avatar
KKND IP: 89.64.0.**

Hmm Darku. Z mojego doświadczenia wynika, że ogół neurologów niespecjalnie zna się na tężyczce, więc jeśli jednak będziesz miał wątpliwości wykonaj próbę ischemiczną (należy przed badaniem przerwać suplementację, poczytaj na necie). Jeśli próba wyjdzie dodatnia to będziesz miał wybór: weźmiesz czerwoną pigułkę i rozpoczniesz pasjonującą (żart) epopeję przez krainę lekarzy i badań, i jeśli starczy Ci sił zobaczysz dokąd prowadzi królicza nora; alternatywnie weźmiesz niebieską pigułkę, obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz we wszystko, w co zechcesz, dasz sobie wmówić nerwicę bo tak łatwo to wyjaśnić, nie trzeba szukać, badać, ani nawet wiedzieć jak działa gospodarka wapniowo-magnezowa i nie można podważyć diagnozy bo nerwica jest niemierzalna, w dodatku tężyczka prowadzi do nerwicy więc co było pierwsze jajko czy kura(?)...

Co do zażywania magnezu przez skórę, po całkowitym odstawieniu powoli wróciłem do marnej ale stabilnej normy samopoczucia. Ta przygoda skłoniła mnie do dania jeszcze jednej szansy medycynie i poszedłem do doktora Sawickiego, warszawskiego endokrynologa. Spotkało mnie miłe zaskoczenie bo jako pierwszy lekarz przejrzał uważnie wszystkie moje wyniki badań (a jest ich niemało) zlecił kolejne i wysnuł wstępne teorie. Wstępnie odrzucił również przyczyny psychiczne, które wielokrotnie lekarze mi sugerowali i uznał, że faktycznie badania wykazują jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Co prawda cena za wizytę jest stosunkowo wysoka ale wyszło na to, że to najtańsza konsultacja jaką odbyłem - trwała godzinę i 40 minut. Jeśli szukacie dobrego specjalisty to po pierwszej wizycie polecam z czystym sumieniem Pana Doktora, a mam porównanie bo konsultowałem się już u wielu lekarzy, również kilkukrotnie u powszechnie znanej dr Toruńskiej. Zobaczymy jak dalej pójdzie leczenie ale zaczęło się bardzo obiecująco. Na końcu powiedział nawet, że mój przypadek jest *ciekawy* lub *trudny* (dokładnie nie pamiętam), a nie żebym jadł magnez i wapno i sobie nie wkręcał, że się źle czuję :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Darek1973

Napewno zrobię próbę tężyczkową dla swiętego spokoju
Po wizycie u neurologa który zapisal mi leki w ktore się nie chce ładowac udalem sie do rodzinnego ,biorę tylko pramolan wieczorem , rano i w południe ziolowe nervomix , magnez i witamine D3 jest poprawa o 70/80% w nocy sypiam a drgawki wystepuja sporadycznie i zauwazylem ze jak sie w kurw... to dretwieją mi usta ,taka praca dlatego wziąlem 16 dni zwolnienia by święta nie spędzic w pracy i troche się wyciszyć. Napewno zrobię próbę tężyczkową bo przypuszczam ze moja nerwica może trwac z 20 lat ale teraz dala mi sie we wznaki i sama w sobie mogla doprowadzic do tężyczki.

avatar
Natallia IP: 188.146.0.**

Witam, mam pytanie, mam tezyczke utajona stwierdzona testem, bardzo nisko witaminę d3 (wynik 12) wogole się nie opalam, unikam słońca, chciałabym się zapytac, czy ktoś z Was miał takie objawy jak ja( i czy to może być związane z ta tezyczka) siedzę na kanapie, , drgania powiek mam od jakiegoś czasu ale patrzę i nagle katem jednego oka pulsuje mi obraz tak jakby światło w żarówce się przepalalo, jestem bardzo nerwowa, wkręcam sobie różne rzeczy, najlepsze jest to, ze dzień wcześniej byłam u okulisty który zbadał mnie bardzo szczegółowo, mam delikatna wadę wzroku -0,5 nic więcej,rezonans głowy tez był robiony wynik bardzo prawidłowy, tomografia również, byłam u 2 neurologów w zeszłym tygodniu i właśnie stwierdzili tezyczke, łykam wit d3, calperos i magne b6 shoty wszystko w odstepstwach co 4-5 godz, bardzo proszę o odpowiedz!

avatar
KKND IP: 89.64.0.**

To możliwe, tężyczka dotyka w największym stopniu układ nerwowy ma niebagatelny udział w funkcjonowaniu zmysłów. Mam tężyczkę i spore problemy z koncentracją przy czytaniu, często gubię również linijki tekstu, zwłaszcza jak czytam z monitora. Podobne objawy do opisanego przez Ciebie miewam przed migrenami (tzw. aura) - latają plamki, zaciemnia się pole widzenia, w centralnym polu, rzadziej z boku jest jakby plama. Skoro miałaś badanie dna oka i rezonans i nic nie wykazały to nie widzę powodów do niepokoju ale zawsze możesz dopytać lekarza. A co do witaminy D3 to podniosłem sobie poziom z 10 na 35, na tężyczkę nie pomogło - ale za to odporność się znacznie poprawiła ;) Ogólnie - co do niedogodności i dziwnych objawów tężyczki - wydaje mi się, że są tym silniejsze i częstsze im bardziej się na nich skupiasz, bez tego też występują ale są mniej uporczywe. Tężyczka ma najlepsze pole do działania gdy zaczyna wywoływać stres czy nawet panikę.

Twoja odpowiedź