avatar
Monia 122 IP: 176.103.164.**

A czy ci wymieniani przez Was lekarze też zajęliby sie przypadkiem, gdzie oprócz nadcisnienia sa jeszcze straszne kolatania serca? Bo tez mieszkam niedaleko Gdanska i nie wiem do kogo sie udać. Raz byłam u prof. Raczka i więcej nie pójdę...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Krzysztofpacjent IP: 188.146.4.**

Myślę że każdy w tej poradni nadciśnieniowej potrafi się zająć pacjentem kardiologicznym.
Polecam też prof Dariusza Kozłowskiego , poradnia kardiologiczna UCK, On jest kardiologiem zajmującym się zaburzeniami rytmu, omdleniami i nadciśnieniem - jest tez hipertensjologiem oraz lekarzem ch.wew.

avatar
luca66

w Gdyni jest pofesjonalne labolatorum z którego polecam korzystać http://www.badania-medyczne.pl/badanie-krwi-gdynia-laboratorium-cennik/ rozwija się nasze miasto

avatar
anna42

Monia122 jak pisalam niedawno polecam dr Swierblewska u mnie poradzila sobie zarowno z kolataniem serca jak i z nadcisnieniem w sumie to wieksze tendencje mam do skokow pulsu niz samego cisnienia,a zeby juz sytuacja byla calkiem jasna prawdopodobnie mam nerwice ale to nie to forum :)
Dr.Swierblewska przyjmuje w Life medica w Gdansku ja osobiscie polecam.
Zdrowka zycze wszystkim

avatar
Janusz442 IP: 164.126.50.**

Polecam świetnego kardiologa z długoletnia praktyką Pana doktora Piotra Kurka.Przyjmuje w
Gdyni w przychodni *Tendo* na ulicy Armii Krajowej 33/1 rejestracja tel.58 620 42 41.
Jest ordynatorem oddziału kardiologicznego w Kościerzynie - świetny lekarz i bardzo miły człowiek.
Możecie być pewni,że pomoże.

avatar
WiolkaKlaman

Jak z Gdańska to tylko dr Jankowskiej, polecam, tym bardziej że można się do niej umówić przez internet. I ma same pozytywne opinie :) http://znajdzlekarza.pl/hanna-jankowska/kardiolog/kowale

avatar
jan KOWALSKI IP: 83.21.16.**

Napiszcie jak Was leczą i czy wyleczyli z problemu.
Jeśli zalecają tylko medykamenty bez żadnej ingerencji w dietę i odżywianie, to ja podziękuję, chyba, że to poważny stan, a organizm jest b. słaby.
lekarze często zwalają winę na psychikę, jak nie mogą dość do przyczyny, pomimo tego, że żadne dramatycznie wydarzenia w życiu pacjenta się aktualnie nie wydarzyły.
Problem z sercem to często problem jelit, odżywiania. Warto to mieć na uwadze. Jedzenie jest coraz gorsze i coraz mniej wartościowe.
Nerwy i depresja często są efektem niedobów magnezu (w usa jest to nagminne u 80% ludności)
warto zbadać niedobory przede wszystkich magnezu (i zbadać to dobrze, ale najpierw poczytać dokładnie jakie badanie zrobić, by wykazało faktyczny poziom- nie każde jest dobre), ale i potasu. sprawdzić wapń i sód itd.
Jaki jest stan jelit ( rozważyć probiotyki, jeśli możecie je zażywać), jeść dużo warzyw, ograniczyć i uważać z SOLĄ (sód) !!!, która jest wszędzie - jej zwiększona ilość w diecie (co jest nagminne) może doprowadzić właśnie do problemów z serce (ja tam miałem, tętno w nocy 130 przez pare godzin, lekarze nic nie kumali, mówili, że to nerwy, psychika.... ) - dużo sam czytałem i pomogła dieta niskosodowa i magnez.
Ale każdy przypadek może być inny i zależeć od stanu organizmu, głównie jelit i diety, bo od tego najczęściej się wszystko zaczyna, łącznie z depresją i osłabieniem odporności.
Poróbcie szereg badań, żeby znaleźć przyczynę.
Zacznijcie od diety i niedoborów, stanu organizmu.
To moja sugestia, by zwrócić na to uwagę, bo to może być źródło problemów z sercem i nerwami..
Organizm musi być dobrze odżywiony, jedzenie ma coraz mniej składników odżywczych (również owoce i warzywa- opryski, nawozy) i braki minerałów to standard. A to powoduje zaburzenie pracy całego układu, w tym układu krążenia, który alarmuje, że coś jest nie tak.
Dla jasności- powyższy wpis jest tylko sugestią, problemy z sercem należy konsultować z lekarze kardiologiem.
Ja polecam ze swojej strony czytać też dobre blogi o zdrowiu i mądre książki i koniecznie DIETA !

avatar
Magdallenna IP: 89.230.201.**

Do autorki postu,
poczytaj sobie opisy tutaj:
https://ranking.abczdrowie.pl/s/kardiolog/gda%C5%84sk
ja sama tu szuakam specjalisty dla siebie

Twoja odpowiedź