mlodziutka IP: 213.158.196.**

Witam, mam taki problem, mam ciągle stan podgorączkowy, bóle w klatce piersiowej, zimne kończyny, nocna potliwość, zawroty głowy,dusznosci, szybkie i/lub mocne bicie serca,bóle między łopatkami i ogólnie pleców, słabość mieśni, bardzo szybko się mecze, czasem drętwienie lewej ręki. podejrzewam u siebie zapalenie miesnia sercowego a na dodatek kiedys przy badaniu moja lekarka stwierdzila że nadaje sie do położenia do szpitala bo prawdopodobnie mam zapalenie miesnia sercowego lecz na drugi dzień zostałam wypisana ze szpitala bez żadnych badań, na podstaie infekcji dróg oddechowych. zrobiłam prywatnie echo serca - wszystko w normie poza wydłużonym płatkiem mitralnym co podobno jest normalne u osób z płaską klatką piersiową. zrobiłam także holter, wyniki beda jutro lecz obawiam sie skuteczności badania ponieważ gdy miałam zalożony holter nic mi sie nie dzialo, żadnych kołatan, nic! moja lekarka cały czas mówi mi że wszystko ok i zwala to na nerwice. nie mam żadnej głupiej nerwicy a nawet jesli mam to jest tylko wynikiem tego stresu o to że lekarze mnie lekceważą. Nie moge już słuchac że wszystko jest ok, w takim razie dlaczego mam takie objawy, wszedzie słysze że jestem za mloda na choroby serca, mam 18 lat a jak widac po chorobach ludzi obecnych na forum nie trzeba byc starym żeby być chorym. bóle czasem mnie budzą i nie są to żadne kłucia jak u wiekszości nerwicowców tylko normalne bóle, duszności. nie biore żadnych leków. Wejście na półpietro sprawia mi problem, męcze sie, wystarczy że wyjde z łóżka a serce zaczyna bardzo szybko bić, frakcje wyrzutowa mam 70%.Cały czas mam wrażenie jakby ktoś gniutł mi lub naciskał na klatke piersiowa i mostek, bóle mięśni i kości, rózne dziwne zachowania serca, niskie ciśnienie. Jakie badania pozwolą zdiagnozować zapalenie mięśnia sercowego? Jestem w trakcie badań tarczyca, elektrolity itp czy ktoś może podzielić sie informacjami lub spostrzeżeniami. Co myślicie o tym wszystkim?? Prosze pomóżcie bo lekarze ciąglemnie zbywają, pozdrawiam

stracatella IP: 217.97.182.**

Zapalenie można zdiagnozować tylko 100% przez biopsje mięsnia sercowego.
Ale jeśli jst podejrzenie robi się posiew - krew pobiera sie w równych odstępach czasu przez 24h.
pozdrawiam

marzanna8 IP: 194.150.97.**

Witaj,
prawdopodobnie powinnaś się poważnie zająć swoim zdrowiem. Myślałaś może o naturalnych metodach leczenia? Zajmuję się med. naturalną od dłuższego czasu i mam wielu pacjentów z dolegliwościami jak Twoje. Med. naturalna jest skuteczna w takich przypadkach, nie lekceważy nikogo, sięga przyczyn nie skutków, a przede wszystkim NIE MA SKUTKOW UBOCZNYCH!!!
Spróbuj, pozdrawiam

mlodziutka IP: 89.79.194.**

dostałam juz wyniki, krew itp wszystko dobrze, holter - stwierdzono 1 epizod bloku przedsionkowo komorowego 2 stopnia Mobitz 1, oraz tachykardie. Ciagle czuje ból także z lewej strony co powoduje ze chodze zgiete w lewą strone. jutro mają mnie położyć w szpitalu ;((( pomocy

aga24

hej nie stresuj sie ja też byłam w szpitalu podejżewali u mnie zapalenie mięsnia sercowego.moje objawy to stan podgorączkowy ,bolało mnie serce drętwienie lewej reki szybko sie męczyłam kilka schodków i nie mogłam nic powiedziec bo brakowało mi powietrza, w nocy serce waliło mi bez powodu nie mogłam spać ,do tego dreszcze na zmiane z gorączką ciagle odczówałam jak by ktoś trzymał mi reke na sercu.no i posiew cool i inne też badania .jak wyjdziesz że szpitala to pewnie przejdzie ci na gardło mnie coś trzymało i dusiło pomagały syropy uspakajające . teraz czasami sie zdaży kołatanie i niepokuj. pozdrawiam.Najważniejsze to spokuj nie daj sie a może i lepiej mów sobie co bedzie to bedzie widocznie tak musi być

Karolina IP: 89.76.17.**

Brat moj choruje na zapalenie miesnia sercowego jest w ciezkim stanie od około 3 miesiecy lekarze nie moga zwalczyc infekcji stan sie pogarsza. ma 30 lat wyczytałam w internecie o tybetanskich ziołach o nazwie PADMA 28 jak i rowniez BORAGOGLANDYNA 100. prosze wszystkich o pomoc niech kazdy pisze co wie.

Hela754 IP: 83.19.104.**

Z Twoich wypowiedzi wynika, że już pewnie jesteś w szpitalu i bardzo dobrze, bo jeżeli to jest zapalenie mięśnia sercowego, to wymaga długiego 2 lub 3 miesięcznego leczenia. Przeszłam dwukrotnie zapalenie mięśnia sercowego i wiem co to oznacza. Jest trudne w zdiagnozowaniu i borykałam się z podobnymi problemami i brakiem zrozumienia ze strony lekarzy ,oraz podobnym traktowaniu szczególnie ludzi młodych.Sądzę, że wszystko będzie dobrze, jeżeli będziesz prawidłowo leczona. Pozdrawiam i życzę zdrowia

mlodziutka IP: 213.158.196.**

tak własnie jestem w szpitalu. nic lekarze mi nie mówią, nawet jak zadaje im pytania wprost. boje się że oni nie wykryją tego zapalenia a ono będzie. zreszta nie robią mi żadnych sercowych badań. nie wiem co mam robić ;(

Hela 754 IP: 83.19.104.**

Sądzę ,że leżysz na kardiologii.Ponieważ miałaś już zrobionych część badań ambulatoryjnie, więc ci nie robią,ale jesteś pod obserwacją lekarzy, a to najważniejsze, gdyby się zaczęło coś dziać niebezpiecznego, bo przy takiej chorobie tak może się zdarzyć. Mnie obserwowali przez tydzień wyłączając leki ,które brałam,aż straciłam przytomność i wtedy zaczęło się intensywne leczenie antybiotykiem ,oraz encortonem 60mg dzienne przez 6 tygodni .a potem stopniowe zmniejszanie dawek ,oraz przez dłuższy czas debecylina. Drugi raz, gdy zachorowałam brałam dożylnie antybiotyk oraz hydrocortizon .Wtedy moje serce było bardzo osłabione,że przez okres 2 lat nie mogłam przejść niewielkiego odcinka .drogi. Obawiam się ,czy cię za bardzo nie wystraszyłam i nie napisałam za dużo . A więc widzisz, że tego nie można lekceważyć.Nie możesz również wpadać w panikę ,bo to może utrudniać leczenie. Ja jestem z natury optymistką i zawsze miałam nadzieję , że będzie dobrze i to mi pomagało. Następnym razem napiszę ci więcej. Pozdrawiam i życzę zdrowia

annnn IP: 217.113.228.**

mój tata zachorował na zapalenie mięśnia sercowego w wieku 21 lat.przez 20 lat brał padmę i bardzo mu pomogła.

Meg IP: 84.10.111.**

A może to gruźlica?

ola m IP: 83.9.59.**

witam mam 31 lat mam podobne objawy drżenie mięśni, skoki ciśnienia od 9060 do 150110, robi mi się słabo mam zawroty głowy, płytki oddech i przy tym kaszel boli mnie pod prawą łopatką, wyniki z krwi w normie leczą mnie na astmę sle to nie pomaga , pomóżcie

matt IP: 83.11.2.**

Do Oli M - mam podone objawy od kilku dni. Zaczelo sie od gardła brałem duomox ale w noc wigilijną poszedłem zasłabłem, olałem sie zimnym potem a serce oszalało. Po paru minutach leżenia trochę sie uspokoiłem ale ból z lewej strony pod żebrami nie minal. Na drugi dzień pojechałem do szpitala, bo podejrzewałem zapalenie miesnia sercowego - zrobili ekg i badanie krwi. Według nich to nueralgia wewnątrzżebrowa. I rzeczywiście na drugi dzień około południa sie polepszyło. Jednak wieczorem silny atak kaszlu, prawie 39 stopni ale serce spokojne. Rano wizyta domowa - dostałem silny antybiotk sumamed. Po kilku dniach kuracji własciwie jest ok gdyby nie: kaszel który pozostał (niebyt silny), dziwne bóle mięśni w nogach, uczucie jakbym pływał (nie klasyczne zawroty a raczej miekkie nogi), szum w uszach no i ból pod żebrami, uczucie niepokoju. Może ktoś wie co to może byc??

dorja IP: 92.244.32.**

Matt uczucie pływania, bóle nóg, kłucia jakby między żebrami i parę innych objawów pojawiło się u mnie ok. 3 lat temu, właśnie na wiosnę. Odbyłam wiele pielgrzymek po lekarzach różnych specjalności w tym nawet byłam u psychiatry, bo rodzinny stwierdził,że to pewnie nerwica, a ja już nie wiedziałam co do licha jest.Niestety zadne leczenie mi nie pomogło. Z czasem dałam spokój i próbowałam z tym żyć, nawet mi się udawało, przez pół roku czułam się jakby lepiej, ale właśnie po niedawnej chorobie (też gardło i antybiotyki) wszystko znów wróciło, dzisiaj *pływam*, jestem bez sił, znów myślę , że to coś bardzo poważnego. Naprawdę nie wiem co to jest a lekarze moje objawy ignorują , to jest dla mnie bardzo przykre muszę się sama z tym borykać. Życzę Ci szybkiej diagnozy, bo wiem jak jej brak marnuje nam zycie. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.

wyzwolenie21@onjet.e IP: 85.128.102.**

Kieruj do serca czysty spokuj,myśl o sercu i powtarzaj:spokuj spokuj spokuj,i odczuwaj wtedy w sercu jasny,przyjemnie chłodny,czysty spokuj.
ogulnie to afirmacje,mam to samo i naprawde mi pomagają.
Warto o tym poczytac,naprawde.