mic IP: 89.231.71.**

Też jestem ciekawy co z tą osobą siedzieje Kostka23,mogła by to opisać co było dalej czy już lepiej ,jak sobie poradziła .Wiadomo każdy organizm jest inny i nie można się porównwać z kimś ,ale rozwiązanie tego problemu wydaje mi się mogło by dać jakieś wskazówki.Ja mam te bóle już 3 miesiące ,i czekam aż mnie to puści i zaczne się normalnie czuć.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kadalina IP: 86.166.166.**

Choroba Meniera sama nie ustapi, w internecie mozna znalezc informacje na ten temat. Prosze nie piszcie, ze samo przejdzie, skoro czlowiek traci stopniowo sluch. Ja tez mam zawroty glowy, momentami *wylaczam* myslenie i trace poczucie czasu. Nie moge sie nad niczym skupic i problemem staja sie codzienne czynnosci. Moje cisnienie jest niskie, cukier takze mam niski. Kiedy robi mi sie slabo, zazwyczaj objawy pojawiaja sie na kilka dni w miesiacu, nie pomaga ani uzupelnienie plynow ani czekolada. Lekarze nie potrafia pomoc a moje wyniki sa bardzo dobre. Najchetniej przelezalabym te dni w domu, ale tak sie nie da.

Tedik

Odkopie temat... Kostka proszę napisz jak się teraz czujesz bo według mnie to przepuklina kręgosłupa szyjnego plus nerwica

mania58 IP: 83.21.53.**

Choruje od 8 lat miałam różne badania mam szumy w uszach zawroty głowy oczopląs mdłości stwierdzono chorobe meniera i odwołano ale dostałam tabletki betahistyna i całyczas je zażywam i jest dobrze jak odstawie na kilka dni to choroba powraca miałam zażywać 1 miesiąc iodstawić ale sie nieda i biore cały czas jest dobrze

luca66

Z lekami jest tak Ja miałam podobny problem za każdym azem kiedy brałam leki miałam a nie uczulenie dlatego warto przed kuracją zrobić sobie badanie krwi a antybiogramem w Zabrzu robią takie badania http://www.badania-medyczne.pl/badanie-krwi-zabrze-laboratorium-cennik/

tosamo IP: 81.15.192.**

Miałam i mam podobnie jak Ty tylko z tym ,że ja mam nadwagę i 59 lat-ale do rzeczy -dopiero w szpitalu na kardiologii dowiedziałam się po pełnym 48 godzinnym monitoringu ,że moje dolegliwości są wynikiem bezdechu sennego!! teraz to leczę i już jest lepiej.Papierosy trzeba odstawić ,dużo pić ale nie czystej wody tylko woda lekko posolona lub lekko po cukszona.W Twoim przypadku doprowadzenie do normalnej wagi ale nie jeść suplementów witaminowych tylko takie jedzenie ,które dostarcza wszystkie witaminy i oleje niezbędne donormalnego funkcjonowania.

AnkaK IP: 31.179.73.**

Po pierwsze błędnik się leczy
Po drugie trzeba iść do laryngologa po skierowanie na badanie błędnika, w Krakowie czeka się ok 3 miesięcy

janosikowy IP: 83.21.135.**

JELITA ? ALERGIE ? DIETA ?

Współczuję autorce. Można poczuć strach przy czymś takim.

Ja bym w 1 kolejności, skoro wykluczyła badaniami kardiologiczne i inne problemy, skupił się na jelitach, które mimo wszystko stanowią 80% przyczyn wszelkich chorób, co jemy, jak wchłaniamy i jaki jest ich stan.
Lekarze kompletnie się na tym nie znają (nie uczą się niczego o żywieniu, alergiach, pasożytach, mają zerowe pojęcie o wpływie współczesnego jedzenia na organizm - a wpływ ma przypuszczam, że w 90% ! , zważywszy na ilość produktów przetworzonych, niezdrowych i pełnych toksycznych składników -z roku na rok coraz więcej chemii). Prawie nikt tego nie bada pod kątem chorób. za trudny temat.

Taki przykład:
Mi ostatnio w nocy skoczyło tętno na 120, obudziłem się pikawa nawala, strach co jest grane i przez 4h nie mogłem tego zbić (krople miętowe i uspokajające nic), ani zasnąć+ głośny szum w uszach (szumy mam od paru m-cy ). po kilku takich nocach dopiero sam doszedłem do tego , że to od jedzenia słonych przekąsek na noc (popcorn, orzeszki solone, chipsy solone). Czyli winowajca - SÓL + nocna pora (nie zdążyło strawić). Człowiek myśli ,ze to coś z sercem, ale należy pamiętać, że

=SERCE JEST POWIĄZANE Z ŻOŁĄDKIEM=
A JELITA TO PIERWSZA LINIA FRONTU CHORÓB, bo w końcu śmieci i toksyny wchodzą do organizmu z jedzeniem, a nie powietrzem ;)

Polecam wiec prowadzenie DZIENNIKA JEDZENIA (spisywać co jesz, o której i jak sie czujesz)
mogą to być ukryte nietolerancje pokarmowe (gluten, laktoza/mleko)

mogą być braki magnezu/potasu/wapnia - od tego też są szumy w uszach i problemy kardio/ serce

podobnie jak od jelit, pasożytów i nietolerancji/alergii
(dobrze byłoby porobić testy alergiczne różne)

Natomiast na pewno JEDZENIE jest 1 linią chorób, ale i LECZENIA !

zmieńcie dietę, przez pare dni jedźcie inne zdrowe produkty i patrzcie, czy jest zmiana na lepsze

i jeszcze jedno b. ważne:
SPRAWDZIĆ ZAKWASZENIE ORGANIZMU ! - można to łatwo sprawdzić listkami lakmusowymi, są tanie.
zakwaszenie wywołuje szereg chorób (w tym poważnych) i osłabienie

Dobre jest picie wody (2 szklanki) z cytryną (całą ,najlepiej bio) z rana na czczo godzinę przed jedzeniem. + pilnowanie diety (cytryna odkwasza i daje nam b.cenną silnie prozdrowotną vit C)

lekarz nawet nie pyta co pan je, jak się odżywia, jaki jest stan jelit, a to klucz.
Weźcie to też pod uwagę.

oczywiście ruch, codzienny spacer dłuższy na powietrzu musi być.

to z takich podstaw, które każdy może sprawdzić jak lekarz nic nie wie i mówi, że to psychika (jasne... - najpierw do dobrego dietetyka, co sie zna na chorobach, ale cieżko takiego pewnie znaleźć)

Powodzenia w leczeniu, piszcie co wiecie i co Wam pomaga, im więcej danych tym lepiej.

Zdrowiejcie :)

Ewa z Drzewa IP: 80.50.139.**

Hej luidzie z zawrotami głowy.
Tez tak miałam, uczucie jakbym była na karuzeli, przychodziło znikąd, nawet jak siedziałam spokojnie przy biurku. potem doszły powiększone węzły chłonne z tyłu głowy, jak śliwki. O mało nie umarłam ze strachu ze mam raka.
Trafiłam na mądrego lekarza laryngologa - który miał mnie leczyć na błędnik, kazał zrobić prześwietlenie szczęki i okazało się, że dolne zęby nr 8 siedzą w kości szczękowej i uciskają na nerwy twarzoczaszki.
Po ciężkiej prawie operacji usunięcia tych ósemek, wszystko się skończyło jak ręką odjął.
Niestety nie obyło się bez uszkodzeń nerwu twarzowego, nie mam czucia na brodzie z prawej strony, ale to pryszcz, przy tym jak się kiedyś czułam.
Wszystkim osobom z bólami i zawrotami głowy polecam najpierw wizytę u dentysty !!!!

Twoja odpowiedź