Piotr29

Z tego co wiem ( a mam juz nadcisnienie od jakichs 8 lat ) to leki powinny zaczac dzialac do godziny po polknieciu. Z mojego doswiadczenia wynika ze jest problem z doborem lekow ( u mnie rozni lekarze probowali dobrac rozne leki i dopiero po 2 latach ustawiono mi takie ktore idealnie dzialaly ). Bez lekow mialem cienienie w granicach 170/180 na 70/75. Na szczescie to dolne jest zawsze dolne bo wlasnie to dolne jest grozniejsze. Mi najbardziej pomogl sport i dieta, nie dosc ze wyluzowalem psychicznie ( na pawde czlowiekowi rozne mysli przychodza do glowy jak codziennie przez rok boli glowa ) i schudlem 20kg :) takze polecam przede wszystkim pływanie, nie dosc ze plywanie rekreacyjne dobrze robi na krazenie to jeszcze stawy odpoczywaja, kregolsup :)

pozdrawiam
Piotr

Odpowiedzi znajdują się poniżej

myken IP: 46.134.253.**

Witam!jakis rok temu wykryto u mnie nadciśnienie ktore oscylowalo w granicach 142/80 puls 80-90 biore tabletki vanatex 80 w jakis sposob pomagaja tylko moje pytanie jest odnośnie alkoholu,chodzi oto czy jak rano biore tabletke to pod wieczór nie wiem czy moge wypci piwo,albo wodke oczywiscie raz na jakis czas!nie wiem czylepiej w ten dzien brac tabletke czy nie!pozdrawiam

ania05 IP: 83.30.78.**

142/80 nadciśnienie ?i tabletki ?człowieku spróbuj dietą je zbić a nie lekami chemicznymi .WG światowej organizacji zdrowia nadciśnienie zaczyna się od ponad 140 skurczowego lub ponad 90 rozkurczowego .

AniulkaM

Niedawno ja uciekłam śmierci. Miałam zawał, przez bardzo wysokie ciśnienie, cholesterol i stresujący, szybki tryb życia. Oczywiscie było to wynikiem mojego niedbalstwa. Żeby nie dobra sąsiadka to by mnie mogło tu nie być na tym świecie. Kupiła sobie Pakiet Heart 3w1 – zawał serca, bo jest osoba starsza i schorowana. Początkowo śmiałam sie, że wierzy w wynalazki, ale gdy wykonałam sama te testy i wykazały zawał, to niezwłocznie udałam sie do lekarza, bo straszliwie sie czułam. Wyniki potwierdził lekarz. Zeby nie one to bym pewnie nie poszla jak zwykle do lekarza.

podejrzane IP: 159.205.47.**

Administrator chyba sam wysyla te posty , bo to smierdzi z daleka reklama i jakos tych postow nie usuwa!!!!!!!!

LekarzIzabelaWiech

Witam!
MYKEN - proszę pamiętać, że leczenie nadciśnienia tętniczego to leczenie przewlekłe, czyli codzienne, bez względu na okoliczności dodatkowe. Zażywanie leku nie wyklucza zaś rozsądnego spożywania alkoholu, choć oczywiście warto pamiętać, że alkohol powoduje wzrost ciśnienia tętniczego.

kokos IP: 89.231.122.**

Więcej przydatnych informacji na temat nadciśnienia tętniczego można znaleźć na stronie http://nadcisnienietetnicze.com/

Studentka IP: 89.74.200.**

Witam. Jestem studentką pielęgniarstwa i prowadzę badania naukowe w ramach mojej pracy magisterskiej. Bardzo potrzebuję osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze, chodzi o wypełnienie ankiety (można to zrobić drogą elektroniczną). Byłabym bardzo wdzięczna! Ankieta jest w pełni anonimowa. Pozdrawiam serdecznie. Czy znajdą się osoby chętne do pomocy? :))))

Kubon33 IP: 94.254.145.**

Moja mama zamawiała parę tygodni temu ciśnieniomierz Senior Sanity. Sam jej go wyszukałem tak w ogóle. Na pewno konstrukcja dostosowana do potrzeb osób starszych, bo wyświetlacz czytelny i duży, a dwa, że cała obsługa uproszczona. Zapamiętuje dużo wyników, ponad 100 z tego co pamiętam i nie ściska przy napełnianiu mankietu tak żeby ręka bolała. To jest model na baterie, z tego co wiem to mama dostała aparat już z kupionymi paluszkami.

Saranowak IP: 94.254.145.**

Wydałem około sto złotych za automat naramienny Simple Sanity. Jest okej, lepiej niż się spodziewałem.

karolkoi IP: 94.254.145.**

Zdaje egzamin przy częstym mierzeniu ciśnienia mój SmartCardio. Łatwo i stosunkowo szybko można podładować sobie tutaj akumulator. Dość innowacyjny model bo połączony z mankietem od razu, bez jakiś przewodów.

saranowak IP: 94.254.146.**

Ja się zdecydowałam na kupno ciśnieniomierza po tym jak moja siostra miała zawał, dało mi to do myślenia bo nic na to nie wskazywało...automat mam SmartCardio. Dobra solidna konstrukcja, urządzenie jest bezpośrednio łączone z mankietem bez przewodu.

Gdynia

Witam serdecznie.Mam problem z nerwica od nadciśnienia tętniczego.Nie mogę sobie poradzić z tym.Lekarze tylko leki wypisują na nadciśnienie i zmieniam już 3 raz leki,bo nie pomagają.A ciśnienie ostatnio skacze mi średnio 170/100 puls 95 i tak od paru dni ledwo Catropil zbija.W tygodniu już 3 raz karetkę wzywałem,bo boje się bardzo o swoje życie.Lipidogram miałem robiony i mam dobry cholesterol i trójglicerydy w normie.Leczylem się parę lat na nerwicę lękowa.Balem się kiedyś wychodzić z domu,jeździć autem.Ale zwalczałem to i już się nie boję.Ale od paru miesięcy mam obsesyjny lęk o życie od nadciśnienia.Boje się zawału panicznie i wylewu.Nie ma dnia,żebym nie miał tego lęku o życie.Nie mogę sobie z tym poradzić.Prosze o porady od osób,które mają lub miały takie przeżycia.P.S z sercem jest w porządku,miałem robione EKG.Czyste i miarowe.Przez to nadciśnienie boje się śmierci bardzo i mam wrażenie,że w każdej chwili może nadejść najgorsze.Nie dam rady tak żyć dalej :-( Pozdrawiam

Twoja odpowiedź