baq313 IP: 83.15.24.**

Witam mam na imię Krzyś jakieś 4 miesiące temu w nic niezapowiadającą niedziele wylądowałem na pogotowiu z powodu strasznie szybkiego tętna i uczucia omdlenia które nigdy nie nastąpiło i tak co jakieś 15 min przez jakieś 2 godz. po tym czasie przeszło ale tak czy tak wybrałem się na pogotowie lekarka po zbadaniu niczego nie stwierdziła no to wróciłem do domu. Po jakimś tygodniu strasznie złego samopoczucia wybrałem się do mojego lekarza dostałem skierowanie do szpitala tam dowiedziałem się ze cierpię na WYPADANIE PŁATKÓW ZASTAWKI MITRALNEJ Z NIEDOMYKALNOŚCIĄ ZASTAWKI MITRALNEJ PIERWSZEGO STOPNIA minęły jakieś 3 miesiące powoli do chodzę do siebie ale mam parę pytań na które nieznań odpowiedzi i mam tutaj prośbę o poradę do wszystkich którzy się znają lub maja do czynienia z ta choroba tak jak ja. Przed tym wszystkim byłem bardzo aktywny czyli bieg dziennie jakieś 10 km siłownia 5 x w tyg po 2 godz i do tego od 4 lat trenuje sztuki walki krav maga oraz jiu jitsu czy ja z tego wszystkiego Musze zrezygnować mój kardiolog odradził mi siłownie nie powiedział mi tego bezpośrednio ale powiedział ze mam sobie podarować wszystkie ćwiczenia które są wykonywane na bezdechu odradził mi również wszelkiego rodzaju odzywki bo niby niezdrowe ?? powiedział również ze bieganie jak najbardziej zaznaczył ze nie w takiej ilości jak kiedyś ale spokojnie jakie 5 km mogę sobie dziennie pobiegać pytałem również o sporty walki powiedział ze nie widzi przeciwwskazań ale wszystko z umiarem nie zawodowo tylko tak dla siebie lekkie treningi .
napisze teraz do czego bym chciał wrócić i prosił bym o poradę lub komentarz do tego co moge a co nie :
siłownia 3 raz w tyg lekki trening
chce rowniez wrucic do jiu jitsu i krav magi lub jednego z tych sportów
bieganie chce odpuscic w zamian basen 2 razy w tyg

Z góry dziękuje
Krzyś

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alrada IP: 83.30.207.**

Witaj,
niejlepeiej dokladnie omowic takie sparwy z lekarzem prowadzacym.
Generalnie nie starsze ale interesuje sie tematem z uwagi na wystepowanie min tej wady u mojego syna.

U Ciebie niedomyalanosci AI+ towarzyszy wypadanie platka w posatci zespolu Barlowa. Niestety jak ja czytam ta wada ma tendencje do progresji z czasem zwalaszcza o pacjentow meskiej plci :( Odpukac w niemalowane.

Na sepół Barlowa skłądają się m.in. przykre dolegliwości : ból w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, nadmierna męczliwośc, zawroty głowy. Z reguły nie są one groźne dla zycia pacjenta, potrafia za to nieźle skomplikowac mu zycie.

Dolegliwości te nie występuje stale - zdecydowanie nasilają się, gdy w organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych (niedobór wapnia, magnezu, potasu), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej.

Póki pacjent nie odczuwa dolegliwości dobrze jest przyjmowac preparaty magnezowe zapobiegające występowaniu zaburzeń rytmu serca. Wszystko pod opieką specjalisty. Jeśli jednak pojawiają się dolegliwości kinieczne jest jak najszybsze włączenie do terapii leków z grupy beta-blokerów.

U pacjentów bezobjawowych, po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie.

Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu.

Pozdrawiam i zycze zdrowia.
Ola

55 IP: 80.54.173.**

siłownia absolutnie odpada

Krzys IP: 83.15.24.**

Czy Ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi dlaczego w moim przypadku siłownia odpada ??

stracatella IP: 217.97.182.**

Generalnie przy wypadaniu płatka nie ma żadnych przeciwskazań ani do sportów ani do porodu (choć ten to ekstremalny wysiłek). Jednak każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego niezależnie od tego co tutaj ci ktos poradzi musisz ostatecznie skonsultować swoje wątpliwości u kardiologa.
(pewnie chodzi o nagły wzrost ciśnienia przy sportach siłowych... które moze nasilać niedomykalność)
pozdrawiam
stracatella

Natka72 IP: 87.105.66.**

Witam.Zespół Barlowa wykryto u mnie 3,5 roku temu.Zaczęło się od arytmii,dość nietypowej,bo opisywanej przeze mnie jako *silne drżenie serca* plus niepokój.Od ponad dwóch lat biorę Rytmonorm i Atenolol,wszystko było ok,ale od kilku dni jest coraz gorzej.Nie mogę już normalnie funkcjonować,nie ma mowy praktycznie o spaniu.Dziś nawet byłam na ostrym dyżurze,ale pani doktor wypisała mi tylko dodatkowo Aspargin i kazała iść do swojego kardiologa...Śpię po kilka godzin,kiedy serce na moment się uspokaja.Arytmii towarzyszy lęk,który dodatkowo mnie *nakręca* i tak kółko się zamyka...Niestety do swojego lekarza będę mogła wybrać się dopiero po Nowym Roku,dlatego postanowiłam napisać tutaj,może ktoś ma lub miał podobnie.
Otóż mam stwierdzony III stopień tej wady,podobno przy IV konieczna jest operacja.Strasznie się tego boję.Nie wiem czemu te leki (są jednymi z najsilniejszych podobno) przestały działać,boję się,że wada się pogłębiła...Czy komuś z Was wada się pogłębia?Bo w sumie mój kardiolog nie umiał stwierdzić czy urodziłam się z III stopniem czy po prostu z czasem się ona pogłębiła.

Osti

A skoki spadochronowe??

Twoja odpowiedź