Darek z Nowego Targu IP: 127.0.0.**

Mam skierowanie na ablacje ale czy nie lepiej próbować lekami? No i nikt nie pisze o krio ablacji a ja mam mieć taką? Czy naprawde jest to warte ryzyka tzn.ablacja bo zastanawiam się nad lekami aby najpierw próbować

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Darek53 IP: 127.0.0.**

Witam. Miałem właśnie krioablację balonową w Łodzi w Klinice na Pomorskiej, w związku z migotaniem przedsionków.
Sam zabieg trwał ok. 1,5 godziny i nie będę ukrywał, że był dość bolesny. Miałem 3 aplikacje po 7 minut. Wszystko ponoć się powiodło. Potem 12 godzin bez ruchu na łóżku. Dzień po krioablacji do domu. Przez 2 dni cała klatka piersiowa obolała, jakbym miał połamane żebra. Dziś ( 5 dzień po) już jest ok. Tylko słaby jeszcze jestem i dziwię się, że kilka dni po można iść do pracy. Ja po miesiącu będę miał kontrolne badanie i kardiolog zdecyduje, czy mogę już wracać do pracy. Wierzę, że będzie ok i że może będę mógł odstawić niektóre leki.
Reasumując krioablacja do wytrzymania i mam nadzieję, że było warto.
Pozdrawiam.

Magic IP: 46.238.239.**

Hejka wszystkim.Pisze bo sam nabyłem sporo wiedzy o samym zabiegu w necie.Miałem ablacje niedawno w Bydgoszczy . Zabieg faktycznie jak to kiedyś wyczytałem u każdego przebiega inaczej w zależności od schorzenia.Ja miałem stwierdzone WPW i miał być łątwy jak to określił sam lekarz pod koniec ale nie był. Trwał 4 i pół godziny miałem około 10 wypaleń juz chcieli rezygnować ale za ostatnim podejściem ponoć sie udało pisze ponoć bo tak naprawde wszystko sie wyjaśni jak wróce do aktywności bo u mnie napady czestoskurczu wystepowały tylko podczas wysiłku(gra w piłke czasami rower) i zaczeły sie gdy miałem około 20 lat gdy grałem jeszcze wyczynowo w klubie.Same wypalenia były dość odczuwalne(jak by zatykanie) ale może dlatego ze były juz później wydłużane i jeszcze bardziej *dogrzewane* z wieksza mocą. Trudno było mi wyleżeć te łacznie 11 godzin na plecach. Aż7 po zabiegu bo miałem punkcje przejscie z prawego do lewego przedsionka wtedy podali przeciwzakrzepowy lek co wydłuza leżenie ..Ogólnie noga wygoiła sie szybko mam nadzieje ze w sercu tez tak to wyglada i jeszcze wyrusze po 18 latach czekania i diagnozowania na swój *mecz*.Pozdrawiam wszystkich i zycze łatwych ablacji.

Twoja odpowiedź