mmmmm6m

Witam,
Nie dawno miałem wykonywane badania ciśnienia krwi i wyszło, że mam 120/100.
Lekarz kazał mi sie zgłosić za prae dni w celu ponownego badania.
. Jestem osobą bardzo szczupłą (182cm 62kg). Czy to może być nadciśnienie ?.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

M IP: 91.203.96.**

Nadcisnienie to wartosc od 140

Gingeridonegria IP: 77.253.116.**

nadciśnienie zaczyna sie od 140 ale w skurczowym. W rozkurczowym ta wartość jest duzo mniejsza.

Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Nadciśnienie to wartości, które przekraczają regularnie 140/90. Jeżeli twoje ciśnienia wynosi 120/100 to nie jest one dobre bo druga wartość (rozkurczowe) przekracza normę. Warto to wyjaśnić czy nie ma jakiś przyczyn organicznych lub też wykonać parę dodatkowych pomiarów w ciągu doby, aby być w 100% pewnym.

MIki85

Co może oznaczać wysokie ciśnienie rozkurczowe próbuje cokolwiek znaleźć i nie nie pisza na ten temat kompletnie nic a moje rozkurczowe cisnienie jest non stop koło 100

jaaakinga IP: 77.116.246.**

Miki, ja tez mam problem z wyzszym cisnieniem rozkurczowym, przy czym skurczowe jest zawsze w normie. Czytalam ze podwyzszenie i jednego i drugiego jest tak samo niebezpieczne, majac np 130/100 to tak jakbys mial 160/100, albo przy rozkurczowym 110 tak jakbys mial skurczowego 180 (no mniej wiecej, mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi). Z tym ze na pocieszenie ci powiem ze podobno rozkurczowe maleje na starosc, a skurczowe tylko rosnie.

jaaakinga IP: 77.116.246.**

Poza tym czy napewno dobrze mierzysz? 117/97 to troche masz mala roznice miedzy jednym a drugim, moze aparat ci troche zawyza?

MIki85

Na wizycie lekarskiej miałem 130 na 100 :D nie zawyża mam bardzo mała róznice cay czas około 30 , ale racjonalnie nikt tego nie umie wytłumaczyć a rozkurczowe zawsze wysokie :/

jaaakinga IP: 77.117.246.**

A co na to lekarz? zaleca ci brac leki na nadcisnienie czy takie wartosci jeszcze nie powinny niepokoic?

Kowal IP: 94.254.131.**

Nerwica

Anna29

Witam,nie dawno bardzo się zaniepokoiłam. Nagle poczułam mdłości i ból brzucha (czekam na.zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego). Mierze ciśnienie a tam 120/100. Bardzo często mam również wysoki puls i wali mi serce. Ekg nie wykazało zmian. Mam też niestety nerwicę,ale nie biorę na nią żadnych lekarstw. Ratuje się melisą bo pracując w szkole boję się że nie będę mogła normalnie funkcjonować. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?takie napady lęków i kołatania serca,potliwosc dłoni,mdłości miewam kilka razy w ciągu dnia

Twoja odpowiedź