Gwiazda_18 IP: 86.63.83.**

Czy ktoś ma doświadczenie z niedomykalnością zastawki trójdzielnej? U mnie 5 lat temu wykryto te wade 1 stopnia, mój lekarz sportowy to zaniechał i przez te 5 lat trenowałam wyczynowo, w lutym wykryto to samo tylko że 4 stopień, musiałam zrezygnować ze swojej pasji, miałam nadzieję że jak rzuce sport to się coś poprawi a czuję się coraz gorzej, dochodzą do tego zaburzenia rytmu serca za dwa tygodnie będę miała robione badanie holtera,

Jakie są postępowania przy tej wadzie? Mój kardiolog coś wspomniał o plastyce serca, czy to konieczne?

Kris IP: 83.13.119.**

Cześć!Ja tez mam taką wadę,wykryto ja umnie przez przypadek-bardzo aktywnie uprawiałem sport,także chodziłem na siłownię itp.Miałem wtedy 19 lat.Swiat mi sie zawalił,nie powiem,ale..Dzis mam 32 lata i nadal pracuje fizycznie.Wszystko pozmieniałem i do wszystkiego muszę podchodzic z głową.W tej chwili mam wadę 3 stopnia.Duzo jeżdżę na rowerze i pływam.Staram sie ruszać ale nie wyczynowo-o tym lepiej zapomnij!Za mało podałaś szczegółów odnośnie swojej objawów swojej wady,żebym mógł ci coś więcej powiedzieć.Przez 13 lat świadomości,że mój stan zdrowia sie stale pogarsza,człowiek bardzo sie zmienia i ciężko znależc w sobie chęć do dalszego normalnego życia.Ale da się!U ciebie bardzo szybko pogłębia sie wada,więc musisz zacząć trzeżwo mysleć o sobie.Odłóż sport wyczynowy na bok,prawdopodobnie,dlatego,że trenowałaś w taki sposób tak długo,nastapiło duże pogorszenie twojego stanu zdrowia,ale to nie koniec świata.Dziwi mnie tylko postawa twojego lekarza sportowego..Przede wszystkim,4 stopień wady to już nie żarty,od jak dawna masz zaburzenia rytmu serca?Jak jest twoja waga,no i opisz swoje serce,jakiej wielkości jest lewa komora w skurczu i rozkurczu,napisz cos bliżej o swoim samopoczuciu.Musisz to wsystko teraz ogarnąć i wziąc na spokój-ja też głupiałem,traciłem sens życia i takie tam :)takie wady operuje sie dziś hurtowo i potem zyje sie dalej normalnie.Kiedy sie dowiedziałem o tym,że mam wadę i kiedyś będę musiał mieć wymieniona zastawkę,podniosło mi9 sie ciśnienie,nabawiłem sie nerwicy,przyplatało sie wiele innych dolegliwości bo nikt mi nie wytłumaczył,co i jak teraz robić,ale teraz po latach jestem już wielkim mądralą i wiem,że najgorsze dla ciebie jest przejmowanie się.Nie wolno! To i tak nic nie da a jeszce pogorszy wszystko.Nie stresuj się,trzymaj nerwy na wodzy i pamiętaj-tylko spoko!Co do plastyki serca,robi się ją młodym chorym,u których zastawka kwalifikuje się do tego typu zabiegu-polega to na uformowaniu twojej własnej zastawki tak,aby zaczęła działać poprawnie.Nie wiem jak jest u ciebie,ale z całego serca życzę ci,zeby twoja zastawka nadawła się do plastyki,bo że operację będziesz miała to juz nie ulega wątpliwości.Z tego co piszesz wynika,ze nie m,iałaś jeszcze robionych szczegółowych badań,więc muszisz je wszystkie najpierw przejść ze spokojem.Uf..ale sie rozpisałem :)jak coś to pisz,nie jestem lekarzem ale studiowałem biologię i bardzo wiele sie juz dowiedziałem na temat takiej wady-lubie wiedzieć,co mi dolega.Pozdrawiam cię serdecznie i bądż dobrych myśli!

alrada IP: 83.30.233.**

Rzeczywiście, z tego co czytam 4 stopień zwłaszcza jeśli towarzysza temu niepokojące zmiany hemodynamiczne, to juz nie przelewki. Na Twoim miejscu po badaniach próbowałabym ustalić ktro specjalizuje sie w takich zabiegach. Być może ktos stosuje w tym zakresie jakieś techniki małoinwazyjne, bez rozcinania mostka, jak np przy zastawce mitralnej. Ale nie mam pojęcia.
Ppozdrawiam, życzę zdrowia i trzymam kciuki. Odezwij sie po badanich.

Izabela IP: 213.134.183.**

Chyba mowicie o dwoch róznych wadach. Izolowana wada zastawki trojdzielnej zdarza sie rzadko i najczęsciej jest konsekwencją innej wady 9 choćby zastawki mitralnej , przecieku itd). Jesli jest kwalifikacja do zabiegu , jest to najczęściej tzw. plastyka zastawki trojdzielnej(sztuczną wszczepia sie bardzo rzadko). Nie jest to plastyka serca , tylko plastyka zastawki 9 często wykonuje sie taką operację w przypadku zastawki mitralnej )
Proponuję konsultacje z wynikami badań w ośrodku kardiochirurgicznym. Tam ewentualnie pokierują co dalej

jola IP: 83.20.166.**

Proszę skontaktujcie się ze mną, ponieważ u mego 6 letniego dziecka wyklryto niedawo niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Jestem przerazona. Mój e-mail: mikazetka@interia.pl

alrada IP: 83.30.224.**

Jolu, zapraszam cie na nasze forum poprzez www.sercedziecka.org.pl

Pozdrawiam serdecznie

Ola

Kika z Zabrza IP: 87.206.114.**

Jestem od 23 lat po operacji zastawki mitralnej. Od 2 lat mam bardzo duza niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. Tego wszystkiego bylo malo to jeszcze wykryto u mnie HCV. Lekarz Hepatolog nie poda mi interferonu jezeli nie upastycznia mi zastawki trojdzielnej. Staram sie gorsze dni maskowac humorem. Zycze duzo zdroka.

wojtek88

Witam. Wykryto u mnie niedomykalność zastawki trójdzielnej pierwszego stopnia 2 lata temu. Po badaniach lekarze uspokajali mnie, że nie jest to groźne i moge normalnie funkcjonować. Od tamtej pory nie konsultowałem sie z kardiologiem ani nie mialem badania ECHO. Miewam jednak czasem podczas nabierania powietrza do płuc mocne kucie w klatce piersiowej. Jest to bardzo nieprzyjemne i bardzo bolesne. Kucie ustępuje po chwili. Takie objawy miewam raz na 1-2 tyg. Czy może mieć to związek z wykrytą u mnie wadą zastawki? Proszę o radę. Dziś chciałem oddać krew dla kolegi i lekarz przeprowadzający wywiad ze mną przed pobraniem krwi nie zakfalifikował mnie do tego abym mógł oddać krew. Powiedział, że musze skonsultować się z kardiologiem czy mogę być krwiodawcą. Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia:)

Daro IP: 89.74.176.**

Witam, wykryto u mnie dokladnie to samo i mam dylemat... tu jest link do tematu

http://forum.kardiolo.pl/temat5090.htm

Prosze o odpowiedz

Twoja odpowiedź