avatar
Kasia25 IP: 87.205.213.**

Angiografia Tk-pytałam,ale z względu na podwyższony poziom kreatyniny odpada,w razie ponownego podania kontrastu przy ICD-CRTD to *za dużo* na nerki ojca.Zrobiliśmy tylko tomograf na zwapnienie żył(norma przekroczona: 270)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
ATQA IP: 188.33.20.**

Kasiu,moj maz mial robiona korone dwukrotnie przez reke.Z sali po badaniu wyszedl o wlasnych silach :) .Koronografia w zaden sposob meza nie ograniczyla,nie byl *unieruchomiony*.Jedynym dyskomfortem jaki odczuwal byla spuchnieta reka od opatrunku uciskowego,ktory nosil kilka godzin.
...mam nadzieje ze zabieg u Twojego taty bedzie pomyslny..
Powodzenia.

avatar
Kasia25 IP: 77.253.168.**

Czy sama koronarografia daje poprawe,lepsze samopoczucie?Czy to jest tylko i wyłącznie badanie w celu sprawdzenia drożnościu żył?
Jest jest szansa że poprawi się EF po koronarografii?

avatar
ATQA IP: 31.174.120.**

..poprawe?-nie,to tylko (i az) badanie inwazyjne...

avatar
kicia96 IP: 83.21.0.**

Moj dziadek miał wczoraj koronografię i włozyli mu stent. Jak opowiada nie było to straszne i najbardziej męczy go nieruchome lezenie. Ta koronografia ocaliła mu zycie bo została przeprowadzona podczas zawału mozliwe ze w ostatniej chwili. Zyczę odwagi i powodzenia

avatar
aaa IP: 91.123.173.**

W środę miałam koronografię. Bardzo się bałam - niepotrzebnie. Koronografię miałam z ręki. Nic nie bolało. Jedynie uciążliwa była opaska, po której trochę spuchła ręka, ale to było do wytrzymania. Po 2 godzinach sama poszłam do toalety. W szpitalu, w którym robiłam nie było żadnych powikłań. Więc nie ma się co bać.

avatar
jacko1 IP: 77.97.136.**

Ja mialem 6 razy robiona koronografie . zawsze byla przez pachwine. nic przyjemnego , ale rowniez nic strasznego . pozdrawiam wszystkich

avatar
AnAM IP: 91.199.250.**

Proszę o radę, mój tata ma 77 lat, został skierowany na koronarografię, ponieważ jest bardzo słaby, ma zawroty głowy, zaburzenia pamięci, szybko się męczy, jest też cukrzykiem, ma problemy z ciśnieniem. Obawiam się czy ten zabieg powinien zostać u niego przeprowadzony, czy nie jest na niego za słaby, zbyt schorowany. Będę wdzięczna za opinię.

avatar
doktore IP: 109.231.14.**

Postaraj się o angiografie TK

avatar
ANAM IP: 91.199.250.**

Jaka jest różnica między koronarografią a angigrafią TK?
Jaki jest procent śmiertelności podczas tych badań?
Czy przed badaniem obligatoryjnie wykonywane jest badanie na uczulenie na kontrast?

avatar
Doktore IP: 109.231.11.**

Rożnica jest taka,ze podczas korono można od razu zareagować tzn. wstawić stent. W razie wykrycia nieprawidłowości podczas angio TK i tak trzeba robić korono.
Angiografia Tk jest badaniem nieinwazyjym, dzięki któremu można też ocenić stopień zwapnienia tętnic (calcium score)

avatar
ANAM IP: 91.199.250.**

Czy prawdą jest, iż notuje się ok. 11 procent śmiertelności przy badaniu koronarografii?

avatar
DOKTORE IP: 109.231.11.**

Korono jest inwazyjna dlatego jak jest możliwość zawsze jest lepiej robić angioTK....

avatar
ANAM IP: 91.199.250.**

Dziękuję za cenne dla mnie informacje.

avatar
Arabella IP: 89.229.4.**

Kochani moja mama 3 lata temu miała lekki zawał serca i wstawiony stent.
Miała iść po roku na kontrolną koronarografię,ale zwlekała,bo poprzednia robiona przez tętnicę udową była trochę nieprzyjemna i to długie leżenie bez ruchu też ją denerwowało. Trzy dni temu poszła jednak na to badanie,ponieważ test wysiłkowy buł dodatni. Całe szczęście,że się zdecydowała,bo stent w 80% był zamknięty i groził jej kolejny zawał. Podczas badania tym razem z tętnicy w nadgarstku balonikowaniem rozszerzono stent i wstawiono w niego drugi. Mama czuje się bardzo dobrze,a koronarogrąfia może i uratowała jej życie. Dodam,że nic ja nie bolało,a po 3 godzinach już sama poszła do toalety.