GM IP: 174.44.87.**

Mam 27 lat i historię nadciśnienia w rodzinie. Od pewnego czasu mierzę ćiśnienie ciśnieniomierzem gruszkowym i wszyskto wydaje się być w normie. Zacząłem jednak testować ciśnieniomierz elektroniczny i moje wyniki mnie przeraziły. Porównanie wyników z obu ciśnieniomierzy wygląda tak:

Tradycyjny -- 120/90; elektroniczny 150/90
Tradycyjny -- 120/85; elektroniczny 160/85
Tradycyjny -- 140/85; elektroniczny 185/100

Skąd wynikają mogą wynikać tak duże równice? I któremu urządzeniu mam ufać? Macie jakieś doświadczenia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Żuber IP: 89.79.21.**

Jaki masz ciśnieniomierz elektroniczny ?
Te tanie (*150zł) są niewiele warte. Nadgarstkowe zabawki za 40zł to już całkiem nieporozumienie.

OMRON HEM-711. Rzeczywiście należy do tych tańszych...

Chyba w międzyczasie rozwiązałem zagadkę. Przeczytałem opinie użytkowników, którzy kupili to urządzenie na Amazonie. Okazuje się, że spora grupa ludzi miała podobne problemy, a ciśnieniomierz zawyżał wyniki nawet o 70 punktów.

gajka IP: 85.221.128.**

To dobrze ze wyjasniles, ale z drugiej strony to dziwne zeby OMRON pozwalil sobie na wypuszczenie szajsu, to przeciez dobra firma, slawa w dziedzinie cisnieniomierzy.

Żuber IP: 89.79.21.**

Najlepszym zdarzają się wpadki. Najlepiej kupować sprawdzone, pewne modele.

Salamandra

Każdy elektroniczny nie mierzy dokładnie, natomiast nadają się w zupełności do pomiaru trendu zmian ciśnienia, a o to nam zwykle chodzi. Oczywiście tylko dobre marki i najlepiej naramienne. Ostatnio pojawiły się u nas dobre niemieckie aparaty boso Bosh+Sohn. Naprawdę polecam.
Poza tym nie ma niczego trudnego w obsłudze manualnych ciśnieniomierzy *z gruszką*, czyli aneroidowych. Są dużo dokładniejsze.

maturka IP: 79.173.0.**

cześć wszystkim ;) faktycznie różnice pomiędzy pomiarami mogą być spore i jest to nie tylko kwestia jakości ale i kalibracji. Mam nadciśnienie od 20 lat po śmierci klinicznej przy porodzie. Brałam już rozmaite leki ale pomimo regularnego stosowania co jakiś czas jest skok i dreptam do szpitala (ostatnio wczoraj).Co do ciśnieniomierzy to najdokładniejsze są rtęciowe. Ja od lat używam omronowskich obecnie M-4 PLUS z funkcją arytmi.Jestem z niego zadowolona.Zdecydowanie równiesz popieram przedmówców marketowe i nadgarstkowe to trochę zabawki, cena też czasem odzwierciedla jakość. Dla Nas najważniejsza jest kontrola rytmu ciśnienia i niewielkie wachnięcia trzeba uznać za fizjologiczne. Jak skok jest wysoki to tak czy siak lepiej podreptać do lekarza bo nitromint czy captopril mogą pomóc dorażnie. Ale ogólnie to trzeba mnóstwo cierpliwości do tego draństwa!!! Pozdrawiam

Arek IP: 89.228.135.**

Najdokładniejsze są ciśnieniomierze rtęciowe, ale wymagają posługiwania się stetoskopem (metoda osłuchowa), a tego każdy może się nauczyć. Można jej jeszcze ciągle kupić bez problemu. Dlatego masz wybór: dokładnie, ale niewygodnie albo mniej dokładne, ale komfortowe. Zegarowe (tzw. aneroidowe) też są dokładne.
Mniejsza dokładność automatów wynika z tego, że mikroprocesor nie jest tak doskonały jak ludzki mózg i stosowana tam metoda oscylometryczna jest metodą statystyczną, tzn. sprawdza się u większości populacji, ale część populacji ma zawsze *przesunięty* wynik.

opelastra35

Może i dokładniejsze są te machaniczne , ale ja porównywałem pomiary elektronicznego z gruszkowym i były prawie identyczne . Wszystko zależy jak się trafi na sprzęt , ja kupiłem rok temu cisnieniomierz Mescomp AC 211 , wtedy nowość ze względu na kolorowy wyświetlacz , ale nie zawiodłem się , jestem bardzo zadowolony - polecam

nanda0011 IP: 83.238.56.**

Witam! Moja mama miała podobny problem. Kupiła jakiś tani ciśnieniomierz i okazał się niewiele wart. Na szczęście trafiliśmy do sklepu, gdzie polecono nam bardzo dobry ciśnieniomierz i aż tak dużo więcej wcale nie kosztował (OMRON M3). Wyjaśniono nam również jaki ciśnieniomierz wskazany jest dla starszych osób i dlaczego. Bardzo dziękuje za fachową pomoc. Wszystkim w Lublinie polecam sklep Medisquad www.medisquad.pl

pako IP: 77.65.1.**

Często różnice w pomiarach mogą brać się z tego, że źle został ten pomiar dokonany

po1 nalezy byc wyciszonym i zrelaxowanym, nie po wysilku, wylaczyc radio lub
inne zrodla dzwieku, nie rozmawiac itp, itd
po2 lewa reke nalezy oprzec o jakis blat w taki sposob by opaska uciskowa
aparatu byla mniejwiecej na wysokosci serca
po 3 zachowac odstepy pomiedzy pomiarami; pomiar drugi bezposrednio po poprzednim jest zafalszowany

Ja używam ciśnieniomerza Pro Check o ten mi chodzi http://cislog.istore.pl/pl/router/find?routesubject=pro-check-uamoxb-h-polautomatyczny-naramienny-cisnieniomierz-krwi) wg tych instrukcji i wyniki są podobne do odczytu z ciśnieniomierza gruszkowego.

pacjent1 IP: 178.43.35.**

Witam .
Przypadkiem tutaj wszedłem, ponieważ dużo czytam o cisnieniu.
Ja osobiście posiadałem różne modele, ale od jakiegoś czasu posiadam ciśnieniomierz firmy Microlife. Mam już rok i ma taką funkcję MAM, czyli trzykrotnego pomiaru - bardzo to ciekawe. Obecnie o tym czytam więcej, ale stale odwiedzam strony światowe i wyczytałem, iż Microlife ma teraz ciśnieniomierz, który wykrywa migotanie przedsionków.
Warto poczytać przed zakupem

rafwis IP: 83.7.232.**

Polecam ciśnieniomierz nadgarstkowy Microlife BP 3BU1-5
Umożliwia szybki i wiarygodny pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi, jak również częstotliwości tętna.
http://klima-sklep.pl/cisnieniomierze-automatyczne/201-cisnieniomierz-nadgarstkowy-microlife-bp-3bu1-5.html

JACEK1534 IP: 185.34.48.**

Do Użytkownika GM.
Na wstępie chciałbym nadmienić, że nie jestem lekarzem ani pracownikiem firmy produkującej jakikolwiek sprzęt medyczny.

Mogą występować różnice pomiarów choćby z tego względu, że ciśnienie krwi ciągle się zmienia. Ponadto Użytkownik nie napisał w jakich odstępach czasu dokonywał poszczególnych pomiarów porównawczych pomiędzy aparatem tradycyjnym a elektronicznym. Z tego, co wiem, pomiędzy jednym a drugim pomiarem ciśnienia krwi powinno odczekać się około 10 - 15 minut.
Ja niezbyt często mierzę sobie ciśnienie, więc nie mogę się wypowiadać na temat poprawności pomiarów przez aparaty elektroniczne czy tradycyjne, który jest lepszy czy gorszy.
Nie chcę, aby ktokolwiek pomyślał sobie, że popieram firmę OMRON i jej produkty. Ja nie posiadam aparatu firmy OMRON, a każde wskazanie ciśnieniomierza traktuję jako orientacyjne.

Pozdrawiam,

Jacek L