avatar
george555

Dwa tygodnie temu(04.08.09.) przeszedłem zawał przedniej ściany serca. Po dwótygodniowym pobycie dostałem wypis ze szpitala i skierowanie na koronografię na 21 sierpnia. Proszę o wyczerpujące informacje na temat tego zabiegu od osób, które przez to przeszły jak również od profesjonalistow(kardiologow), którzy mogą udzielić fachowych porad. Nie ukrywam że z zainteresowaniem wysłucham wszystkich rad ponieważ to co dotyczy mojego zdrowia jest sprawą priorytetową w tym ciężkim dla mnie czasie. Pragnę dodać że paliłem 20 papierosów dziennie przez czterdzieści lat. Czy gwałtowne rzucenie palenia ma wplyw na zabieg koronografii? A może lepiej wszczepić by-passy bez koronografii?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
jędrek IP: 87.205.252.**

http://forum.kardiolo.pl/wyszukaj.htm
miłej lektury.

avatar
Alicja P IP: 83.7.5.**

albo tutaj już posegregowane:

http://forum.kardiolo.pl/tagi,31.htm

avatar
piotrowska44

Witaj George. Ja przeszłam prawościenny zawał STEMI 19 czerwca 2009. dziesięć godzin po zawale robiono mi koronarografię i założono jeden stent. Zabieg ten był całkowicie bezbolesny, trwał ok 20 minut. Widziałam na monitorze moje serce i naczynia wieńcowe. Trochę gorzej było po zabiegu, bo 6 godz. nie można było ruszać się, ale leżeć spokojnie. Należy wówczas dużo pić, żeby wydalić kontrast. Przez ok 24 godz.leżałam na OIOM podłączona do monitorów, ciśnienie mierzyło się co ok 5 minut. Pobierano mi krew i podawano kroplówkę.Byłamw dobrej formie i chciałam juz wstawać po 6 giodz., bo czułam się dobrze i byłam szczęśliwa. Nie bój się koronarografii, jest to zabieg ratujący życie. Jeśli nie masz mocno zatkanych naczyń tonie domagaj się baypassów. Byłam w szpitalu po zawale z osobami po baypassach, czuły sie różnie,ciągle brały leki przeciwbólowe i opowiadały, że to jest ciężka operacja, bardziej ryzykowna niż stent i PTCA.
Jeśli miałeś echo serca po zawale to prosz napisz mi jakią miałeś frakcję wyrzutową serca - tzw. FE. Ja mam 45%, to niejest dobry wynik i świadczy o uszkodzeniu serca. Pozdrawiam i życzę spokoju przed zabiegiem, bo nie ma się czego bać.

avatar
magda123621

proszę powiedzcie mi czy mogą pojawić się powikłania po koronografii i jakie?

avatar
ARGUSTO

Witam !
czytaj o koronografii - http://www.kardioserwis.pl/page.php/1/0/show/171

Twoja odpowiedź