elżbieta IP: 83.22.199.**

Witam!!
Stwierdzono u mnie 2 m-ce temu wadę serca
ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu II
W tym roku będę miała 40-tkę i to dla mnie wielki szok ,bo mam mieć operację już mam termin w ŚCCS w Zabrzu na 6 czerwca.Czy ktoś wie coś o metodzie przeznaczyniowego zamknięcia ASD II bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami będę wdzięczna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Tomek IP: 62.21.46.**

Z tego co wiem zabieg wykonuję się albo poprzez operację albo poprzez tętnicę udową.W drugim przypadku na drugi dzień już się idzie do domu.Zasada jest jedna:ta wada im wcześniej leczona tym lepiej.Myślę że w lipcu już Pani zapomni o całej sprawie a Zabrze to najlepsze miejsce na taki zabieg w Polsce.Pozdrawiam

elżbieta IP: 83.22.249.**

Dziękuję za podniesienie na duchu,trochę się uspokoiłam tym że ŚCCS w Zabrzu to najlepsze miejsce.
Jak to dobrze że medycyna czyni takie cuda,
ale jakoś sobie nie mogę wyobrazić,jak mi umieszczą ten implant w sercu ?
poszperam jeszcze w internecie pewnie się dowiem co nieco więcej na ten temat.
Pozdrawiam.

TE_U IP: 195.136.186.**

Elu, napisz jak duży jest Twój ubytek i dokładnie jakie badania miałas robione. Napisz też czy odczuwasz coś w związku z powyższą wadą. U mnie też stwierdzono ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i nie została on zakwalifikowany do zamknięcia, bo jest za maly. Z checią z Tobą porozmawiam na ten temat. Mam tyle samo lat, co Ty. Zostaw jakąś wiadomośc lub może nr GG. Pozdrawiam

elżbieta IP: 83.22.211.**

Witam Cię
Pytasz o badania jakie miałam robione,dostałam sie do szpitala na oddział kardiologiczny,ponieważ straciłam przytomność (po raz pierwszy zresztą w życiu )gdy zemdlałam uderzyłam głową i sobie rozcięłam więc najpierw chirurgia i szycie ,a potem dopiero kardiologia ,a tam wszystkie badania,począwszy od Echokardiografi,po testy spacerowe ,Holter,przez 24 h,spirometria, i najważniejsze to UKG-przezprzełykowe,potem Tomografia klatki piersiowej,a na koniec konsultacja z neurologiem,zdiagnozowali mnie i szpital zrobił mi termin w SCCS-w Zabrzu.
W Zabrzu zakwalifikowali mnie na podstawie tych badań do zabiegu przezskórnego zamknięcia ASD II.
Jeśli chodzi o objawy to nie miałam jakichś szczególnych,teraz gdy już wiem co mi jest to wiem dlaczego czułam się niekiedy tak fatalnie byłam czasem bardzo słaba,niewiadomo czemu,szybko sie męczyłam,zwalałam na pogodę,albo że jak palę papierosy to być może dlatego,jak chodziłam do lekarza ,to lekarze mowili wyniki dobre w więc to chyba stres.
Poza tym ciągle jestem śpiąca,i nic mi się niechce z tej słabości.
Napisz mi jaki jest Twój ubytek ile mm.?
Masz się fajnie że nie musisz tego operować,
Jak pytałam lekarz to ponoć mój ubytek jest średniej wielkości,i spowodował już zmiany hemodynamiczne,mam już nadciśnienie płucne,a to bardzo żle,dlatego trzeba ten ubytek zamknąć gdyż może dojść do wielu grożnych dla życia powikłań.
Podam Ci mój GG 3136283

Justyna IP: 84.203.225.**

Witam Elzbieto,
ja mam 27 lat i 11 lat temu mialam przeprowadzona operacje zamkniecia ubytku miedzy przedsionkami (ASD II). Balam sie strasznie zwlaszcza ze musiano mnie **otworzyc** i podlaczyc do sztucznego obiegu podczas operacji. Wiem co w tej chwili przezywasz ale zapewniam cie ze to nie jest skomplikowana operacja i szybkok wrocisz do zdrowia. Ja po jedenastu latach czuje sie swietnie i nic mi nie dokucza, no moze oprocz brzydkiej blizny, ktorej ty szczesciaro nie bedziesz miala. Pozdrawiam i trzymam kciuki. Bedzie dobrze, zobaczysz.

Ola IP: 83.30.197.**

Justyno, z tego co wiem, to Pani Ela jest po udanym zabiegu w Zabrzu :)
Cebie natomiast serdecznie zapraszam na nasze forum :
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429

Pozdrawiam ciepło i zyczę zdrowia

Ania IP: 80.50.233.**

Witam. ja takze mam ADS || tylko ze mam 17 lat. czy to zle? dostalam skierowanie do poznania na wlasnie badanie przez przelyk, tak zawsze mialam echo serca. Wogole sie na tym nie znam i strasznie sie boje co bedzie dalej. A tak ogolnie to mam jeszcze jakiegos tetniaka na sercu wiec nie wiem co mam myslec. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia, cos podobnego do mnie to prosze o pomoc bo ja naprawde nic nie rozumiem z tych moich wszystkich badan. pozdrawiam

Magdalena:) IP: 83.23.165.**

Witaj Aniu
mój syn 18 lat ( rok temu miała zamykany ubytek) miała tętniaka
jeśli chcesz pogadać napisz mi adres priv a ja Ci wyśle mój nr tel

Nie denerwuj się to nie takie groźne jak się wydaje :)

Magdalena:) IP: 83.23.165.**

http://pl.youtube.com/watch?v=JZE2rvWZnsw

doroy IP: 83.238.201.**

witam moja corka , ma 4 lata, od 3 miesiac zycia wiemy ze ma ASDII, miala robione wszelkie badania i jest tylko do obserwacji.Przeciek jest maly.
niestety czesto choruje i lekarze zalecaja wyciecie 3 migdalka (powiekszony na 3/4 powierzchni), kardiolog jest za zabiegiem, a ja jako matka drze i boje sie...

doroy IP: 83.238.201.**

wada ASDII jest najczesciej wyjrywana dopiero okolo 40tki,jest to najlzejsza z wad serca.Wazne jest to ile krwi przeplywa przez ubytek.

Alicja! IP: 83.28.129.**

Aniu, ASD jest najmniej groźną wadą serca. Polega na *dziurce* w przegrodzie, która znajduje się między przedsionkami (międzyprzedsionkowej), stąd nazwa- ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. W związku z tym krew nieutlenowana z prawego przedsionka łączy się z utlenowaną z lewego, a tak nie powinno być. Ważne jest to, czy duży jest ubytek i przeciek. Oczywiście im mniejszy tym lepszy. Bardzo małych nie trzeba operować, ale większych z powstałym tętniakiem w przedsionku jest obowiązek. Jeśli chcesz więcej wiedzieć to pisz. :-) i jak chcesz to wejdź na forum http://kardiologiadziecieca.pun.pl/forums.php poświęcone m.in. wadom serca.

Ola IP: 80.50.242.**

W sprawie mogdałaka skonsultuj sie z dobrym specjalistą. U nas sugerowano wycięcie 3 , a tymczasem kiedy trafiliśmy prywatnie pod dobra opiekę okazało sie, ze samo wyciecie nic nie da po boczne są tak powiększone, ze nie tylko stanowią siedlisko zarazków, ale i np w pozycji leżącej zatykaja dzieko. Skończyło sie na wyciećiu 3 i podcieciu 2 bocznych.

Ania IP: 80.50.233.**

Dziekuje bardzo za podniesienie na duchu :)