sepic

Witam.
Po krotce przedstawie swoj problem. Rok temu mialem skoki cisnienia. Zrobiono mi wiekszosc badan: EKG, holter EKG, EKG wysilkowe, USG serca, nerek, tarczycy, wiekszosc badan z krwi, TK glowy. Wyniki wyszly w normie, ale ze po drodze nabawilem sie nerwicy serca, przepisano mi bisocard 2.5 mg. Wszystko bylo dobrze mierzylem cisnienie swoim Hartmann Tensoval Mobil (nadgarstkowy) w spoczynku ciśnienie oscylowalo w granicach 120/80. wyniki byly powtarzalne w krotkich odstepach. W sytuacjach stresowych cisnieniomierz rejestrowal wyzsze cisnienie. Czyli niby wszystko ok, ale ostatnio dorwalem jakis inny cisnieniomierz firmy ABBI, na ktorym cisnienie w spoczynku wynosilo ok 150/100 gdzie moj hartmann pokazywal ok 130/82. No i zaczelo sie mierzenie w nieskonczonosc :/. Jednak ze nie jestem w stanie zweryfikowac ktory pamiar jest wlasciwy. Mam pytanie czy ktos mial kiedys do czynienia z modelem hartmanna, ktory posiadam i jesli tak to prosilbym o pomoc w weryfikacji. Moge dodac jeszcze, ze kiedys mierzyli mi cisnienie rteciowym w przychodni, w stresie i zaraz po wchodzeniu po schodach rteciowy pokazal 170/ 90 a moj hartmann chwile pozniej pokaza 158/98. Mialo byc krotko hehe ;]. Przepraszam za brak polskich znakow, ale klawiatura mi na to nie pozwala. ;].
Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zielak IP: 82.160.13.**

Wyrzuć je do śmieci i kup w aptece te wszystkie tanie z supermarketów to szajs nadgarstkowe można wyrzucić do kosza mój wskazywał 200/130 a z apteki 130/80

sepic IP: 79.186.79.**

no wlasnie ten moj hartmann byl kupiony w aptece, na dodatek jest zatwierdzony klinicznie. Niedlugo mam zamiar kupic omron 3m bo zbiera dobre noty. Jednak potrzebuje tez w miare wiarygodnego cisnieniomierza nadgarstkowego z powodu czestych podrozy

http://pl.hartmann.info/PL/Strona_blank_g_la__oa_wna/Produkty/Diagnostyka/article_63579.html

dorzucam jeszcze stronke producenta mojego cisnieniomierza

anetas

Witam.Mysle zeby kupic cisnieniomierz w aptece i np.u nas na sa cisnieniomierze w aptekach takie publiczne gdzie kazdy z ulicy moze wejsc i sobie zmierzyc i z takim zaraz na miejscu porownac.A puzniej porownac z cisnieniomierzem nadgarstkowym.Mysle ze troszke moze sie cisnienie roznic bo wystarczy tylko zle krazenie w konczynie gornej i juz jest roznica.Podam link jaki ja mam cisnieniomierz i jestem z niego bardzo zadowolona.Jest on polecany przez instytut w Aninie.

http://www.sklep.grabieniec.pl/index.php?d=produkt&id=226

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Witam. Mam taki sam jak podałeś w linku i sprawdzałem go w gabinecie lekarskim z w pełni profesjonalnym ciśnieniomierzem. Wyniki w 98% pokrywały się więc jest dobry. Hartmann to dobra marka i robi dobry sprzęt nie bez powodu jest sprzedawany w aptekach, a nie gdzieś w supermarketach. Zapmnij o nadgarstkowych bo one wszystkie sa do niczego nawet te za 300 zł.

sepic IP: 79.186.113.**

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Wojtek83 - tak jak napisalem wyzej mam zamiar zakupic naramienny omron m3, mysle ze spelni swoja role, Jednak zalezy mi rowniez na poprawnosci wskazan mojego hartmanna poniewaz jest mniejszy i latwiej mi sie z nim podrozuje. Fakt z faktem aktualnie cisnienie bardzo ale to bardzo sporadycznie mam powyzej 140/90 raczej w syt stresowych. Nie mniej jednak z powodu nerwicy wole miec cos przy sobie do pomiaru cisnienia a jak wyciagne takiego potwora naramiennego w pociagu to ludzie pomysla ze nie wiadomo co zleg sie ze mna dzieje ;]

Marecki IP: 89.75.123.**

Ja kupiłem właśnie m3 omron, jakieś dwa miesiące temu. Wcześniej miałem właśnie Omrona nadgarstkowego r6, ale lekarz zalecił, żebym do domu kupił właśnie na ramię. Jestem zadowolony z zakupu, no przynajmniej na razie :) to jest jakiś nowy model z większym rękawem.

Sercowy1976

Pisałem wlasnie przed chwila o tym. Nadgarstkowe cisnieniomierze nadaja sie do potłoczenia o kant d... Szkoda kupowac - czlowiek bedzie sie tylko denerwowal złym wynikiem.

Roxix IP: 193.25.0.**

No własnie wg mnie naramienne lepsze, sama mam od diagnosis własnie i dobre pomiary robi

xcs IP: 188.114.85.**

Korzystamy w domu z modelu Sanity Senior. Powiem tak – nie jest to najniższa półka jeśli chodzi o ciśnieniomierze, ale na pewno solidne urządzenie. Już mi ze 3 razy spadł na podłogę i nic się nie stało. Podaje dokładne wyniki i też trzeba przyznać, że cały pomiar jest bardzo krótki.

balia123 IP: 89.71.48.**

To wszystko reklama jednej osoby podszywającej się za różne osoby....fujjjj nieładnie zaśmiecać forum!!!!!

Wladi IP: 89.64.20.**

Czytam wypowiedzi na temat cisnieniomierzy, też dobrze. Całkowity brak informacji na temat sposobu pomiaru, czyli posadowienia sprzętu. To ma decydujące znaczenie. Moze dlatego pomiar przez lekarza jest prawdziwy. Własnie zmierzylem cisnienie przyrzadem takim z zegarkiem, bylo powtarzalne. czy wyjasniac zasade pomiaru?

taraee IP: 94.254.145.**

Mi się fajnie mierzy kontroluje ciśnienie urządzeniem SmartCardio. Marka Sanity, także polska firma, nie jest to podrabiany quasi medyczny sprzęt gdzieś ze wschodu. Wykrywa arytmię, ma duży czytelny wyświetlacz LCD, także nawet jak jest ciemniej w mieszkaniu to wszystko dokładnie widać.

Cera IP: 94.254.145.**

Dobre parametry ma Simple Sanity. Niezła cena, prosta obsługa, duży przejrzysty wyświetlacz.