avatar
tomml

Dzień dobry. Pisze z nurtującym mnie problemem. A mianowicie od 3 miesięcy mam dziwne bóle i zawroty głowy czasem silne. Jest to ból taki pulsujący z tyłu głowy,na czubku i przechodzący do prawej strony idący do prawego ucha.
Ból pojawia się w trakcie wysiłku fizycznego, po wstawaniu w łożka,z krzesła.
Ból pojawia się też rano po przebudzeniu.
Ciśnienie rano mam w granicach 150/90 czasem 140/80.
W dzień ciśnienie w granicach 130/75 .
Czyżby to był ból od ciśnienia ?
Miałem holtera ciśnieniowego i kardiolog stwierdził iż nie cierpie na nadciśnienie.
Neurolog dał skierowanie na rezonans magnetyczny lecz muszę czekać na badanie 6 miesięcy niestety i powiedział że takie ciśnienie nie może mieć wpływu na ból głowy.
Zauważyłem też że tak jak bym miał sztywniejszą lewą nogę .
Ból głowy jest taki pulsujący z uczuciem jak by miała mi pęknąć czaszka.
Ból występuje też gdy mam ciśnienie 120/70 .
Więc nie wiem czyżby był spowodowany wysokim ciśnieniem.
Robiłem wszystkie badania krwi,cukier,ekg,echo serca,tarczyca itp i wszystko dobrze. Jedyne co wyszło na zdjęciu rtg to że : WNĘKI NACZYNIOWE POSZERZONE . To coś poważnego ?
Bym zapomniał mam 22 lata, 180cm wzrostu i ważę 104 kg.
Czekam na odpowiedz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
kardiolog Marek Kośmicki

Witam,
Ma Pan chwiejne nadciśnienie tętnicze. Warto nadal często mierzyć ciśnienie tętnicze i tętno i zapisywać wyniki. Być może nadszedł czas, żeby obniżać ciśnienie. Masa ciała 104 kg przy wzroście 180 cm to trochę za dużo i warto o tym pomyśleć. Warto zacząć kontrolować sposób odżywiania się i trochę więcej się ruszać. Bóle głowy mogą wiązać się z wysokim ciśnieniem, ale nie zawsze podwyższone ciśnienie daje bóle głowy. Co więcej, miewa Pan również bóle głowy przy prawidłowym ciśnieniu. Jest ok 40 przyczyn bólów głowy i ze swoim lekarzem może Pan porozmawiać na ten temat.

avatar
SKml

Ja może trochę mniej merytorycznie odnośnie problemu TOMML*a, bo doktor już wszystko chyba napisał, ale chciałem zauważyć, że ból głowy może być też skutkiem... problemów z zębem. To tak a propos ostatniego zdania pana doktora powyżej.

Twoja odpowiedź