mar18 IP: 87.116.193.**

Witam mam 18 lat od pewnego czasu meczy mnie dziwne uczucie w gardle jakby mi cos nim utkwiło przy tym ból, który promieniuje aż do splotu słonecznego, czasem boli mnie klatka piersiowa, czasem do tego lekkie zawroty głowy a to wszystko w różnym nasileniu, co 2-3 dni czasem długo czasem krótko się utrzymujące. Nie wiecie, co to może być? Proszę o pomoc

ka IP: 87.206.118.**

nerwica

abisynka IP: 81.190.77.**

niekoniecznie. mi ciągle wmawiano nerwice a w końcu po pieęciu latach postawiono diagnozę - koszmar naszej służby zdrowia. sprawdz zatoke szyjna - jak przyciśniej szyje w okolicy tętnicy to czy cos ci się dieje? - jak tak to koniecznie idz do lekarza. to moga być tetnice szyjne lub nadwrażliwość zatoki szyjnej, oczywiście moze to tez być nerwica - trudno powiedzieć bez dokładnych badań - idz do lekarza i to koniecznie

piotrek IP: 195.116.34.**

może być też tak jak u mnie skutkiem refluksu żołądkowego weź to po uwagę

gosiagiebler@gmail.c IP: 83.11.12.**

Jesli masz takie objawy to może to byc zupełnie cos innego niz refluks. sugeruje się refluks, więc trzeba sprawdzic gastroskopię, jesli nie to może byc zaburzenie pracy przełyku , które wywołuje zaburzenia w rytmie pracy serca a przy tym zawroty głowy, mroczki przed oczami. podstawa jest fakt, że zaczyna się od tego, iz przełykając pokarm stały mamy wrażenie jakby nas dusił.znam ten temat bardzo dobrze z autopsji.

JOLA IP: 83.31.197.**

Mysle,ze mozesz miec przepukline rozworu przelykowego z refluksem lub bez.To daje takie objawy ,o ktorych piszesz.

barbara IP: 80.48.225.**

czy mozezs napisac cos wiecej o tych problemach z polykaniem, ja mam dokladnie tak samo musze ciagle popijac jedzenie stale poniewaz dlawi mnie i mam wrazenie ze zaraz sie udusze, po takim posilku zazwyczaj kolacze mi serce mam dodatkowe skorcze serca oraz tachycardie z bolem w klatce, szukalam juz wszedzie ale teraz dopiero przeczytalam ze to moze cos byc od przelyku? skad to wiesz? pozdrawiam

justyna IP: 87.206.171.**

hej..problem dotyczy mojej Mamy, chcę jej pomóc znaleźć odpowiedź.. Od jakiegoś tygodnia odczuwa następujące objawy..Zaczęło się od jakiegoś skórczu w okolicy łapatki, minął po jakichś lekach uspokajających..następnie zaczął ją nachodzić jakiś dziwny smak, zapach ( przez cały czas), porównywała go do zapachu spalonych kabli, myślała, że może mieć to związek z częstym przebywaniem w *towarzystwie* odwróconego do niej tyłem starego monitora, zapach ani smak nie ustępował, może chwilowo, mówi,że ten smak i zapach utkwił jej gdzieś w zatokach ( ma takie uczucie).poszła z tym do lekarza, powiedział,że to refluks, ale moja mama twierdzi, że nia ma zgagi, a z tego co wiem to jest główny objaw refluksu.. bardzo proszę o pomoc !!!

CHORY IP: 83.11.111.**

pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!stwierdzono u mnie przepukline rozworu przelykowego,ale nic poz gastroskopia nie wykonano,mam czeste dusznosci arytmie serca,ciagle zawroty glowy,schudlem 20 kg,jestem oslabiony,sluzowke mam wszedzie podrazniona do tego stopnia ze jej po prostu nie ma nigdzie!!!!!!!!!!mam przez to zapchane zatoki,ciagle sucho w gadle,w nosie,bole glowy i te uciazliwe problemy z oddychaniem,najgosze ze nie moge jesc i w nocy a nawet w dzien mam bezdechy.jak sie udaje do lekarza to oni mi daja leki przeciwbolowe i odsylaja do domu bez zadnych konkretnych badan,klatki piersiowej,tylko ekg i do domu,to jest koszmar mam mrowienie przed oczami,nie moge normalnie zyc,a oni bo tak najlatwiej,wmawiaja mi nerwice pomimo ze badal mnie psychoanalityk i nic nie stwiedzil czy ktos zna jakiego lekarza ktory zna chorobe przepukliny?????bo moj lekarz rodzinny nie potrafi nic zrobic,jego skierowania sa nie trafne(np napisal mi podejrzenie wrzodow ktorych we wczesniej wykonanej gastroskopii nie stwierdzono,nastepnie wysyla mnie na oddzial neurologii,wiem chce dobrze ale lekarze z pobliskiego szpitala nie przyjmuja mnie ze skierowaniem)raz stwierdzono ze musze miec podane kroplowki z antybiotykiem i wzmacniajace,ale odeslano mnie do domu,bo jak okreslil to lekarz na izbie przyjec moj stan nie jest jeszcze tragiczny,tylko kto jak bedzie tragiczny ucierpi?????kto wezmie odpowiedzialnosc??oczywiscie pacjent bo zareagowal za pozno

Tazman IP: 83.6.224.**

człowieku, powinieneś zapytać znajomych chyba i ich popytać ja terz wątpie że znajde TU odpowiedź.

Mam bul w splocie słonecznym centralnie. Takie uczucie jakby mi kość w tym miejscu *spruchniała* , cały czas mnie boli, raz bardziej raz mniej, ogólnie cały czas próbuje to rozciągnąć, mysle sobie- może jakaś chsząstka mi pękła, porozciągam to wróci na miejsce i sie jakoś tam zrośnie- nie boli to BARDZO ale strasznie utrudnia życie , cały czas to czuje, wyginam z tyłu ręce, no wiesz, jak przy rannym przeciąganiu i mi chrupie w tym miejscu, normalnie nie wiem co to, byłem u lekarza swojego - powiedziała że sie starzeje .. taki żart lekarza (mam 21 lat), kurde tylko że mnie to cały czas boli, mam krzywy kręgosłup zgadza sie, ale to przez to?!
MASAKRA nie wiem co z tym zrobić

dwś IP: 77.253.95.**

Witam
Ja mecze sie z moim problemem ok roku zaczeło sie od prxełyksnis bsłsm sie ze sie zachłysne kazdy kes sprawiał mi bol połaczone to było z dziwnym uczuciem w gardle jakach klucha a poznbiej paproszek oprocz tego problem z oddychaniem a własciwie lek przed uduszeniem dziwne zawroty głowy oraz bdziwne uczucie w brzuchu klatce oiuersiowej takie nerwo bole chodzace po brzuch sercu klatce piersoej mysle i wiem od lekarzy ze to nerwica. Dali mi leki syropki troche sie uspokojło ale malo Jak wy sobier radzicie z tymi problemami?

moniczka 30 IP: 217.191.245.**

POMOCY!!!!!!!!!!Witam od kilkunastu dni moze i wiecej boli mnie serce,pobolewa w klatce piersiowej mam czasami uczucie jakbym miala zemdlec no i takie zaduszenia spod serca az czasami sie przestrasze ze cos mi sie stanie.... od kilku dni czuje jakbym miala cos w przelyku kluje jakby to byl bol gardla ale to nie to.Uczucie jakby cos stalo mi ciagle w przelyku ale nie mam tego caly czas..dzis wsadzilam sobie palca do gardla i czuje jakbym cos tam miala jakas narosl ale ona takjakby szla dookola przelyku pomocy czy ktos wie co to moze byc...czy powinnam isc do lekarza??boje sie....

endross IP: 92.244.32.**

do tazmana.zrób zdjecie kregosłupa piersiowego i najlepiej idz z tym do neurologa.ja mam to tez tood kregoslupa i chodze czasami na rehabilitacje to pomaga.i nic sam nie próbój rozciagac!to nie guma!:)dobrze by bylo zebys odwiedzil też ortopedę kóry powinien dac TOBIE broszury jak morzesz sam cwiczyc kregosłup oiersiowy jerzeli okarze sie ze,mialem racje co do twojego schorzenia.i pewniedostaniesz leki z grupy NLPZ leki przeciwbólowe na stawy,uklad kostny etc.pozdro.ENDI

endross IP: 92.244.32.**

do moniczki.nie będę gdybał ale sama odpowiedzialas sobie na to pytanie czy isc czy nie? moze to i nerwica ale niewarto odkladac strachu na potem i diagnozować sie na własna rękę.na twoim miejscu odwiedzil bym swojego lekarza rodzinnego i z tego co opisujesz lekarza kardiologa.radze prywatnie bo kilka miesiecy czekania na wizyte chyba Ci odpada?:)a.. w ogóle to trochę przypomina mi to refluks...ale zaczynam gdybac.SMIAŁO DO LEKARZA MARSZ:)))pozdrawiam.

antonia1983

Witam.Potrzebuję koniecznie pomocy!!! Od dłuższego czasu mam bóle w przełyku,czasem mnie kłuje i mam wrażenie jakbym miała w tym przełyku coś wetknięte,jakby mnie coś uwierało! Trudno mi się oddycha i bardzo zle przełyka ślinę,z trudnością!!! Przy tym mam też czasem zawroty głowy.Te objawy najczęściej ukazują się nocami i nie mogę spać! Niewiem co się dzieje i co to wogule jest!!! Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedz!