ablabla
data rejestracji:
2018-01-12
Ostatnia wizyta:
2018-04-02, 20:26

Wątki ablabla

Grupy ablabla

Arytmia serca

Arytmia serca

Jeśli tak jak wiele innych osób cierpisz na arytmię serca porozmawiaj o tym. Podziel się...

1569 wątków • 912 użytkowników

Anin - Warszawa

Anin - Warszawa

Podziel się swoimi doświadczeniami związanymi z leczeniem w Instytucie Kardiologii w...

81 wątków • 60 użytkowników

Odpowiedzi ablabla

avatar

ablabla

w

Guzek po ablacji * badaniu eps

Cześć,

10 dni temu miałam robione badanie EPS. W drugiej dobie po nim, w miejscu wkłucia (pachwina) pojawił się siniak, co jest chyba dosyć powszechnym zjawiskiem. Wczoraj, podczas mycia zauważyłam, że w tym miejscu pojawiło się także zgrubienie, coś jakby podskórny guzek. Trochę się wystraszyłam, oczywiście wybieram się z tym do lekarza, ale... »

avatar

ablabla

w

Anin bez lekarza

Bardzo dziekuje!

Dr Derejko niestety nie pracuje już w Instytucie.

Rozważałam dr Urbanka albo dr Bodalskiego - mają jakieś sensowne terminy więc może do któregoś pójdę, chociaż tak jak mówiłam zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie bo ja i tak raczej nikomu nic dodatkowo *nie posmaruję* tylko po prostu pójdę na konsultacje. No ale... »

avatar

ablabla

w

Anin bez lekarza

KUMEN - dziekuje za odpowiedź.
Chodziło mi właśnie bardziej o lekarza przeprowadzającego eps-ablacje - żeby mi tam nie dali kogoś kto się będzie na mnie uczył ;)

Tak się zastanawiałam, żeby może iść do kogoś prywatnie, ale po pierwsze nie wiem do kogo (widziałam, że pisałaś, że dr Hasiec jest dobry, ale nie mogę znaleźć gdzie i czy przyjmuje),... »

avatar

ablabla

w

Anin bez lekarza

Cześć

Czy ktoś był w Instytucie Kardiologii na oddziale zaburzeń rytmu serca bez *swojego lekarza*? Dostałam skierowanie do szpitala od kardiologa, który tam nie leczy - udało się, pod koniec kwietnia mam hospitalizację, ale nie mam tam żadnego *swojego* lekarza. Najpewniej będę mieć wykonywany EPS. Trochę się boje, że nie znając tam nikogo i... »

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

Ok, zestresowana poszłam dzisiaj do internisty z wynikami - powiedziała, że nie mam raczej obniżenia st, a to co tam jest napisane to taki „wydruk z komputera” i to -300 to jakies zakłucenia musiały spowodować - np poluzowanie jakiejś elektrody. W opisie gdzie juz lekarz interpretował holter nic o tym st nie napisał wiec mam... »

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

Hmm.. a o czym jeszcze może to obniżenie świadczyć?

Robiłam badanie tnt i wyszło poniżej 10. Teraz sobie przypomniałam, że miałam takie badanie niedawno, a ono chyba mówi o niedokrwieniu? Juz zglupialam i sie zestresowałam strasznie

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

Do kardiologa stety-niestety chodze prywatnie, wiec nawet jak mi zleci tomogarfie to bym musiała sama za nią zaplacić, chyba, że mnie wezmą do szpitala... niemniej jestem tak zmeczona, że jeśli byłaby konieczność to bym zrobiła to badanie. Myślałam właściwie o rezonansie, żeby sprawdzić czy nie mam tam jakiś innych istotnych zmian w budowie - usg... »

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

A czy chorobe niedokrwienna da sie jeszcze jakos inaczej sprawdzic niz ekg wysilkowym? Lekarze ambulatoryjnie niechetnie chca je wykonac ze wzledu na ryzyko omdlenia u mnie, a nie wiem czy i kiedy wezma mnie do szpitala :(

Mam 30 lat, myslalam, ze wiencowka to raczej w starszym wieku?

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

U mnie generalnie pojawiają się głównie PO niż w trakcie.

Niestety ekg wysiłkowe ostatnie miałam wykonywane jako dziecko i nie udało się go doprowadzić do końca bo po 5 min miałam puls 190 i sie źle czułam. Po próbie pojawiły się skurcze.

Teraz czekam na wizyte u kardiologa z nadzieja, ze ktos sie powaznie mna zainteresuje. Nie mam sily na... »

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

Dziękuję za ten link :)

Faktycznie, jeśli ocenić samą liczbę dodatkowych pobudzeń to nie jest to dużo, niemniej wcześniej nie było ich w ogóle - były wyzwalane jedynie wysiłkiem - i wtedy liczba nie była istotna, bo wiadomo - jakbym cały dzień ćwiczyła to było ich by bardzo dużo a jak nic nie robiłam to ich w ogóle nie było.

Teraz dokucza mi... »

avatar

ablabla

w

Łódź kardiolog od arytmii ?

Doskonale Cie rozumiem- mam kilka różnych schorzeń i niestety wiekszość lekarzy je bagatelizuje. W dzieciństwie miałam utraty przytomności po wysiłku i też nikt nie chciał tego leczyć, a teraz czuje się podobnie i jestem pewna, że przyczyna jest kardiologiczna.

Spróbuj z tym Wraniczem, wydawał się sensowny. A dodatkowo staraj się myśleć... »

avatar

ablabla

w

Ablacja - Medicover

Cześć,

Czy ktoś miał robione badanie EPS lub/i zabiega ablacji w Medicoverze w Warszawie?

avatar

ablabla

w

Łódź kardiolog od arytmii ?

Daj znać jeśli się zdecydujesz na wizytę u niego. Ciekawa jestem co powie.

A co Ci dolega jeśli mogę wiedzieć? Dużo masz dodatkowych skurczy?

avatar

ablabla

w

Łódź kardiolog od arytmii ?

Kurcze, niestety nie pamiętam ile płaciłam za wizytę :( Pewnie już sprawdziłeś, że przyjmuje w Multi-Medzie. Jeśli chodzi o holter to ja zrobiłam w innym miejscu badanie (Szpital Bonifratrów w Łodzi - 120zł - wynik po kilku dniach) i poszłam na wizytę już z wynikami.

Teraz pewnie też będę musiała nowe wyniki jakoś z nim skonsultować.

avatar

ablabla

w

Dodatkowe komorowe skurcze serca

Czyli czysto hipotetycznie mogą być one spowodowane stresem?

Przy tych skurczach, które powstawały przy wysiłku (i powodowały utraty przynomności) dostałam propozycje zrobienia badania eps. Zrezygnowałam bo się go bałam, nasłuchałam się o komplikacjach i się przestraszyłam. Może jednak powinnam coś takiego zrobić, ale boje sie, ze nic nie... »