avatar
JimB IP: 89.74.150.**

Witam! Mam prośbe o podanie ćw korekcyjnych (na lądzie) do wady : skolioza totalna lewostronna z powiekszona kifoza piersiowa - cw asymetryczne. Ćw moga byc z laskami piłkami itd. Z góry dziekuje.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
4 IP: 80.54.173.**

bardzo dobrym ćwiczeniem na skoliozę jest takie.: Z piłki do siatkówki spuścić część powietrza ,aby była miękka.Stanąć tyłem do ściany lub szafy.Kucnąć,piłke włozyć między szafę a plecy.Przesuwać tułowiem w górę -w dół z tej strony na którą jest skrzywiony bocznie kręgosłup.U dzieci do 14 lat przynosi to doskonałe rezultaty.Tylko trzeba robić to kilka razy dziennie i systematycznie.Naciskanie kręgosłupa w odpowiednich miejscach przez przesuwającą się piłkę powoduje nastawianie kręgosłupa na swoje miejsce.Gdy kręgosłup jest w odcinku piersiowym wypukły, wtedy ,,jeżdzimy**/ piłką po nim,nie obok jak w przypadku skoliozy.Już po kilu dniach widać efekty.Należy jednocześnie wykonywać gomnastykę: ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzycha,klatki i grzbietu.Mięśnie z przodu i z tyłu tułowia muszą byc w jednakowym stopniu mocne.Gdy np. mięśnie klatki są silne,a na grzbiecie słabe,to automatycznie ,,ściągają** wszystko do przodu i plecy się robią okrągłe.W antykwariacie można znależć stare książki z rysunkami jak ćwiczyc ,w bibliotece...

avatar
Spicy IP: 80.54.173.**

Możesz wspomnieć o d nowatorskiej metodzie *FED* opatentowanej kilka lat temu przez hiszpańskiego profesora. Poszukaj na ten temat w necie. W polsce ta metoda na razie raczkuje więc na polskich stronach chyba nie wiele znajdziesz.

avatar
4 IP: 80.54.173.**

to ćw. z piłka wybitnie poprawia kyfozę.Jak będziesz ,,jeżdzić** tą piłką po kręgosłupie,to ta wypukłość się choć częściowo schowa.

avatar
Studentka fizjoterapii IP: 95.40.41.**

Witam,
Jestem studentką fizjoterapii UM w Lublinie. Piszę pracę magisterską na temat ćwiczeń korekcyjnych w wadach postawy. Bardzo proszę o wypełnienie mojej ankiety rodziców dzieci uczęszczających do klas 1-6 posiadających wadę postawy.
Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/185761/cwiczenia-korekcyjne-w-wadach-postawy.html
Serdecznie dziękuje za poświecony czas

Twoja odpowiedź