jozek48 IP: 91.193.184.**

Tak mozg to bardzo skomplikowany narząd ja jestem po udarze od 8lat tj od roku 2003 non stop ćwiczę nawet zacząłem chodzić bez laski hoc wszystko mnie bolało regularne ćwiczenia samozaparcie dały efekt ze mogę bez pomocy laski sam się poruszać a cala lawa stronę mam sparaliżowana zacząłem ruszać palcami i dłonią zona mówiła mi zawsze ćwicz bo kiedy ja braknie nie dam sobie rady 3 lata temu umarła i ja dalej ćwiczę a efekt jest coraz lepszy miesiąc temu spróbowałem jazdę na rowerze my po udarach nie możemy zwątpić ale ćwiczyć życzę wszystkim nie poddawajcie się po prostu musimy z ta choroba umieć żyć.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

boz

Do jozka:Czy możesz napisać coś więcej, jaki to był udar krwotoczny czy niedokrwienny? Czy miałeś też powikłania typu niewydolność oddechowa lub inne. Ile czasu leżałeś w szpitalu? Czy byłeś w klinice rehabilitacyjnej? Będę wdzięczna za odpowiedź bo własnie mój mąż leży teraz na OIOM-ie po udarze, a ja mało nie oszaleję więc pytam gdzie to możliwe, żeby mieć jak najwięcej informacji o tej wstrętnej chorobie, a swoją drogą jak dobrze, że są takie fora internetowe, gdzie można wymienić informacje. Lekarze mówią krótko, lakonicznie cyt.:*stan ciężki, dużo ognisk, czas okaże*. pozdrawiam

Armin20 IP: 79.191.253.**

Ponoć bardzo dobre efekty pacjenci uzyskują ćwicząc na urządzeniu LOKOMAT

Robertti IP: 46.113.132.**

Witam moja mama jest po udarze niedokrwiennym lewa strona nie władna a teraz częstoskurcz serca czy w takim stanie można rehabilitować

Isa IP: 83.29.199.**

Dołaczę sie do tematu ....
Bardzo potrzebuję rady. Po krotce opowiem w czym rzecz. Moj tato 65 lat - 14 miesiecy temu wykryto u niego mikrokomórkowego raka płuc - 2 chemie i na szczescie poprawienie wyników. stan taty byl stabilny i bardzo dobry jak na tę chorobę. 2 tyg po zakonczeniu leczenia, tat azaczal skarzyc sie na cierpnięcie reki i nogi oraz problemy ze wstawaniem. Objawy poglebiały się, załatwilismy wizytę domową lekarza rodzinnego ( ale jeszcze się nie poznal ) po kilku dniach tata juz nie chcial wstac z łozka i zaczal miec problemy z mówieniem. Pomyslalam ze to objawy udaru. We 3 osoby jakos przetransportowalismy tate do neurologa prywatnego - zbadał tate stwierdzil ze lekki udar i przepisał leki.

Tydzien czasu bierzemy leki, mamy specjalne łozko, przebieramy pampersy ale zastanawiam się czy taki lekar znie powinien powiedzieć ze pacjent powinien trafic do szpitala. Wydaje mi się, że powinien byc przynajmniej pod obserwacją ?

Jak to zrobić. neurolog prywatny ma to gdzies, do przychodni go nie zawiozę. Karetka ? Co w sytuacji gdy udar juz mial miejsce jakis czas temu ? Tak naprawde nie wiadomo kiedy ......

iret IP: 94.254.144.**

Rzuciłem palenie i ciśnienie mocno się obniżyło muszę przyznać. Byłem zagrożony udarem mózgu i to dało mi do myślenia. Robiłem test w tamtym roku na akcji stop udarowi mózgu i przeszedłem konsultacje kardiologiczne. W sumie żyłem z wysokim ciśnieniem, a nawet o tym nie widziałem. Dopiero przy cyklicznym używaniu ciśnieniomierza Sanity ten problem zauważyłem. No niestety, trzeba zadbać o siebie w końcu.

dabbb IP: 188.114.85.**

W tamtym roku mama przy upale zasłabła na plaży. Myśleliśmy, że udar. Straszny stres. Od tamtej pory dzień w dzień mierzenie ciśnienia. Niewiedza i brak podstawowej profilaktyki to najgorsze, co można sobie zrobić. Mamy dwa ciśnieniomierze, w tym jeden naramienny, chyba do tej pory najczęściej używany Sanity

karszat IP: 127.0.0.**

Dzień dobry,
Jestem doktorantką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przygotowuję rozprawę doktorską dotyczącą m.in.funkcjonowania opiekunów osób przewlekle chorych. W swojej pracy pragnę szczególną uwagę poświęcić osobom sprawującym opiekę nad bliskimi/krewnymi z chorobami neurologicznymi.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o udział w anonimowym badaniu, prowadzonym wyłącznie w celach naukowych. Jest ono przeznaczone dla osób pełnoletnich.
Poniżej zamieszczam link to ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehM YQT9igb7s6KvSHjWrSOafeMJDKov5X_q5OrpjZ1b1ZhEg/viewform?usp=s f_link
Osoby chętne zapraszam do kontaktu: karszat@gmail.com

Twoja odpowiedź