avatar
marika IP: 83.145.178.**

Witam.Czy ktoś się orientuje w jaki sposob zachowuje sie ciśnienie krwi po spożyciu posiłku? Czy powinno być takie samo jak przed, wzrosnąć, a może zmaleć? Wiem, że należy odczekać po jedzeniu z mierzeniem cisnienia ale poprostu poszukuje takiej informacji wiec moze jeśli ktoś zauważył czy mu zaraz po posiłku maleje albo wzrasta i mógłby napisać? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
x IP: 83.2.240.**

bzdety wypisujesz nie masz lepszego pomyslu co ma jedzenie do cisnienia.

avatar
marika IP: 83.145.178.**

koles wpisz sobie w googlach *hipotonia poposiłkowa* to moze zrozumiesz ze to nie bzdety, tyle ze ja nie szukam konkretnych problemow jak u cukrzyków(czy chorych na parkinsona), a reakcji potencjalnie zdrowych osob na posiłek, bo nigdzie nie mogę znaleźć inf czy ogólnie sie obniża, podwyższa czy też pozostaje takie samo.

avatar
Wojtek83 IP: 62.69.192.**

Marika. Nie słyszałem nigdy żeby komuś spadało ciśnienie po spożyciu posiłku, ale napewno może się podnosić tak jak np. pod wpływem stresu czy zmiany temperatury otoczenia. Rozmawiałem z kardiologiem na ten temat i nie ma nic w tym dziwnego to typowa reakcja organizmu.

avatar
Vespa

Mi na przykład zawsze wzrasta ciśnienie(minimalnie ale wzrasta) i puls z ok 60 do ponad 80 czasami.

avatar
gabi IP: 83.9.5.**

Witam!
Ciśnienie krwi bezpośrednio po spożyciu posiłku może być lekko podwyższone w stosunku do wartości sprzed posiłku. Jednocześnie w około godzinę po posiłku powinien się zaznaczyć spadek ciśnienia. Podsumowując: po samym posiłku ( który jest wysiłkiem dla organizmu) nieznacznie wzrasta. Nieznacznie czyli np. o 5 mm słupa rtęci. Natomiast jak organizm się wyciszy , w około godzinę po jedzeniu powinno się unormować lub nieznacznie obniżyć.
Pozdrawiam Gabi

avatar
Mroczny IP: 77.254.167.**

Http://www.servier.pl/index.php/edukacja-pacjenta/item/9216?layout=item

Tu piszą, że po posiłku ciśnienie spada.

avatar
seth1969 IP: 188.125.251.**

Teoretycznie powinno nieco spaść ponieważ układ trawienny zaczyna intensywniej pracować przez co jest bardziej ukrwiony. Zwiększona objętość układu krwionośnego to niższe ciśnienie.

avatar
kiki2112 IP: 83.20.8.**

Nie ma co kpić i śmiać się z problemu. Mam skaczące ciśnienie i często obserwuję jego ogromny spadek - właśnie po posiłku. Sama szukam jakiejś rady, bo jak dotąd - lekarze nie potrafią mi pomóc.

avatar
antosiek IP: 188.146.136.**

I nie pomogą na to nie ma sposobu, to uszkodzenie układu nerwowego, jego dysfunkcja dokładnie. Rada prosta, jeść bardzo małe ilości a często, pić także małymi łykami. Starać się unikać gorących napoi i potraw, im cieplejsze tym spadek większy. Jeść w pozycji półleżącej a jeśli jest to niemożliwe z nogami skrzyżowanymi na krześle - jak po turecku. To nie pozbawi cię problemu, ale nico zminimalizuje.

avatar
Klaus78 IP: 5.172.235.**

Nie zauważyłem, żeby po posiłku wzrastało ciśnienie krwi czy też było całkowicie na odwrót. Jeśli odczuwasz jakieś zmiany po spożyciu posiłku to może lepiej skonsultować się z lekarzem.

avatar
Rych IP: 79.184.64.**

Pamiętam, że w instrukcji do ciśnieniomierza było o wpływie posiłku na wysokość ciśnienia krwi. Chyba było, że powoduje wzrost o ok. 6 jednostek.

Twoja odpowiedź