos czasu odczuwam bole w okolicy klatki od sutka do okolic pachy.
Sa to takie klocia. Bylem u kardiologa i echoserca wykazalo powiekszenie jamy lewego przedsionka i przerost miesnia lewej komory w obrebie przegrody m/komorowej. Funkcje skurczowa lewej komory prawidlowa ,Budowa i funkcja zastawek rowniez prawidlowa.Mam lekkie nadcisnienie,z rana w normie do 140/90 ,wieczorem nieraz 145/95-98
W dziecinstwie leczylem sie na niedoczynnosc tarczycy obecnie wyniki Tsh w normie
Czym spowodowane moga byc te klocia.
Bede wdzieczny za informacje.

Franiu

Mnie też często bolała lewa strona klatki piersiowej. Myślałem, że serce mnie kuje. Szczególnie nasilało się przy głębokich wdechach. Poszedłem do kardiologa i powiedział, że to nie serce tylko nerwoból. Mówi że to taka reakcja na stres - niektórzy tak mają inni mają inne skutki.

Ewa2501

Może to jest śmieszna odpowiedź, ale ja miałam właśnie podobnie. Czułam straszny ból po lewej stronie, oddech był płytki a serce rozkołatane, poszłam do lekarza rodzinnego zrobil mi ekg i od razu wypisał skierowanie do szpitala i kazał się zgłosić jeszcze tego samego dnia.
Przyjeli mnie na oddział wewnętrzny, poroblili badania: echo serca, prześwietlenie klatki piersiowej i kręgosłupa, badania krwi, mocz i kał.
I co się okazało:
Mam lambriozę, która prawdopodobnie mogła to powodować.
Więc zróbcie może badania na obecność robaków.

Twoja odpowiedź