KKND IP: 127.0.0.**

MarcinKatowice. Niestety tężyczka jest słabo poznana, czasem udaje się określić przyczyny, zazwyczaj nie. Niezwykle dużą rolę gra tu stres i przyczyny psychiczne, frustracja i depresja. Być może inni maja inne doświadczenia, z moich wynika, że niespecjalnie można liczyć na to, że się z tego człowiek wyleczy. Co do lekarzy to konsultacja u większości to strata czasu i pieniędzy, są nieprecyzyjni i niekonkretni, nie odpowiadają na pytania, toczą swój monolog, który nie prowadzi do żadnych wniosków. Lekarka, która wykonywała mi próbę tężyczkową była zdziwiona, że wróciłem po 3 latach na badanie żeby ponownie sprawdzić jaki teraz będzie wynik. Stwierdziła, że z tego się raczej nie da wyleczyć. Wynik był wybitnie dodatni (tym razem lepiej się hiperwentylowałem, przy pierwszym badaniu lekko się oszczędzałem z obawy przed omdleniem). Swoją drogą, gdy człowiek się z tym pogodzi to jest łatwiej (co nie znaczy łatwo), przynajmniej nie szuka już miliona chorób i nie myśli, że to już koniec. Chociaż każda przeciągająca infekcja czy problemy trawienne już przywodzą obawę przed nowotworem, często też jest problem z zaśnięciem, przychodzi jakiś lęk. Ale generalnie zmierzam do tego, że psychika jest niezwykle istotnym czynnikiem i o ile nie ma zdiagnozowanych problemów hormonalnych, celiakii, boreliozy itd. to raczej ciężko będzie o całkowite wyleczenie, chyba że przeprowadzka w Bieszczady i życie w rytmie natury. Tyle z moich doświadczeń i przypuszczeń, mam nadzieję, że jestem w błędzie. Bardzo bym się ucieszył gdyby ktoś tu w końcu napisał, że się z tego świństwa wyleczył, ja się z tym zmagam od ok. 15 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Monikaali IP: 127.0.0.**

A może kąpiele w chlorku magnezu podobno najlepiej się wchłania przez skórę.

KKND IP: 185.53.132.**

Spróbuję, jeśli okaże się cudownym panaceum, z pewnością o tym napiszę.

Darek1973

Witam , od trzech miesiecy mam drzenia miesni w roznych miejscach czasami mrowienie ust i okolice. Czy mając w normie magnez potas i wapń można wykluczyc tężyczke czy to nie wyklucza tej choroby?

Darek1973

Post wyzej pisany na szybko .
Trzy miesiace temu zaczely mi drgac powieki po paru dniach nerwy pod oczami potem pojedyncze włókna nerwowe na calym ciele drgania miesni dretwienie czy mrowienie ust i w okolicy , zrywanie sie w nocy z suchoscia w buzi i caly spocony. Dretwienie palcow u rak szczegolnie lewej drzenie nerwow przy dloni momentami az wykreca palce . Nie mam skurczy miesni tylko mi drżą mrowieja a czasami jagby ktos je pradem dotknął, czy te objawy moga wskazywac na teżyczke.

KKND IP: 89.64.0.**

Darek1973 - TAK, ale potrzebne badania. Nie spodziewaj się przyzwoitej wiedzy o tężyczce u pierwszego lepszego lekarza (zwłaszcza jak któryś powie, że masz magnez w surowicy na dobrym poziomie więc to nie tężyczka, zrezygnuj z jego usług bo to ignorant). Jeśli to tężyczka i stan jest zaawansowany, możesz spodziewać się w końcu omdlenia z objawami zaburzenia funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Oczywiście gdyby do tego doszło to zareaguj normalnie i nie rezygnuj z pomocy medycznej ale zachowaj spokój, jeśli to jest to przejdzie po kilku-kilkudziesięciu minutach.

A wracając do zażywania magnezu przez skórę. Po 6 dniach moczenia nóg w węglanie magnezu odczuwam poprawę samopoczucia, nie wyleczyłem się całkowicie ale pierwszy raz coś w ogóle działa. Postaram się napisać po dłuższym okresie czasu jakie są efekty.

Sorry, w chlorku magnezu...

Darek1973

Dzis zauwazylem nowy objaw nie występujący u mnie do tej pory a mianowicie łydka wykazuje bardzo delikatne drgania tak jakby byl podlaczony słaby prad i tak co kilka sekund czy to też objaw wystepujacy prze tężyczce, nie raz mam wrazenie ze caly drze.

To są objawy zaburzeń związanych z układem nerwowym, w związku z tym, że występują w całym organizmie to wysoce prawdopodobne, że to tężyczka. Tężyczka może dać jeszcze wiele innych nieopisanych przez Ciebie objawów typu lęki, problemy z koncentracją, myśleniem czy czytaniem i inne... ale upewnisz się dopiero po wizycie u lekarza i wykonaniu badań (nie tych, o których wcześniej pisałeś). Ja miałem zaburzenia poziomów pierwiastków w surowicy tylko przy badaniu zaraz po omdleniu, poza tym zawsze w normie, a tężyczka robiła swoje.

Twoje objawy są typowe dla tężyczki ale nie można wykluczyć innej choroby, tak czy tak musisz odwiedzić neurologa. Chociaż tężyczka to całkiem męczące paskudztwo to niezwykle rzadko jest chorobą śmiertelną, już większe ryzyko zgonu jest przy grypie. Głowa do góry i zacznij działać zanim dopadnie Cię depresja, bezsilność i marazm, co przy tężyczce zdarza się często.

Darek1973

Ale ja mam te objawy co wymieniles do tego od tego nerwica juz blisko.
A co muslicie o tym magnezie OLIMP CHELA-MAG B6® FORTE SHOT .
Jakos tabletek nie toleruję a ztym jest ok ,nie wiem czy wystarczajaco sle stosuje jedna ampułke dziennie dolewajsc do wody mineralnej i tak pije przez jakis czas.

Przypuszczam, że jeśli masz permanentnie takie objawy to suplementy raczej nie rozwiążą Twojego problemu. Tężyczka po pierwsze powinna zostać stwierdzona po drugie może być sygnałem innych chorób, które należy leczyć.

KKND IP: 185.53.132.**

Już 2 tygodnie minęły od kiedy zacząłem zażywać chlorek magnezu poprzez moczenie nóg w jego roztworze. Początkowy szybki efekt poprawy słabnie, dołączyłem wapń doustnie 2-3 godziny po magnezowej kąpieli stóp i liczę na to, że po jakimś czasie nastąpi stabilna poprawa. Generalnie jest trochę lepiej niż było przed ale gorzej niż bezpośrednio po zaczęciu kuracji.

Darek1973

Drgawek i drżeń miesni mam ciraz mniej zato czuje czesto delikatne ruszanie pod skórą czy to 5eż jeden z objawów ?

KKND IP: 213.146.52.**

Tak. Skoro podejrzewasz tężyczkę, dlaczego nie zrobisz próby ischemicznej?

Darek1973

Bylem u neurologa . Przebadał zrobił wywiad i stwierdził ze to objawy somatyczne ,a moje życie tylko kiedyś musiało objawic się nerwicą. Po samej wizycie i stwierdzeniu ze chyba jeszcze trochę pożyje + leki delikatne samopoczucie lepsze i objawy o 50% mniejsze po czterech dniach .