edi IP: 79.184.121.**

Witam!
Czy znieczulenie miejscowe moze powodowac szybsze bice serca? Czy to raczej nakrecanie sie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

LUSI IP: 217.98.73.**

Ja kiedyś pytałam o to dentystę bo miałam zapalenie serca mięśniowego i bałam sie znieczuleń i dent. powiedział że nic nie szkodzi a raczej pomaga gdyż lepiej nie czuć bólu niż miało by boleć -wtedy serce gorzej cierpi.
A jeszcze taka przestroga i hasło : JEŚLI CHCESZ MIEĆ ZDROWE SERCE -LECZ ZĘBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takie plakaty wiszą w wielu miejscach , ja miałam zapalenie mięś. serc. od zapalenia w zębie za późno wykryto. Zapalenie w zębach z krwioobiegiem najpierw idzie do serca.
Minęło półtora roku a ja nie mogę dojść do siebie. LECZCIE ZĘBY!!

edi IP: 79.184.121.**

Ja miełem kiedys napadowe szybsze bicie. Ale po badaniach które niczego nie wykazały wedłyg mnie to nerwica. Po zmianie pracy nie małem juz takich napadów:) ale jak wiadomo mogło sie na to złożyc wiecej czynników nie tylko stres, sposób odżywiania. Bardzo czesto jest to własnie problem jamy ustnej żebów, bakteri.

stracatella IP: 83.29.101.**

Tak może ponieważ większość znieczuleń (poza tymi dla dzieci) zawiera adrenalinę.
pozdrawiam

ktka80 IP: 89.25.235.**

idac do dentysty musisz mu powiedziec co ejst z twoim sercem nie tak MUSISZ bo zastosuje najlepsze dla Ciebie znieczulenie

Dave IP: 188.221.237.**

Właśnie wróciłem od dendysty. Miałem wyrywanego zęba i dostałem znieczulenie. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, dosłownie z momentem wyciągania igły z dziąsła zacząłem się trząść i tak jakby mnie sparaliżowało, nie mogłem wydobyć z siebie nawet słowa. Jakiś napad lęku mnie ogarnął mimo, że wcale się dentystów nie boję. Pielęgniarka mówiła, że to właśnie adrenalina, która jest składnikiem znieczulenia mocno zadziałała, na dodatek wypiłem kawę przed wizytą podwyższając ciśnienie.

karoola

Myślę, że to bardziej Twój lęk był powodem takiego stanu niż samo znieczulenie.
Wyrywałam dwa zęby 16.10 i nie miałam żadnych problemów ze znieczuleniem, od miesiąca jestem co tydzień u dentysty i nic mi się nie dzieje.

Zawsze możesz poprosić o znieczulenie bez adrenaliny bo takie są.

Meggi IP: 31.11.232.**

Ja po znieczuleniu z adrenalina tez mam szybsze bicie serce, aż szybko i głęboko oddycham i wzrasta mi tetno. Dentysta powiedział że po adrenalinie tak może być i że jesli ktos tak ma nie powinien byc znieczulany z adrenalina.

ddd IP: 188.146.7.**

To się nazywa nadwrażliwość na adrenalinę, można mieć też uczulenia na znieczulania tego jak innego typu.

Baginski IP: 85.193.224.**

Udając się do jakiegokolwiek stomatologa, należy lekarza poinformować o niedawno przebytych chorobach, przeciwwskazaniach jeżeli występują o poważniejszych chorobach przybyłych w przyszłości.

Nie zapominajcie, że dentyści również odebrali wykształcenie medyczne i posiadają znacznie bardziej dokładną wiedzę o tym co można a czego nie można zrobić, aby nie zaszkodzić pacjentowi.

Twoja odpowiedź