smithi48

Witam. To zaczęło sie około wrzesnia 2008 roku.Na początku była to lekka arytmia od czasu do czasu,nie było to jakies uciązliwe. Jednak jakies 7 miesięcy później dolegliwosci stawały sie coraz bardziej uciążliwe, na początku nie mogłem połapać się o co chodzi. Aktualnie wygląda to tak: po jedzeniu i tylko w zasadzie wyłącznie, mam bardzo mocne bicie serca,poprostu jakby chciało mi wyskoczyć z klatki az koszulka sie trzęsie, mam wrażenie ze jestem taki osowiały,przyćpany z lekkimi zawrotami glowy.Najgorzej jest rano, wszytsko jest w porządku dopoki nie zjem śniadania, im bardziej obfite tym dolegliwosci są wieksze. Wieczorem po zjedzeniu zauważyłem ze dolegliwosci są lzejsze. Gdy jestem głodny wszystko jest w porządku,dopokki czegos nie zjem. Lekkie zaburzenia rytmu serca wystepują od czasu do czasu,raczej juz nie zwracam na nie uwagi,natomiast to mocne bicie serca to masakra. Mam nawet przez to problemy w wejsciu na 3 pietro do mieszkania,gdyz jak dojde serce bije jak oszalałe,a nie naleze do luddzi mało aktywnych,wrecz przeciwnie uprawiam różne sporty, lekka siłownia,ale coraz bardziej jestem zmeczony tymi objawami. Miałem robione badania typu holter, krew,ekg serca,eeg, wszystko w porządku. Moze ktos sie spotkał z czyms takim? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ania05111971 IP: 79.186.184.**

Bardzo dziwne objawy.............A dziwne objawy to zazwyczaj nerwica.Trzeba by było iść do lekarza i mu o tym wszystkim powiedzieć .

? IP: 80.54.173.**

jeść częściej,a po trochu....

jozefka

smithi nie znam wieku ale wnioskuję że masz nadwagę po posiłku unosi się przepona krew odpływa z naczyń brzucha do głowy stąd takie objawy a więc mniej zjadać i częćciej musisz mieć nadwagę stąd takie objawy czy prawda to co piszę?

smithi48 IP: 90.156.76.**

Nie, nadwagi nie mam,nawet pare kilo mógłbym przytyć sylwetka,nie chwaląc sie całkiem nieźle wysportowana,także z otyłością nie mam problemow. Mam 22 lata.

azeeza

I jak wygląda teraz sytuacja u Ciebie?
Rozumiem o czym piszesz, bo sama ostatnio mam podobne zdarzenia. Często po zjedzeniu czegoś lub jakimś innym umiarkowanym wysiłku serce wchodzi w taki *ciężki, mocny rytm* z przyspieszeniem do 100 uderzeń na minutę. To mija samoistnie i w sumie dość szybko, ale jest drażniące na dłuższą metę. Też uprawiam różne sporty i nie mam absolutnie nadwagi:) Mam za to stwierdzoną nerwicę wegetatywną, ale pomimo prób wyciszania się i relaksacji nadal dokuczają mi różne zaburzenia pracy serca. Pozdrawiam i trzymaj się!

asik IP: 83.1.189.**

Witam te kołatanie serca po jedzeniu to może być refluks lub przpuklina rozworu przełykowego wiem bo sama to mam więc polecam wizytę u gastrologa i wykonanie kontrastu żołądka bo gastroskopia nie zawsze wykaże tą chorobę i dodatkowo można wykonać test na helicobactera można kupić w aptece. Pozdrawiam

fid IP: 88.156.232.**

Przepuklina rozworu,mam to i faktycznie objawy są identyczne z waszymi.

kevinbray

Wiesz co asik,ja mecze sie juz 10 lat i powiem ci ze nigdy na to nie wpadlem.Wszystko zaczelo sie, kiedy zaczalem chodzic na silownie i jadlem na sile zeby przytyc,czasami nawet mialem odruchy wymiotne ale jadlem.Po 2 latach nagle zaczely sie problemy z sercem(dodatkowe uderzenia) do tego problemy z zoladkiem.Jak cos zjem to mam 4 godziny z glowy,czuje sie ociezaly,odbija mi sie,cofa czasami jedzenie i zgaga.Mam nerwice wegetatywna takze ale wiem ze to przez dodatkowe skurcze bo sie nimi nakrecalem i tak do dzisiaj.Ale najlepsze ,ze czytalem objawy przepukliny przelyku i masakra po prostu - zoladek podczas stresu albo wlasnie po jedzeniu przy przepuklinie naciska na dolek sercowy, poniewaz idzie do gory i moze powodowac kolatania serca.Do tego przepuklina mogla powstac na skutek dzwigania ciezarow-szok!!! ale tak jest napisane.Pamietam kiedys to bylo ok 5 lat temu bylem u pewnego uzdrowiciela gdyz czlowiek w potrzebie chwyta sie juz wszystkiego i powiedzial mi ze widzi cos w okolicy zoladka czy cos ale nie potrafil powiedziec co i jak.I teraz tak sobie uswiadomilem, ze moze wlasnie o to mu chodzilo.A zeby bylo smieszniej tydzien temu zachorowalem na grype zoladkowa i wstalem o 4 rano,bolal mnie brzuch masakrycznie,do tego zgaga itd i wymiotowalem i po tym mialem dodatkowe skurcze non stop a wcale sienie denerwowalem.Minelo 8 dni i czuje ,ze zoladek jest tak jakby opuchniety i mam ciagle dodatkowe skurcze serca i nie mam pojecia czemu ale wlasnie jezeli jest to jest przepuklina to zoladek moze caly czas byc wyzej i powodowac te objawy.Takze ide robic badania jak najszybciej a jak sie okaze ze moje 10 letnie cierpienie jest spowodowane zoladkiem to chyba zaczne sie smiac *ze szczescia*,dziekuje za wskazowke!!!Jest szansa ,ze w koncu pozbede sie tych skurczy serca jezeli to jest to,pozdrawiam.

pawelu IP: 193.24.200.**

Witam, heh niesamowite czyli nie jestem sam :D. I najsmieszniejsze jest to ze dopiero teraz na to wpadlem. Kiedys po mocnym zdenerwowaniu (jestem dosc nerwowy) lub obfitym posilku nastepowal jeden lub kilka skurczow serca po czym nastepowalo bekniecie niekontrolowane. Bylem pewien ze to serce fika i przez to zeladek sie odzywa. Kardiolog mnie nie kumal bo jak skoro nie zostalo uwidocznione na zadnym badaniu. A ja chodzilem zestresowany bo myslalem ze mam porzadna arytmie i sie skunce wkoncu. Coraz bardziej mi dokuczaly mdlosci, odbijanie cofanie pokarmu a nawet wody zaraz po wypiciu w pozycji lezacej. Niedajboze jak wypijalem cos gazowanego. Wybralem sie do gastrologa i oczywiscie mnie olal mowil ze ze stresu i nie chcial zrobic badan. Poszedlem do drugiego i dostalem skierowanie na gastroskopie, a ten powiedzial ze cos jest ale sie nie przejmowac bo jakies zaczerwienienia czy cos. Leki i do domu. Dopiero ostatnio widzialem wynik tej gastroskopii: przepuklina rozworu przelykowego, gastrolis, widoczne slady po 2 malych wrzodach. I to dla gastrologa bylo nic no masakra. Musze isc znowu niech cos zrobia bo z tym ciaglym kopaniem serca i bekaniem nie da sie zyc a bioprazol juz nic nie pomaga.
pzdr. i walczcie o siebie :)

wowo IP: 95.160.7.**

Moi drodzy !!!! Kilka lat cierpiałem na dolegliwości sercowe - okazało się iż to wszystko wina uciskającej przepony. Redukcja wagi , kilka mniejszych posiłków zamiast jednego i po poł roku jest ok.

xxx IP: 193.238.170.**

Ja także mam taki problem z sercem. Może nie po jedzeniu ale w nocy jak się położe zwłaszcza na wznek to czuje jek coś mi serce *jakby dotknie* dziwne uczucie, aż podskocze. Ja mam duszności , zawroty głowy. I okazało się , że to przepuklina rozworu przełykowego.Byłam u kardiologa i stwierdził że serce mam zdrowe. Wydaje mi się że żałądek wtedy przedostaje się do klatki piersiowej i stąd takie objawy. Zresztą kardiolog też tak twierdzi, ponieważ mówił , że cała ta przepuklina znajduje się za osierdziem i stąd takie objawy. Pytałam , czy stanowi to jakieś zagrożenie dla serca i powiedział że nie. Dodam że przepuklinę leczy się polprazolem. Ja też już mam dosyć tych objawów, co jakiś czas polprazol, który łagodzi tylko dolegliwości. Chociarz teraż jestem już trzeci tydzień bez leku i jakoś funkcjonuje, co nie oznacza że nie mam objawów. Ale nie czcę teraz brać znowu polprazolu, ponieważ muszę zrobić dłuższą przerwe. Pozdrawiam.

maxymilian1 IP: 87.207.184.**

Witam,mam podobne objawy jak wyzej opisane.Od m-ca po każdym posilku,obecnie zazywam panzol,na wlasna reke,ale musze sie wybrac do gastrolpoga poniewaz mialam 5 lat temu gastroskopie ktora wykazala nadzerki na dwunastnicy i zołądku,oraz helicobacter pyroli,wiec mysle ze sie odnowilo,chociaz panzol polecam 2 razy dziennie,serce tak nioe wariuje.Cciaklabym natomiast sie dowiedziec ,jakie jeszcze mozna sopbie pomóc???

Aga321 IP: 37.152.19.**

Witam
Ja też się męczę z tymi dolegliwościami.Podobnie jak Wy mam problemy z nerwicą wegetatywną i żołądkiem.Ok miesiąca temu odkryłam złoty środek na refluks i wrzody żołądka-balsam szostakowskiego.Rewelacja.Piję już na czczo drugą butelkę i czuję ogromną poprawę po łyżecce-polecam.Poczytajcie sobie na ten temat.Jeszcze żeby znalazł się złoty środek na moje skołatane nerwy byłoby super.
Pozdrawiam

Ika32 IP: 95.155.90.**

Mam kołatania serca po jedzeniu. Ale nie mam zadnej przepukliny i raczej niedowagę.