avatar
TheMan

Witam.
Szukam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Czy osoba mająca nadciśnienie, nie jest one jakieś wielkie, około 140/90 i przyjmująca lek Accupro 5mg może oddać krew? Czy jeśli mimo to będzie chciała na jaki czas powinna odstawić leki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
. IP: 81.190.120.**

teoretycznie nadciśnienie jest jednym z przeciwskazań do oddawania krwi. Jednorazowo w nagłym przypadku to nie powinni robić problemu ale osoba lecząca się na nadciśnienie zazwyczaj odsyłana jest z punktu krwiodastwa. Warto dopytać tam i swojego lekarza.

avatar
Liczmistrz IP: 213.192.65.**

Wczoraj oddawalem krew,rozmawialem rowniez z lekarzem na ten temat.Nie ma przeciwskazan do tego zeby oddawac krew majac nadcisnienie.Jedyne leczenie nadcisnienia nieodpowiednimi lekami moze zdyskwalifikowac dawce. Cytat ze strony http://www.ckikmswia.com.pl/1314479276.php. *Czy może oddawać krew osoba z nadciśnieniem tętniczym? Jak należy brać leki przeciw nadciśnieniu przed oddaniem krwi? - W trakcie leczenia nadciśnienia krwi nie należy oddawać, ponieważ szereg leków ma niekorzystne działania na biorcę krwi. W okresie ustabilizowanego ciśnienia decyzje należy do kwalifikującego lekarza.*

avatar
mika321 IP: 83.3.195.**

A ja przeczytałam ostatnio ciekawą *odwrotną* informację ;) http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/48/regularne-oddawanie-krwi-mo%C5%BCe-powodowa%C4%87-nadci%C5%9Bnienie/ nowy portal, głośno o nim a informacje mają na prawdę ciekawe.

Twoja odpowiedź