Paweł IP: 83.18.15.**

Witam
chciałem się dowiedzieć, może ktoś wie jak to jest po bajpasach? tzn. czy można żyć normalnie, jakie są nakazy, zakazy? czy 3 bajpasy to coś poważnego i skomplikowanego?
proszę o odpowiedzi, z góry dziękuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

może jeszcze dodam, że chodzi o mojego tatę, ma 54 lata, lekarze powiedzieli, że ma niezwykle silny mięsień sercowy.
Przy okazji może ktoś wie czy w olsztynie w szpitalu wojewódzkim czy ten szpital jest dobry? bo właśnie tam leży mój tata. Jeśli chodzi o datę operacji to będzie to na dniach.
Doczytałem się, że trzeba trzymać specjalną dietę, mieć trochę ruchu, oraz rekonwalescencja(jak ona wygląda i ile mniej więcej trwa?).

jola IP: 83.30.108.**

Myślę, że Twój tata jest juz po operacji. Mój tata miał ja w listopadzie .Do wigilli bardzo go wszystko bolało , łącznie z nogą z której mial pobierane żyły. Ale dzisiaj to nie ten sam człowiek. Wrócił do czasów przed peracją, oczywiście psychicznie.Fizycznie nie pozwalamy mu pracowac .Alle wszystko jest ok.

Izabela IP: 213.134.183.**

Tak po to jest robiony zabieg ,zeby wrocic do normalnego zycia, a także do pracy!

Dzięki za odpowiedzi. Tata jeszcze nie jest po operacji, będzie ją miał 29. stycznia.
Mam jeszcze jedno pytanko, ile mniej więcej może wszystko boleć i po jakim czasie można bezpiecznie wrócić do pracy ?

Iza IP: 213.134.183.**

Do pełnej aktywności wraca się róznie z reguly 3-6 miesięcy.
Boli tez różnie ,ale po to sa leki p/bolowe.
Trzymam kciuKI!

alicja IP: 195.20.110.**

Mój teść będzie miał operację w poniedziałek 20/03/2006 i trochę wszyscy jesteśmy w rodzinie przestraszeni, bo teść ma 70 lat i jest po 2 zawałach. Operowany będzie w Poznaniu.
A jak tam Twój tato- mamnadzieję, że wszystko ok.- jak się czuje?

Elzbieta IP: 158.75.35.**

Alicjo, jak tam Twój teść. jak udała się operacja? Mój Tata - będzie ją pewnie miał na dniach więc też bardzo mnie to interesuje. Paweł, jak Twój tata i jak było w Olsztynie? Mojego rodzica również kierują do Olsztyna.

Ewlo1 IP: 217.99.22.**

A ja mam pytanie, czy może ktoś z Was zna dobrego, interesującego się pacjentem kardiologa we Wrocławiu? moja Mama (75 lat) jest po by-passach i ciągle czuje się zagubiona, ma wiele pytań, ale lekarze, z którymi się zetknęła mieli urzędowe, obojętne podejście do pacjenta. Bardzo proszę o poradę.

Selenijka IP: 83.31.64.**

Ewlo1 zapoznaj się z Medycyną Komórkową dr Ratha. Moja ciocia miała podobne objawy. Znalazła w internecie Medycynę komórkową dr Ratha. Zaczęła to ją stosować. Dzisiaj nie ta sama osoba. To było ttp://praca-med.biz.pl/bolewsercu.html
Pozdrawiam

Gosia IP: 77.91.34.**

Mój tata miał zakładane by-passy w Olsztynie , zmarł 5 miesięcy po operacji w wieku 61 lat.Operacja w jego przypadku nie miała sensu, szkoda cierpienia...

isaura55

Witam!

Moj Tata ma 68 lat i ma miec wstawione 5 dodatkowych zyl do serca czy to niebezpieczne i ile mozna z tym zyc

DOKTOR G. IP: 87.99.36.**

ludzie jak możecie pytać o takie rzeczy- ile życia po operacji? przecież to kwestia indywidualna. jedni żyją po operacji 20 lat, inni nawet takiej operacji nie przeżyją albo pożyją 5 miesięcy. moim zdaniem to głupie pytanie. może lepiej iść do wróżki zamiast pytać na forum o długość życia.

Gosia IP: 77.91.34.**

To , że ktoś pyta to chyba normalne, podjąć decyzję , która ma zaważyć na twoim życiu , nie jest łatwo, niejednokrotnie -najtrudniejszą decyzję w życiu.To trzeba przeżyć, aby wiedzieć , jakie to trudne....

.Gosia IP: 77.91.34.**

Z tego , co wiem ,im więcej by-pasów tym lepiej, a 5 to dużo ,mój tata miał tylko 2.