Ania IP: 172.200.215.**

Witam, moja Mama bedzie miala w najblizszym czasie wymiane zastwaki mitralnej, bardzo prosze o komentarze od osob, ktore przeszly taka operacje - badz od ich bliskich. Chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej na ten temat. Powiklania, przebieg operacji, czas trwania, rekonwalescencja itp. Dziekuje bardzo i pozdrawiam. p.s. Czy ktos moze polecic jakis spray stosowany po operacji usmierzajacy bol i ulatwiajacy gojenie?

Ewa IP: 83.28.1.**

Moja mama przeszła taki zabieg 21 maja i niestety zmarła w szóstej dobie po zabiegu. Wszystko wskazywało na to, że zabieg sie powiódł no i nagle taka tragedia. Proszę się zastanowić, rozważyć wielkość ryzyka,, gdyż lekarze nie zawsze są szczerzy....

alrada IP: 83.30.218.**

Polecam lekturę poradnika pacjenta po operacji serca opracowaną przez Romana w wersji elektronicznej. Zawiera wiele wskazówek i odpoiwedzi na pytania, które pacjenci sobie zadają :
http://www.drivehq.com/folder/p976050.aspx
Ściąganie go może trochę potrwać.

Mamie życzę duzo zdrowia.
Mój znajomy po wymianie wiele lat temu zastawki mitralnej i aortalnej czuje sie swietnie, pracuje .
Głowa do góry.
Ola

marta

mam 33 lata,gdy mialam 18 miesiecy mialam wstawiona sztuczna zastawke serca. i teraz mam problemy z cisnieniem tetniczym(dochodzi do 174),serce mi wali jak szalone i tak juz od ponad 2 miesiecy i na dodatek cala sie trzese!
wczoraj przypadkowo odkrylam to forum i chcialabym sie dowiedziec czy te dolegliwosci maja jakis zwiazek z moja operacja z dziecinstwa.
lekarze powiedzieli,ze byc moze bede musiala te zastawke wymienic w wieku mniej wiecej 17 18 lat ale po przeprowadzonydu badaniach okazalo sie ze ze inerwencja nie jest potrzebna a teraz mam problemy.czy ktos przeszedl cos takiego i ma informacje na ten temat

Ina IP: 213.156.107.**

Marto, niestety nie znam odp na Twoje pytanie ale chciałabym się zapytać czy masz może dzieci? Sama mam sztuczne zastawki i rozważam zajście w ciążę. Bardzo mi zależy na rozmowie z kimś kto doświadczył już porodu z zatawkami mechanicznymi.

ADAM IP: 83.230.31.**

mój ojciec od 14 lat ma sztuczną zastawkę serca.Od paru miesięcy bardzo zle się czuje. Słyszałem że ludzie ze sztucznymi zastawkami zyja około 15 lat. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

izabela IP: 213.134.183.**

Nie ma *czasu przydatnosci * sztucznej zastawki. Warto wynonac dobra diagnostyke pluskonsultacja kardiochirurgiczna/kardiologiczna

ktos IP: 213.199.252.**

moj brat bedzie mial wymieniana zastawke aortalna w tym miesiacu i strasznie sie boje o niego:(:(

Gosia IP: 80.55.221.**

Mam 25 lat i w kwietniu tego roku miałam wymienianą zastawkę mitralną na zastawkę biologiczną. Żałuję, że tak późno zdecydowałam sie na operację, gdyż wcześniej może byłaby szansa uratowania własnej zastawki. Pomimo, że od zabiegu minęło niewiele czasu to mogę powiedzieć, że w pełni wróciłam już do poprzedniego życia, znów czynnie uprawiam sport, szczególną uwagę zwracam jedynie by nie doznać urazu mostka. Wszystkim którzy decydują sie na taki zabieg chce powiedzieć, że jest to ciężki zabieg i pierwsze dni są również bardzo ciężkie ale one szybko mijają a z każdym dniem jest tylko coraz lepiej i gdy spojrzy sie na to z perspektywy czasu - jak ja teraz - to błędem jest traktowanie tego jak życiowego koszmaru. Pamiętajcie - strach ma wielkie oczy! Piszę to z pełną świadomością faktu, że za kilka, może kilkanaście lat będę musiała tę biologiczną wymienić po raz kolejny... Pozdrawiam wszystkich *zastawkowców* i Życzę wiele zdrowia :)

ewa IP: 83.23.167.**

w 2003 r przeszłam operację wymiany zastawki mitralnej na sztuczną. Ten rodzaj zastawki nie trzeba wymieniać.Zyję i czuję się dobrze.

monisia IP: 89.108.236.**

Witam wszystkich. Mam 22 lata.Od 5 lat choruje na Toczeń Rumieniowaty Układowy.od półtora roku mam niedomykalość zastawki mitralnej stopnia IV.Jeden lekarz chciał operować a drugi nie i niechce do tej pory.a ja nie wiem co mam robić i myśleć o tym wszystkim.myśl o operacji mnie przeraża.prosze o porade.

M IP: 89.108.236.**

witam magdo ja przypuszczam że operacja może się odbyć.czytałam o tym na forum że kobieta miała wstawioną sztuczną zastawke mitralną a po 3 latach aortalną.tyle wiem na ten temat.sama mam problem też musze mieć operacje na zastawke mitralną.i jestem przerażona.powodzenia życze.

Skorpion58

Witam!
Chcę podzielić się swoimi wrażeniami z mojej operacji wymiany zastawki mitralnej na mechaniczną.Miałam ją w 2008 roku w Rzeszowie. W moim przypadku odbyło się to bez otwierania klatki -nowym sposobem (jakoś się to nazywa ale nie pamiętam). Fakt trwało to ponad 6 godzin, i po też nie było lekko.
Też czekając na operację byłam przerażona, ale z perspektywy czasu....szkoda tylko tych moich *czarnych* myśli,........Od chwili stwierdzenia mojej wady do chwili operacji minęło 10 miesięcy.I miałam zaznaczony tryb przyśpieszony.
Szkoda rozdrabniać się w sprawę związaną z naszą służbą zdrowia. Jestem szczęśliwa,że już po i nie narzekam za bardzo (moze niekiedy troszeczkę) na robienie przynajmniej raz w m-cu wskaźnika i na to,że tak ma być do końca mojego życia. Zastawka biologiczna czy mechaniczna-mój wybór jest bardzo prosty - bez tzw.*powtórek*czyli musi być mechaniczna ze wszystkimi konsekwencjami.
M.jeżeli rzeczywiście musisz mieć operację nie zwlekaj .
Monisia jeżeli opinie odnośnie Twojej niedomykalności zastawki nie są zgodne nawet u lekarzy,to może nie jest to konieczne.Może wybierz się do trzeciego (żartuję).W każdym razie pozdrawiam wszystkich na forum.

monisia IP: 94.254.252.**

Dziękuje pani skorpion58.Teraz 2 kwietnia mam konsultacje z innym kardiologiem jestem ciekawa jego zdania na ten temat.A pani miała przez skórnie wymienianą zastawke?Ja też bym tak chciała.Tylko niewiem w jakich klinikach wykonują takie zabiegi.Ja jestem z woj. Łódzkiego.U nas niema takich możliwości.Czy mogła by mi pani napisać dokładnie gdzie był wykonany zabieg?Jakiś adres,numer tel.Pozdrowienia dla wszystkich

Skorpion58

Witam!
Monisiu,oczywiście,że Ci podam namiary jutro wszystkie dane jakie mam bo teraz jestem w pracy a wszystkie dane mam w domu.Szpital to Szpital Specjalistyczny nr 2 w Rzeszowie na ul Lwowskiej,oczywiście na kardiochirurgii.
Resztę jutro,pozdrawiam!