avatar
Tomek IP: 62.21.46.**

Witam
Mam prośbe czy możecie opisywać w tym temacie przypadki zapalenia serca.Jakie mieliście objawy,leczenie itp.Ja już miałem 4 zapalenia mięsnia sercowego w życiu a mam 19 lat dopiero.Jak można tego unikać, tych nawrotów??.Obecnie mam frakcje ok 40% i jestem w trakcie leczenia(sterydy).pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Mi IP: 217.113.228.**

cześć; u mnie zdiagnozowano zapalenie mięsnia sercowego w 1994 roku na podstawie objawów klinicznych (głównie tachykardie, stany na granicy omdlenia, szybkie męczenie) oraz wysokiego miana przeciwciał przeciwsercowych. Leczona byłam penicyliną, debecyliną, beta - blokerami i padmą 28 (padma to taki zestaw ziół tybetańskich, bardzo polecana przez św. pamięci prof. Żebrowskiego - ówczesny łódzki autorytet w zakresie leczenia zapaleń mięsnia sercowego). Do dziś mam problemy z sercem: tachykardie, skurcze komorowe pojedyncze i gromadne, objawy niedokrwienne itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia sercowego. ????????. Wiem, że może mieć ono różne podłoże; wirusowe, bakteryjne oraz może być wywołane zawirowaniami w układzie immunologicznym - chodzi o to, że Twój wlasny organizm zaczyna wytwarzać jakieś przeciwciała, które atakuja Twoje serce. Wiem też,że jednym z badań diagnostycznych (chyba najbardziej miarodajnym) jest biopsja serca - wykonywana jest zdajsie w zabrznskim centrum. napisz w jaki sposób u Ciebie diagnozowano to zapalenie, jaka jest przyczyna Twojej choroby i jakie masz objawy. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.

avatar
Tomek IP: 62.21.46.**

Dziękuję Tobie bardzo za odpowiedź.Szczególnie za polecenie leku Padma 28-na pewno go zastosuje(czytam o nim teraz w internecie i rzeczywiście stosuje się go przy chorobach zapalnych serca).Nigdzie natomiast nie mogę znaleśc informacji na temat prof. Żebrowskiego-a chciałbym.
Ja mam już 4 zapalenie.Pierwsze zdiagnozowane biopsją w Zabrzu(rok 2001)-po badaniu miałem długotrwałe arytmie.Wynik:aktywny proces zapalny z włóknieniem wsierdzia.Dalsze 3 zapalenia diagnozowane echem i badaniami krwi-boję się już biopsji(arytmia) a poza tym objawy zawsze są identyczne czyli potężna męczliwośc ,frakcja 30% no i pulsowanie tętnic szyjnych.Leczenie zawsze sterydami.Prawdopodobnie przyczyną tych nawrotów jest to że mam wrodzone niedobory odporności.Jeszcze raz dziękuję za cynka o Padmie 28 (nowa nadzieja dla mnie).Może Pani napisać czy stosowanie tego leku Pani pomogło oraz coś więcej o prof.Żebrowskim.Dziękuję serdecznie i pozdrawiam !!!

avatar
Tomek IP: 62.21.46.**

Przepraszam jeszcze,ale mam pytanko:U Ciebie zapalenie mięsnia sercowego to był jednorazowy epizod czy powtarzalny???

avatar
Mi IP: 217.113.228.**

Wiesz co, ja sama jestem zaskoczona, że na temat prof. Żebrowskiego nie ma nic w internecie. O ile dobrze pamietam miał na imię Adam (od kilku lat niestety nie żyje). Był wieloletnim ordynatorem oddziału kardiologii w łódzkim szpitalu im. Kopernika oraz nauczycielem akademickim (nie wiem nawet czy przez pewien okres nie pełnił funkcji rektora)łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytetu Medycznego). Poza tym prowadził prywatną praktykę w spółce pod nazwą Padmamed, z dość bogata diagnostyka kardiologiczną (jak na tamte czasy). Z pewnością wiele publikował. Postaram się czegoś dowiedzieć od mojej przyjaciółki - jego studentki. U mnie zapalenie mięsnia sercowego wg niektórych lekarzy przeszło w stan chroniczny - tzn. są okresy lepszego samopoczucia i gorszego. Ostatno coraz częściej czuję się źle, zwłaszcza po infekcjach. Głownymi objawami są komorowe zaburzenia rytmu, szybkie męczenie, bóle w klatce piersiowej. Teraz mam 40 lat, ale wszysko sie zaczęło, gdy miałam 28.Niektórzy lekarze są zdania, że to zapalenie spowodowało zmiany w naczyniach wieńcowych i stąd też miewam objawy choroby niedokrwiennej serca (potwierdzone próba wysiłkową i scyntygrafia serca). Próbuja mnie namówić na koronarografię (badanie naczyń wieńcowych), a ostanio (w czwartek) lekarz wspominał o biopsji właśnie w Zabrzu. Oczywiście zapewniał, że badanie jest bezbolesne i nie daje powikłań - tralalala. Gdybyś mógł napisać jak wygląda to badanie, byłabym wdzięczna. Wiem tyle, że wkłuwa sie igłę w serce i pobiera tkankę (brzmi groźnie - zreszta ta arytmia u Ciebie też o czymś świadczy).

avatar
Mi IP: 217.113.228.**

Jeśli chodzi o to leczenie Padmą to stosowałam tę kurację, ale jakoś tak bez wiary w efekt i zawsze w mniejszych ilościach i przez krótszy okres (zdecydowanie) niż prof. zalecał (z uwagi na cene tego specyfiku). W czwartek zalecił mi ją ponownie inny lekarz - mam zażywać 6 tabl. dziennie prze co najmniej dwa miesiace. Tym razem zawzięłam sie, kupiłam pierwsze 100 tabl. i od piątku się faszeruję. Mam zamiar sumiennie jeść ją przez te 2 miesiące i może wtedy wyrobie sobie jakieś zdanie. Jeśli pomoże moge jeść przez resztę życia, chociaż jest obrzydliwa, a trzeba ja pogryźć. Pozdrawiam gorąco. Odezwij się.

avatar
Tomek IP: 62.21.19.**

Witam Panią.Z tego co pamiętam ( a niewiele pamiętam bo miałem małą narkozę) to badanie jest podobne do koronarografii-tylko że pobiera się mikroskopijny wycinek.Miałem częstoskurcze po badaniu ale to pewnie dlatego że ja mam jeszcze taką popiepszoną wadę serca-więc bez obaw.To badanie daje 100% pewnośći czy jest zapalenie czy nie.Ja w każdym razie unikam tego badania-raz starczy.Po kuracji sterydowej też zakupię Padmę 28-trzeba rozgryzać???(jak tak to szkoda).Ja już mam dość tych zapaleń, muszę je wytępić!!!Pozdrawiam i dziękuję

avatar
iza IP: 83.18.36.**

Niestety Padmę trzeba rozgryzać:) :) Dzięki za informację, życzę Ci Tomku dużo zdrowia.

avatar
Tomek IP: 62.21.19.**

Ja również życzę Pani dużo zdrowia i dziękuję za informację.Proszę później napisać(forum,lub na e-mail) czy miała Pani biopsję(jaki wynik) oraz jak działa Padma.Pozdrawiam

P.s Znalazłem troszkę informacji na temat prof. Andrzeja Żebrowskiego i rzeczywiście trochę jest powiązany z tą chorobą.

avatar
brytnik IP: 91.189.0.**

Witajcie
mam pytanie...jakie mieliście miano przeciwciał przeciwsercowych???
ja przy normie 1:128 mam 1:256...nie wiem czy to dużo?
z leków dostałem tylko PADME..i beta blocker concor cor..nic wieej...sam biore sobie acard profilaktycznie.nie dostałem zadnych antybiotyków..ani nie połozono mnie w szpuitalu...nie wiem czy to dobre postępowanie??prosze o odpowiedz
pozdrawiam

avatar
xpokorp

Witam, czy możliwym jest żeby zapalenie mięśnia sercowego nie zostało zauważone podczas badania EKG, oraz 2 badań moczu i krwi?

Twoja odpowiedź