Kinek

Witam, mam na imię Krzysiek i mam 27lat, aktywnie spędzam czas, nie pije ani nie pale. Od jakiegoś czasu mam problemy z serduszkiem albo czymś co to powoduje. Nie wiem czy to nazwać dodatkowe skurcze serca bo na dodatkowy skurcz to nie wygląda. Mam tak serduszko mi bije i nagle czuje brak tak jakby jednego uderzenia i po tym następuje mocniejsze uderzenie serca. Czyli bicie - bicie - bicie - brak - mocne uderzenie - bicie itd.. Czasami odczuwam te skurcze częściej np: po 3, 4 uderzeniach normalnych a czasem rzadziej po 20, 30 uderzeniach. Czasem całkowicie zanikają. Najgorzej jest jak kładę się spać ponieważ już niczym nie jestem zajęty i czyje te skurcze na sercu :(
W związku z tą sytuacją zrobiłem badania:

- echo serca: nie wykazała nic niepokojącego. Kardiolog zauważył ten mój skurcz i opisał go jako pojedynczy skurcz dodatkowy. i powiedział abym kupił sobie Biocardine i Chela-Mag B6
- usg dolnej partii brzucha wraz z przepływami tętnic: żadnych zmian nie stwierdzono wszystko jest prawidłowe
- dno oka: nie zauważono żadnych zmian

Z badań byłem zadowolony ponieważ myślałem, że to brak witamin jak mi kardiolog zalecił. Niestety.... zażywam tabletki już miesiąc: biocardine, magnez,acard i centrum i niestety to nic nie pomaga!!!!

Proszę was o komentarze czy czasem ktoś z Was miał takie coś jak ja. Co robić ??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mrx IP: 89.108.212.**

Ja mam tak samo :). Przez dodatkowe skurcze popadlem w nerwice. Nie moge czasami spac :]. Chocaz mam ich naprawde malo... .

Kinek IP: 217.70.48.**

A czy udało ci się coś zaradzić na te skurcze ??

Beata IP: 82.139.152.**

Kinek, opis pasuje do dodatkowych skurczów (z przerwą wyrównawczą). Z badań proponuję jeszcze zrobić Holtera, który poda ile tych skurczów masz na dobę i jakiego pochodzenia (komorowe czy nadkomorowe). Z leczeniem jest różnie - niektórym betablokery pomagają. Wiele osób decyduje się na ablacje, ale dopiero ablacja się wykonuje przy ponad 5 tys skurczów na dobę. Uzupełnij tez postas (jeśli masz jego niski poziom) - to ważne przy problemach z sercem. No i nie nakręcaj się - spróbuj na to nie zwracać uwagi (wiem, ze ciezko), gdy zaczynasz je słyszeć, zajmij się czymś. Niestety przy chorobach serca łatwo wpaść w nerwicę i inne choroby.

Pozdrawiam

thalina IP: 83.4.0.**

Ja mam to samo.Robiłam echo serca i stwierdzono wypadanie płatka,poza tym wszystko ok.Ciśnienie wzorcowe.Badanie Ekg.tylko raz wykazało te skurcze dodatkowe,bo akurat wtedy mi robili badanie.Jak już mi to przejdzie to potem jest wszystko w porządku.W czasie kiedy czuję do dziwne bicie serca mam też tętno 90-100.Nigdy nie wiem kiedy takie coś mnie dopadnie,całe szczęście,że nie często,narazie.Lekarz przepisał mi Bisocard na obniżenie tętna ale ten lek obniża też ciśnienienie.Nie wiem czy to ma związek z tym ale wydaje mi się ,że częściej mam tą dolegliwość kiedy zmienia się pogoda,przechodzą fronty.

Pozdro IP: 91.203.96.**

Wszyscy mowia do rzeczy.Pani ostatnia ma to co ja.ja mdleje jak burza idzie ale mam SVPC

mrx IP: 83.4.171.**

U mnie dodatkowe skurcze nadkomorowe najprawdopodobniej byly po prostu z nerwow... . Badalem sie u kardiologa - echo, holter itd w normie, oprocz stwierdzenia serca hiperkinetycznego. Teraz juz skurczow nie odczuwam - kiedy nie zwracam uwagi na prace serca :). Pozdrawiam!

Kinek

A czy może mi ktoś powiedzieć skąd się biorą takie skurcze ??? jaka może być tego przyczyna ??? Skoro wszystkie badania wychodzą dobrze ?? może powinienem zrobić jakieś inne badania ???

Kinek IP: 217.70.48.**

Czy jest możliwe aby te skurcze powstawały na wskutek zęba który był leczony kanałowo i był niedoleczony ?? kardiolog powiedział mi ze tak może być a stomatolog ze to raczej niemożliwe ??!!! i teraz w sumie sam nie wiem komu tutaj wierzyć

atom1212 IP: 213.180.137.**

u mnie problemy ze zdrowiem (różnorakie) od dziwnych prądów przeszywających organizm, problemy z brzuchem, aż dziwne trzęsienia rąk rozpoczęły się mniej wiecej 2-3 tyg po tym, jak wypadła mi spora plomba z zęba leczonego kanałowo około 8-9 lat temu. Ząb więc jest nadal, ale z dziurą, odsłaniająca kanałowe wypełnienie.

Też jestem ciekaw czy można to jakoś ze sobą łączyć, to wypadnięcie plomby z dziwnymi objawami. (chodzi o siódemke).

robert IP: 95.41.132.**

nie jestem lekarzem, opisuje swoje doswiadczenia ktore niekoniecznie musza byc odpowiednie do wszysktich opisanych przypadkow.

problemy z zebami w wiekszosci przypadkow moga prowadzic do problemow z sercem (tachykardi, dodatkowych skurczow itp), ja tak mialem, brak dbania o zeby doprowadzil do tego ze zaczalem miec migotania przedsionkow, robili mi wszystkie mozliwe badania, holtera, echo, wszystko wychodzilo ok, dopiero jeden z kardiologow stwierdzil ze dopoki nie zrobie porzadku z zebami to nie bedzie ze mna gadal.

po wyrwaniu tych najbardziej uszkodzonych i podejrzanych i wyleczeniu innych problemy z migotaniem zaczely stopniowo ustepowac, w tej chwili a minelo z 6 lat, staram sie dbac o zeby i praktycznie migotan nie mam

pisze to ze swojego doswiadczenia, nie jestem lekarzem, ale zeby dla mnie byly bardzo istotne w diagnostyce problemow z sercem i wpadl na to dopiero 3 kardiolog.

sprobujcie zastanowic sie nad usunieciem zebow ktorych ratowac sie juz nie da, albo DOKLADNIE wyleczyc te z ktorymi wiecie ze sa problemy (i nie doprowadzac do powstawania nowych), wiem ze to trudna decyzja ale byc moze znikna problemy z sercem - ale to juz musi zdecydowac lekarz - i to lepiej kardiolog niz stomatolog - stomatolog to jest w stanie naprawic wszystko :)

Kinek

Witam ponownie po jakimś czasie :)

Ostatnio zrobiłem Holtera EKG i oto moja diagnoza:

Rytm zatokowy zaburzony licznymi pobudzeniami komorowymi z różnym czasem sprzężenia od 485 do 1071ms /najprawdopodobniej parasystolia komorowa, z uwagi na podobieństwo zespołów QRS do QRS pobudzeń dominujących nie można wykluczyć, iż jest to parasystolia węzłowa/, w sumie zanotowano:
- 7851 pobudzeń
- w tym 7061 pojedynczych pobudzeń komorowych
- 161 okresów trigemnii oraz 3 pary

Zanotowano ponad 24 okresy tachykardii oraz 181 bradykardii.
max częstość rymu serca wyniosła 159/min
min częstość rytmu serca 38/min
średnia 73/min

Czy ktoś wie co to jest ta parasystolia węzłowa ?? i w ogóle jak to leczyć ??

mirus IP: 91.200.27.**

Mam 17 lat. Od trzech dni dzieje sie ze mna cos bardzo dziwnego tzn. moje serce bije normalnie a raz na ok 5-10 min czuje taki mocny skurcz ,mocne uderzenie ,nie wiem jak to nazwac ,jestem przerażony. Dzieje sie to najczęściej podczas spoczynku. Tej nocy nie moge przez to spac. Nigdy nie miałem żadnych problemów z sercem jestem aktywny gram w piłke ,nie pije ,nie pale nie biorę sterydów. Dodam że jestem człowiekiem bardzo nerwowym. MA też tkoś tak?? czy to groźne ,bardzo sie boje wiec prosze o odp.

gosia IP: 213.158.196.**

skoro tak ci sie dzieje od trzech dni to co najmniej dwa dni temu powinienes byc u lekarza.
niewyspanie i zmeczenie z tym zwiazane moga tylko nasilic objawy,nikt zaocznie ci nie powie co ci dolega dopoki nie przejdziesz chocby rutynowych badan.
nie zwlekaj i zasuwaj do dochtora,na pewno na miejscu oslucha i wykona ekg,
i napewno bedziesz wtedy spokojnieszy,bo tak naprawde to niewiedza powoduje
panike,a adarza sie czesto zwlaszcza u mlodych osob ze po badaniach jest ok.
nie zapominaj ze jestes w takim wieku ze takie anomalia moga miec miejsce a nawet sie powtarzac od czasu do czasu.
najlepszym wyjsciem jednak bedzie wizyta u rodzinnego.
trzymaj sie i nie martw! bedzie ok.

pit IP: 90.156.66.**

Witam
Ja też mam to samo co autor tego tematu. Byłem na badaniach ale lekarze nic mi nie powiedzieli. Szukałem o tym w necie i znalazłem że może to być niedobór magnezu. A Wy jak sobie z tym radzicie?
pozdrawiam