adam80 IP: 91.202.194.**

Mam to już ponad 15 lat. ataki co 2 miesiące, co pół roku - różnie. trwające nawet godzine.. Puls mam wtedy 190 ponad. straszne uczucie i za każdym razem boje się że skończy się to tragicznie. Lekarze nie wiedzą co to jest, nawet kardiolog. raz nawet obudziłem się rano, otwarłem oczy i miałem ten atak godzinę, czyli bez przyczyny.. atak po prostu gwałtownie przychodzi i tak samo odchodzi. Co to jest ???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Tomek999

Miałem podobnie, jak jechałem do szpitala, czy do lekarza wszystko było ok - później, jak już zaczęło pojawiać się częściej okazało się, że mam migotanie przedsionków. Niestety jeśli macie to samo, to raczej samo nie przejdzie.

mpm IP: 127.0.0.**

Migotanie przedsionków przebiega pod postacią nierównej pracy serca / nierównego pulsu, niemiarowego. Mierząc puls na nadgarstku albo tętnicy szyjnej - pod żuchwą z lewej lub prawej strony...... czujecie wtedy, że serce co chwila przyspiesza i zwalnia, może bić raz słabiej a po chwili mocniej .... odstęp czasowy między kolejnymi uderzenia serca raz jest krótszy a raz dłuższy. Są różne arytmie (nie miarowe bicie) a jadną z nich jest migotanie przedsionków, trzepotanie........ Przy migotaniu przedsionków konieczne jest wezwanie pogotowia - szczególnie jeśli praca serca nie umiarawia się. Serce może bić wtedy dość szybko i poprzez bardzo szybkie bicie w sposób niewydolny pompuje krew.... można mieć uczucie omdlewania.

Twoja odpowiedź