Romina IP: 79.186.173.**

Witaj Gonia! Zabieg mialam robiony w Poznaniu, bylam na badaniu kontrolnym u dr Trojnarskiej i też wszystko jest w porządku. Zyczę zdrówka i dziękuję za odpowiedz. Wrazie jakiś pytań i chęci rozmowy proszę o kontakt. Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

yaru

Witam w tym tygodniu dowiedziałem się że mam wadę serca ASD typ II
jestem załamany.
Po badaniach echem przezprzełykowym wyszło że mam mały ubytek ASD typ II o wymiarach 5x6mm Wielkość rąbla od strony Ao 8mm.Stały przeciek L-P.
Jak z tym żyć i co robić.

yaru

Witam w tym tygodniu dowiedziałem się że mam wadę serca ASD typ II
jestem załamany.
Po badaniach echem przezprzełykowym wyszło że mam mały ubytek ASD typ II o wymiarach 5x6mm Wielkość rąbla od strony Ao 8mm.Stały przeciek L-P.
Jak z tym żyć i co robić.

Ewa34zToF IP: 83.145.140.**

Cieszyć się, że to tylko taka wada. Naprawdę są dużo gorsze. ASD II można zamknąć nawet przezskórnie, jeśli są warunki anatomiczne.
Ja mam wadę złożoną, przeszłam 3 operacje,a i tak nigdy nie będę mieć zdrowego serca.
Po korekcie ASD II osobę uważa się za zdrową,.

yaru

Dziękuję za odpowiedź , ale czy się cieszyć.

yaru

Witam czy może ktoś podpowiedzieć gdzie się udać odnośnie jakiegoś szpitala i konsultacji oraz zabiegu oraz jak się to odbywa.

Ewa34zTOF IP: 31.61.141.**

YARU: Sposob dalszego powinien wskazac Ci lekarz,ktory skierowal Cie na echo.

Ewa34zTOF IP: 31.61.141.**

Byc moze ubytek trzeba zamknac,a moze tylko obserwowac.Jest kilka osrodkow,ktore sie specjalizuja w leczeniu wad serca u doroslych,np.Instytut Kardiologii w Warszawie-Aninie,Zabrzu,Krakowie.

Jolanta3333

Witam wszystkich . w 2013 miałam operacje na otwartym sercu A S D 2 przeciek ponad 3 cm . mam 48 lat urodziłam czworo dzieci mając jedną nerkę podkowiastą . o wadach nerki dowiedziałam się jak już miałam małe dzieci a o sercu 2 miesiące przed operacją kołatania były bardzo dokuczliwe itd. teraz podejrzewają że wszyta łata przecieka mam mieć przezprzełykowe echo potwierdzające czy tak jest . obawiam się kolejnej operacji lub bardziej dochodzenia po niej . może ktoś miał podobny przypadek .

edeldreda IP: 188.146.130.**

Witam,
mam ASD II i niewydolność serca. mam się udać na konsultację do Krakowa- ktoś miał tam robione badania, zabiegi? Wg kardiologów z mojego miasta powinni mnie zakwalifikować do przeskórnego zabiegu wstawienia zapinki Amplatza.
Jakby ktoś mi mógł udzielić jakichś info odnośnie tego szpitala będę wdzięczna.

cezar IP: 83.14.126.**

Witam, mając 35 lat dowiedziałem się w listopadzie że mam wadę ASD II. Nie miałem żadnych objawów tylko na echo wychodziła powiększona prawa komora serca. 27 stycznia mam się stawić na próbę zamknięcia ubytku (według lekarzy diagnozujących w bielsku 17 mm) metoda przeskórną. Nie ukrywam że się trochę boję, najbardziej tego że się nie uda no i troszkę samego zabiegu. Czy może ktoś miał taki zabieg i napisał by mi jak on przebiega. Czy boli, czy dają ,,ogłupiacze* że człowiek się nie boi? Ja bym wolał spać i o niczym nie wiedzieć. Jak się do tego zabiegu przygotować? Dziękuję.

romina IP: 77.254.122.**

Nic się nie denerwuj.Ja to mam za sobą, też bardzo się balam.. Mam 44 lata, rok temu miałam zabieg, po 3 tygodniach po wróciłam do pracy. Sam zabieg przebiegł bardzo szybko, nic nie czułam. Trzymam kciuki !

Cezar IP: 83.14.126.**

Dziękuję bardzo z pocieszające słowa.

cezar IP: 83.14.126.**

Jeszcze jedno pytanie, a gdzie miałaś zabieg???

romina IP: 77.254.122.**

Zabieg mialam w Poznaniu na Dlugiej.