merlot IP: 91.146.192.**

Witam. Mam 26 lat. Zwracam się z pytaniem czy ktoś z Was znajduje się bądź znajdował w takiej sytuacji jak ja. Już od dłuższego czasu. Mierze ciśnienie w domu i wartość tego dolnego cały czas jest powyżej 90 dochodzi do 100 ( w tym przedziale cały czas. Umówiłem się już na wizytę u kardiologa, ale muszę czekać do lipca ;( Niestety nie stać mnie narazie na wizytę prywatną. Robiłem morfologię, cholesterol, trójglicerydy, kreatynina, eGFR, TSH, wszystkie wyniki w normie, przed wizytą jeszcze mam zrobić RTG klatki piersiowej. Może ktoś zmaga się też z takim problemem? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

4 IP: 80.54.173.**

mierzyłeś innym aparatem? Mierz i zapisuj

Tak. Mierzyłem aparatem w domu i u lekarza rodzinnego, to samo jest ( u lekarza nawet wyższe i przyspieszony puls, to chyba z nerwów). Zapisuje wartości od kilku dni już. Mierze 3-4 razy dziennie.

gajka IP: 85.221.128.**

ja tez mam podobnie, gorne 120 130, a dolne czasem 90 a czasem 100

4 IP: 80.54.173.**

poczytaj ,,niefarmakologiczne sposoby obniżania ciśnienia**.

Staram się przestrzegać tych niefarmakologicznych metod obniżania ciśnienia. A Ty Gajka byłaś już z tym u lekarza?

Damian IP: 87.205.234.**

Mam tak samo.... dolne w granicach 90-110.... górne w miarę dobre;) ok 125-140 (a czasem to i 150). Byłem u rodzinnego to powiedział, że jakiś znerwicowany jestem i przepisał magnez i potas oraz Betaloc ZOC 50 po pół tabletki/dzień, ale nie zażywam bo nie uważam, żeby w takim wieku brać dożywotnio jakieś leki. Podobno wysokie dolne oznacza jakieś wady w sercu itp:/ Oby nie. Mam 23 lata:)

e IP: 83.23.72.**

Ja mam zdrowe serce a mam właśnie takie dziwne ciśnienie. Np 130 na 94. Albo 118 na 87

dada IP: 79.188.201.**

Każda z opisanych sytuacji wymaga konsultacji ze specjalistą - a juz bankowo z lekarzem pierwszego kontaktu. POLECAM ponieważ nadcisnienie trzeba leczyć aby nie walnąć w kalendarz w młodym wieku:)

marga IP: 80.29.16.**

Moze to tarczyca ,ja mialam przy zapaleniu tarczycy wyzsze

Roman100 IP: 83.4.101.**

Trochę to stare posty niemniej mój post może się komuś jeszcze przydać.
Miałem ciśnienie od od wielu lat dobre zmierzyłem pierwszy raz, (ok.lat 42) skurczowe (górne) zawsze wychodziło dobre na poziomie 118- 129, natomiast rozkurczowe (dolne 92-103).
W 2012 roku (55 lat) zacząłem czuć w klatce piersiowej bul, poszedłem do lekarza i on ocenił że to nadcinanie.
Nastąpił łańcuch zdarzeń, badanie wysiłkowe, szpital i koronografia, stwierdzono że mam zwężoną lewą tętnicę serca w znacznym stopniu, tylko operacja bajpasów, i to jest przyczyna dolnego nadciśnienia,
Grożono mi zawałem czyli natychmiastowa operacja.
Ze strachu się zgodziłem, jestem 8 miesięcy po operacji, jestem i psychicznie i fizycznie innym człowiekiem (pół człowiekiem) w dużo lepszym stanie byłem przed tą operacją niż obecnie.
Miesiąc temu znów wylądowałem w szpitalu i ponowne dwie koronografie pod rząd tydzień po tygodniu.
Obecnie garść tabletek i dalej to samo co było z ciśnieniem skurczowe normalne rozkurczowe wysokie. bul w klatce piersiowej, stres i ciśnienie w górę.
Dopiero jakiś młody lekarz powiedział że to jest jakaś niedomykalność zastawki nie wiem jakiej, a jej płatki obecnie w moim przypadku jeszcze są stwardniałe ona ma wpływ na ciśnienie rozkurczowe.
Zawsze lepiej dobrze się zastanowić i mieć opinie szerszego grona lekarzy niż poddać się tak ciężkiej operacji.
Nie wiedziałem że jest angioplastyka dużo mniej inwazyjna.
Pozdrawiam

Elciaelcia IP: 37.47.186.**

Do Roman 100 . Odpisuje na komentarz po 4 latach. Dziękuję za Twój opis , przydał mi się bardzo.

Twoja odpowiedź