sakreble2 IP: 94.254.208.**

Niech zgadnie , masz ciśnieniomierz beuer czy jakoś tak?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

04jarek IP: 80.48.99.**

Różnica ciśnienia na prawej i lewej ręce-konieczne badanie w kierunku choroby takayasu

Grzegorz43 IP: 87.66.185.**

Witam serdecznie. W czasie ostatniego półrocznego badania -tzw: testu rowerowego po trzech minutach, przy równoczesnym pomiarze ciśnienia na prawej i lewej ręce wyniki były nader interesujące. Na prawej ciśnienie wynosiło 135/80 a na lewej w tym samym czasie 280/180. Zrobiono mi rezonans, Holtera i przy braku odpowiedzi jeszcze USG w okolicy szyi i stawów łokciowych. Lekarz nie stwierdził różnic między lewą a prawą stroną poza różnicą ciśnienia. zaczęło się od utraty siły o ponad 50% w lewym ramieniu i mimo, iż z czasem większość siły wróciła to problem pozostaje nierozwiązany. Dodatkowo pojawiły się bóle uciskowe w tylnej części głowy i przewlekłe zmęczenie. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną tego stanu?

hasi IP: 127.0.0.**

Pozostaje ci echo serca i koronografia.I kardiolog,który zechce leczyć,a nie *przepisywać tony lekarstw*,bo ma od nich prowizję.Ja mam dopiero początki problemów sercowych,bo Hashimoto+lekka niedocz.tarczycy.Przed laty NIKT mi nie powiedział,że następstwami będą problemy z pęczkiem Hisa i ciaglymi zapaleniami oskrzeli,a te *kopią w serce*.Prawa ręka jest zazwyczaj bardziej obciążona,więc jeśli u kogoś już wystąpiły problemy sercowe,to pomiarów dokonuje się na prawej-bardziej wiarygodne. Zrób USG tarczycy ,wymaz z gardła/nosa na gronkowca złocistego.Jesli nie,pozostaje ci szukać przyczyny dalej,a nie leczenie skutków.Pytaj doświadczonych pielęgniarek, lekarze mają nas w nosie i nie współpracują ze sobą,natomiast zapisuja tony leków,m.in.statyny.

Twoja odpowiedź