avatar
Beata IP: 78.133.203.**

Witajcie,
mam problem, ponieważ od wtorku męczę się z paskudnym, ropnym zapaleniem zatok. Biorę bioparox plus syrop na kaszel. Od wczoraj przy wydmuchiwaniu nosa boli mnie tył głowy, z prawej strony nad karkiem, ból odczuwam też usiłując pociągnąć nosem.
O co może chodzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
ania IP: 79.184.61.**

Myślę że nadciągnełaś sobie cosik jakiś mięsień przy karku.Pamiętam jak miałam kaszel i jedno kaszlnięcie wywołało taki ból włąśnie z tył głowy ,prawie nie do wytrzymania ,który trwał póżniej kilka dni .Czasem jakieś ścięgno się przesunie i wywołuje taki ból .Tak więc lecz się dalej i zdrowiej .

avatar
Beata IP: 78.133.203.**

Dziękuję za odpowiedź :)
Staram się jak mogę, ale ciężko mi to zdrowienie idzie.....

avatar
ania051111971 IP: 79.184.61.**

No wyobrażam sobie mieć zap.zatok w taki upał .Ja brałam tabletki do ssania Pecto Drill ,oczywiście na rp.od doktora .Ból zatok przeszedł po 1 dniu brania tegoż specyfiku .

avatar
Beata IP: 78.133.203.**

Niestety, problem jest o tyle bardziej skomplikowany, że jestem w ciąży.....

avatar
ania05111971 IP: 79.184.61.**

A no tak .Bioparox działa miejscowo więc nie szkodzi twojej ciązy .....Na zatoki dobrze jest ugrzać w mikrofali sól ,zawinąc w szmatkę i przykładac na czoło ,oczywiście uważać zeby nie było za gorące.....no to zdrowia życze .

avatar
4 IP: 80.54.173.**

inhalacje na zpalenie zatok: w garnku zagotować wodę,dodać 3łyżki rumianku,zaparzyć,Wstawić garnek do zlewu,na głowę ,,parasol** z ręcznika,wtedy wsypać do garnka łyzkę soli i łyzkę sody oczyszcz.----wdech ustami ,wydech nosem,oddychać spokojnie.Takie inhalacje rozgrzewają zatoki,rozrzedzają wydzielinę i ułatwiaja jej usuwanie.

avatar
Beata IP: 78.8.146.**

Niestety, inhalacje, okłady z soli, nacieranie - to wszystko stosowałam w niedzielę i poniedziałek a w nocy z pon na wt dostałam ropnego zapalenia zatok. Lekarz zabronił mi unikać dodatkowego ciepła, ponieważ zaczęła mi krew z nosa lecieć. kataru nie rozrzedziłam, ale naczynia krwionośne i owszem. Dzisiaj się jeszcze dowiem o Sinupret bo podobno można nawet w ciąży, a on rozrzedza.

avatar
Beata IP: 78.8.146.**

*kazał unikać* chciałam napisać oczywiście

avatar
4 IP: 80.54.173.**

ja na zapalenie zatok oprócz antybiotyku miałam 5x lampę solux niebieską i to mi bardzo pomogło,bo rano codziennie mi z nosa spływała ropa przez kilka dni.Ale jak nie kazała grzać,to trudno.

avatar
ania IP: 83.27.157.**

Tak sinupred jest bardzo skuteczny ,tylko żę działa wolno i jest dość drogi .Ale przeczytaj ulotkę żeyś nie zaszkodziła swojemu dziecku ..

avatar
tamara1987 IP: 188.114.85.**

Jak ktoś chce zainwestować w sprzęt do inhalacji to już warto te dwie stówki na coś takiego przeznaczyć a nie iść po kosztach i inwestować w taniznę, którą po roku wyrzuci się na śmietnik. Używamy w mieszkaniu Pro Sanity i właśnie to można za około 200 zł już znaleźć w sieci. Gwarancja z opcją przedłużenia do nawet 5 lat. Inna sprawa, że jest to bardzo uniwersalny model, który można stosować przy dowolnej terapii dróg oddechowych.

avatar
jagnasss IP: 94.254.145.**

Ciekawym wynalazkiem jest model PRO od Sanity. Można go używać do oczyszczania dróg oddechowych i nawilżania, ale też w normalnej ciągłej terapii przy astmie, czy zapaleniach np. oskrzeli. Działa w trzech programach jeśli chodzi o wielkość cząstki, pracuje dość cicho, są zawory wdechowo – wydechowe, które też pomagają, żeby lek nie ulatywał i się nie wytracał.

avatar
marsianian IP: 94.254.145.**

Namawiałbym raczej na jakiś tańszy inhalator. Generalnie one zazwyczaj mają porównywalne parametry do tych droższych. Na przykład ten co ja używam w domu czyli Simple Sanity. Jest szybki wydajny, cichy, a kosztuje dwa razy mniej niż niektóre modele reklamowane jako te lepsze, a tak naprawdę mające identyczne parametry.

Twoja odpowiedź