radom

Znacie jakies subtansje powszechnie dostępne które obniżaja cisnienie tętnicze ? Wiem że czosnek coś slyszałem o cynamonie gotowanym w mleku (nawet nie probowałem nigdy). Chodzi o głownie o jakies preparaty naturalne, że pozwole sobie to tak nazwać *Wytwory natury*, lub jakieś ziołka w przystepnej cenie, jesli tak to jakie ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Rickymartin@vp.pl IP: 195.189.142.**

Hej.jesli to niewielkie podwyzszenie cis to kup Urosept.3x2.dziala moczopednie i tym samym lekko obniza cis.mari

Ana IP: 83.23.98.**

Spróbuj wyciąg z jemioły.

s.m IP: 62.167.60.**

cynamon z kefirem ,obniza cisnienie (szybko ) 2-3 lyzki cynamonu

Nikaa

Witaj, Przede wszystkim trzeba przestać solić i nie kupować produktów z glutaminianem sodu - taką chińską przyprawą, z której składają się wszystkie produkty instant. I żadnych słonych przekąsem. Jesli chcesz się więcej dowiedzieć to polecam abcodchudzanie.pl - serwis, na którym są dietetycy, pewnie coś będą wiedzieli na temat obniżania ciśnienia. Pozdrawiam!

jerzy45 IP: 81.168.157.**

dokładnie tak! zrezygnuj z napojów typu cola, red-bul, gazowanych słodzonych oranżad, unikaj soli- zamiast solić używaj pieprzu, ziół: oregano, tymianku, bazylii, pij czerwoną herbatę (rooibos) zamiast zwykłej czarnej, ostrożnie z kawą, zrezygnuj z tych wszystkich gotowych dań, dodaj troszkę ruchu do stylu życia... wysypiaj się:-) kup sobie rybki albo jakieś inne zwierzątko... i codziennie czytaj jakieś dowcipy, śmiech pomaga na wszystko:-)

radom

Fajnie, ja pije tylko wode i staram sie w ogole nie solic, bo wole np do pomidorow dodac cebuli

Marek1962 IP: 89.78.164.**

Polecam picie soku z granatu, który jest silnym przeciwutleniaczem. Oprócz tego bardzo dobrze działają produkty mające dużo witaminy C jak np. czarna porzeczka, brukselka, kalafior. Więcej na ten temat znalazłem w darmowym kursie na tej stronie: http://sercejakdzwon.pl

Edit IP: 78.88.128.**

Herbatka ziołowa *Ciśnienie - norma* tak się nazywa:) ja ją kupuję w intermarche i smaczna

krasnalkaa IP: 79.185.242.**

Ja przyjmuję potas w postaci suplementu katelin+ ze względu na niedobór tego pierwiastka, ale ostatnio wyczytałam gdzieś, że właśnie potas może wpływać na obniżenie ciśnienia krwi

jarecki

Systematyczna aktywność fizyczna na miarę zdrowia, poranne ćwiczenia 10 min, spacer, szybki marsz, bieg.I jak piszą poprzednicy dieta nisko sodowa.
Dobre samopoczucie gratis.

lidaaaa IP: 37.152.18.**

Specjalną serię ciśnieniomierzy dla seniorów wypuściła marka Sanity. Myśmy zamawiali babci ciśnieniomierz Senior Sanity. Zrobiliśmy małą zrzutkę z bratem, choć wcale drogo to nie kosztowało (120 zł około).

martin33 IP: 94.254.179.**

Z takich dobrych, ale nie najdroższych to ja bym polecała ciśnieniomierz Simple Sanity. Jest z półki cenowej 50-100 złotych. W pamięci zapisuje do 60 wyników, wyświetlacz oczywiście LCD, gwarancja 3 lata. Korzystam okazjonalnie, raz na jakiś czas i jeszcze nie miałam z tym modelem problemów.

nsa IP: 185.70.182.**

Warto sobie zamówić ciśnieniomierz Simple marki Sanity. Generalnie rozwiązanie na każdą kieszeń, a przy tym solidne, testowane klinicznie, jest jak najbardziej wiarygodny jeśli chodzi o dokładność pomiaru, poza ciśnieniem można też sobie przy okazji tętno sprawdzić.

beata19755 IP: 83.7.27.**

Przy problemach z ciśnieniem to lekarz i tabletki, ale mnie też pomaga czerwona herbata. Kupuję red tea chromium. W kapsułkach, biorę 2 dziennie