Romina IP: 78.9.119.**

Miałam Asd2, zamykaną 1,5 roku temu w Poznaniu. Ogólnie czuję się dobrze , też pracuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Obecnie mam 45 lat,wadę wykryto mi przypadkiem. Napiszcie czy uprawiacie jakieś sporty, podróżujecie samolotem , wypoczywacie na plaży? Lekarz mówi , że mozna wszystko robić . Ciągle mam jednak jakieś obawy , żę coś się może stać.

OlimpkaW IP: 178.37.81.**

Mam jeszcze pytanie jak się czułyście przed decyzją odnośnie zabiegu? jak duży wysiłek powodował dyskomfort? czy występowały duszności jakieś bóle czy kłucie w klatce piersiowej?
Co do latania samolotem to ja mam wade od urodzenia jak wiadomo a latałam samolotem 14 razy na dużych wysokościach bo do USA i nic nie odczuwałam

Mi wadę wykryto przez przypadek. Zrobiło mi się słabo i miałam zawroty głowy, podejrzewano ,że to od nadciśnienia. Póżniejsza diagnoza: powiększona prawa komora i ASD2. Zabieg zamknięcia miałam po miesiącu, czułam się przed słaba i szybko się męczyłam. Nie miałam kłuć i duszności.

marta b IP: 91.240.248.**

Mam mieć operacje za 2 tygodnie na otwartym sercu asd2 4,2-4,5 czy ktoś miał podobną do mnie

OLIMPKAW IP: 178.37.81.**

Marta B ja w prawdzie nie miałam jeszcze operacji a le prawdopodobnie mnie czeka, ale będę się starała ją odsunąć w czasie ile się da. W jakim jestes wieku? kiedy wykryto wade u Ciebie? Gdzie będziesz miała operację? przepraszam za te wszystkie pytania ale tak się jakoś nie mogę *oswoić* z ta moją wadą.

Inataliii IP: 46.186.7.**

Witam. Ja mam 22 lata i dowiedzialam sie o swoim ubytku jak mialam 17 lat jest on niewielki bo jakies 6 mm. Ale ostatnio w tamtym roku bylam zapisana na echo i ze w tym pokoju co zawsze mialam robione echo, sprzet byl zepsuty, echo zrobili mi na oddziale. Pani byla mila bardzo ale ze po jakies minucie kiedy zaczelo sie badanie przyszla pielęgniarka i powiedziala ze pacjent z oddzialu musi miec zrb echo. Pani zrb to badanie w ciagu 3 min. Ii nie zrobila tego dokladnie. Mowila raz aaa juz nie ma tego ubytku, a nie jednak jest ale niewielki, aaa ma moze z 2 mm po chwili mowi moze 4 . i zapisala szybko w karcie 4-6 mm i inne dane. I kazala mi sie ubrac. Nigdy moje badanie nie trwalo 3 no moze 4 min maksymalnie. Aaa mam coraz czesciej bóle w klatce nie wiem moze mi sie tylko wydaje ale zapisalam sie na echo prywatnie tam napewno mnie tak mnie potraktuja ;)

OLIMPKAW IP: 178.37.76.**

Witam, czy ktoś z osób czekających na operację jest już po i mógł by się podzielić informacjami? Chodzi mi przede wszystkim o zabiegi na otwartym sercu z krążeniem pozaustrojowym. W czwartek wróciłam z Zabrza i niestety czeka mnie tego typu operacja gdyż mam ASD typu żyły głównej górnej.

kasiulek84 IP: 127.0.0.**

Witam . Mam 33lata jestem już 7 miesięcy po operacji na asd 2 . Niestety zabieg maloinwazyjny się nie udal czyli implant. Udała się opracja choc obylo sie bez rozcinania mostka uff. Powiedzcie jak dlugo braliscie leki i czy staraliscie się o jakiś zasiłek po operacji.

ewelina 2 IP: 87.178.156.**

Witam , ja już 7 lat po operacji ASD II . Mój przypadek był dosyć poważny , zdiagnozowano mnie na bilansie 16 latka , wyraźne szmery w sercu . Tydzień później byłam na echo W Gdańskiej Klinice gdzie wykazano 5 cm ubytku między przedsionkami , i kiepski przepływ krwi . Najpierw miałam zabieg , cewnikowanie przez tętnicę udową , który się nie udał parasolka która miała zamkąć ten ubytek nie miała się na czym trzymać po trzech próbach , konieczna była operacja , otworzenie mostka . Do dziś profilaktycznie pozostaje pod kontrolą kardiologa póki co nie ma żadnych przecieków . Pozostała jedynie blizna .

Twoja odpowiedź