Dawid IP: 89.167.75.**

Witam,
przeglądając internet natrafiłem na to forum i postanowiłem zasięgnąć porady. Otóż od kilku lat miewam dziwne *ataki*, występują one bardzo rzadko - średnio co pół roku i wydaje mi się, że zupełnie bez przyczyny. Niezależnie od pory dnia, zmęczenia czy wykonywanych czynności po prostu w jednej chwili zaczyna mi strasznie mocno i szybko bić serce, o ile zawsze puls na klatce piersiowej jest czuć dość słabo o tyle podczas ów *ataku* ręka przyłożona do klatki aż podskakuje a ruch jest widoczny. Ponadto serce bije niewyobrażalnie szybko co najmniej 2 razy na sekundę bez przerw. Taki *atak* trwa od 1 minuty do 15 minut po czym podobnie jak się zaczął tak też jak ręką odjął kończy się i serce zaczyna bić normalnie. Podczas *ataku* czuję się osłabiony ale też nadpobudliwy, uczucie ciężkie do sprecyzowania. Podczas ostatniego z takich ataków próbowałem zmierzyć ciśnienie oraz puls niestety urządzenie najwyraźniej mój puls uznało za błąd - rozłączyło się i rozpoczęło pomiar ponownie nie wskazując wyniku, podczas pomiaru na urządzeniu wyświetla się migające serce wskazujące tępo bicia serca w tym wypadku serce nie migało, świeciło się cały czas.
Około 2 lata temu byłem u lekarza rodzinnego oraz u kardiologa, miałem robione EKG oraz echo, rutynowo robione było również badanie krwi - badania nic nie wykazały, wszystko w normie.
Czy ktoś miał podobny problem? może ktoś wie skąd biorą się takie ataki? Podejrzewam u siebie nerwicę jednak wątpię by miało to jakikolwiek związek z opisanymi objawami chociażby przez fakt tego, że występują bardzo rzadko. Mierzę również dość często ciśnienie oraz puls zawsze jest to 105-120 na 75-90 oraz puls około 70.
Być może istotną informacją będzie tu fakt, że nieraz odczuwam dziwne kłucie w klatce piersiowej na wysokości serca, jak by ktoś igłę wbijał, uczucie występuje również dość rzadko a po wzięciu głębszego wdechu gdy klatka piersiowa zwiększa swój obwód ból ustępuje. Zaznaczam, że kłucie nie występuje podczas ataku ani też przed czy po nim więc nie wiem czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego

Proszę o waszą radę oraz opinie.
Dawid

Odpowiedzi znajdują się poniżej

4 IP: 80.54.173.**

zrób bad. krwi OB,morf.z rozm.,TSH,elektrolity,cholesterol całk,LDL,HDL,trójglicerydy,zapisuj codziennie ciśnienie i z wynikami do kardiologa.

Dorota IP: 87.119.44.**

Witam !
przeczytałam twoją wiadomość o tych objawach chcę się podzielić tą informacją iż mam takie same objawy tez robiłam wyniki EKG echo i wszystko wskazuje na to,że z sercem w porządku doktór kardiolog zalecił mi witaminy wspomagające magnez i magnakol i stwierdził że to raczej jest nerwica myślałam,ze tylko ja mam taką chorobę pozdrawiam

zdenki8 IP: 87.205.68.**

witam !
ja mam bardzo podobnie tylko robie sie strasznie czerwony na twarzy przy okazji robiono mi wszystkie badania stwierdzono nerwice i odeslano do specjalisty ktory stwierdzil ze jej nie mam:(

aleksandra992

podobne mam objawy.
niewiem co to jest tez miałam robione badania EKG i badanie krwi oraz moczu.nic nie wskazalo na to ze coś bylo by nie tak z moim sercem. lekarz stwierdzil tylko to ze mam zbyt szybkie bicie serca.i dostałam skierowanie na USG serca.kolejki niestety sa tak duze zejuz czekam 2 miesiace.
dzis mialam taki*atak* po raz drugi z tym ze dzisiejszy bylo o wiele dluzszy.zakrecilo mi sie w glowie z reki wypadla mi rzecz ktora trzymalam,poczulam zmeczenie,ale poczucie humoru dalej mi towarzyszylo.potem zrobilo mi sie jasno przed oczami i bylo mi niedobrze.serce walilo mi ok 10-15 minut klatka piersiowa skakała mi co bylo wydoczne nawet bez przykladania ręki.i czulam dusznośc oraz drapanie w garde przy kolejnym biciu serca.jestem pewna ze bilo szybciej niz 2 razy na sec.
czy to cos powaznego?

Emilka IP: 81.190.30.**

Mam identyczne objawy.Serce nagle zaczyna walic jak oszalale,2-3 razy na sekunde,trwa to jakies 3-4 min i koniec.Odczuwam w czasie tych atakow panike,boje sie ze umre.Mialam bardzo nerwowe dziecinstwo z ojcem alkoholikiem i mysle ze teraz te nerwy tak mi *wychodza* :(

Gregor55 IP: 31.62.115.**

Przeczytalem wasze informacje na temat objawów i mam takie same więc mogę wam śmialo powiedzieć, że jest to postęp nerwicy sercowej. Można to wyleczyć ale trzeba trzeba wziąść pod uwagę nawrót choroby. Taką chorobę leczy tylko psychiatra. Pozdrawiam

krisvane IP: 164.127.10.**

Mam dokladnie tak samo od tej pory kiedy mialem taki atak nie mam zycia ciagle zawraca mi sie w glowie, kłuje mnie pod sercem i nie moge czasem wziac pelnego wdechu ;/ zrobilem wszystkie badania tzn. TSH, badania krwi, elektrolity i wszystko w porządku niby...

ewiczek IP: 178.56.213.**

Witam ja również mam taki problem.Robiłam różne badania,ale też nic nie wykazały.Przez kilkoma minutami miałam ten atak serca,klatka piersiowa aż podskakuje,bicie serca jest silne i częste a przy tym robi mi się słabo albo mdleje i postanowiłam wyszukać jakichś informacji na ten temat w internecie,czy można temu zapobiec? Pozdrawiam wszystkich z tą dolegliwością i myślę,że w końcu ustąpi EWELINA :)

Szop IP: 78.8.222.**

Mam podobne objawy co wyzej wymienione i tez robilem wszystkie badania i nic nie stwierdzono. Po dluzszym czasie zycia z tym mog stwierdzic, ze to siedzi w glowie, a nie w innych narzadach. Narazie panuje nad tym jednak jak sie bedzie pogaraszalo to zglosze sie do psychologa co i Wam polecam. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

DOROTA53 IP: 213.92.134.**

ja mam podobne u mnie stwierdzono 10 lat temu częstoskurcze serca.jestem po operacji zastawki 5 lat.do tej pory miałam spokój.powtórzyło się w wielką sobotę .po miesiącu znowu. nie wiem czy wszyscy to mają .kardiolog stwierdził powiększenie tętnicy.idę na tomograf komputerowy,dowiem się wszystkiego.życzę zdrowia i pozdrawiam!

maror IP: 78.88.247.**

Kochani można temu zapobiec!!!! Jedzcie surowe jedzenie; żadnego gotowanego, pieczonego nic przetwożonego,solonego itd.. Jedzcie samą surowiznę efekty już po tygodniu.!!! polecam marchew codziennie. I CO NAJWAŻNIEJSZE TRZEBA SIĘ SPOCIĆ RAZ DZIENNIE - CONAJMNIEJ !!!!

Ja osobiście jem wszystko co rośnie. Ludzie zdrowi to ludzie szczęśliwi - pamiętajcie o tym!!!!

Lukasz304 IP: 178.216.26.**

Wydaje mi się ,że w większości przypadków jest to po prostu nic innego jak nerwica.. Mam tak samo jak i wy wszyscy . Sprawdźcie sobie grupę o nazwie * Nerwica serca* ;) Nie szukajcie na siłę chorób .

kozakowskiiiii IP: 188.146.128.**

Drodzy panstwo to nienerwica a arytmia jest cizka do wychwycenia zazwyczaj jest atak ktos chce do szpitala a atak sie konczy inic ekg nie wykazuje. Trzeba to zbadac bo arytmia moze nawet spowodowac nagly zgon sercowy wiec radze dobrze sie przebadac w miare mozliwosci zrobic ekg wysilkowe holtera w odstepach miesiaca dwa razy i jak nic nie wyjdzie to dopiero mozna za sprawce uznac nerwice lekarze bagatelizuja takie problemy teraz przez to mam strasznie d duzo pobudzen komorowych a wiadomo ze sa gorsze od tych nadkomorowych i czekam na ablacje

UkAb IP: 82.143.156.**

Mam dokładnie te same objawy. Pojawia się to zazwyczaj przy nagłej zmianie pozycji ciała (skoku w dal lub np. szybkiego przykucnięcia). Serce wali bardzo mocno i nadzwyczaj szybko. Po 3 minutach jestem strasznie zmęczony i pobudzony zarazem (bardzo nietypowe odczucie), a po 15 jestem już bliski omdlenia.

Przechodzi dopiero po położeniu się na łóżku i ustabilizowaniu oddechu.