Blanio72

Hej wszystkim dodalem przed chwila jako gosc opis mojego problemu ale go ine widze wiec jeszcze raz napisze bo zalezy mi bardzo na waszej opini. Mianowicie w momencie skretow tlowia wydobywa mi sie z ust dziwne chrypienie tzn zrodlo tego chrypienia to pewnie pluca. Poza tym mam klucie w prawym boku tzn tylko w przypadku odgiecia obu lub tez prawej łopatki. Dodam tylko ze tak na codzien nic mi nie dolega nie odczuwam tego tylko w tych pojedynczych przypadkach. No przy robieniu pompek czasem odczuwam ten bul. Prosze o wyrozumialosc i o odpowiedz pomuszcie co to moze byc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aśka IP: 188.146.137.**

Witajcie
Siedziałam teraz przed komputerem i nagle nie wiadomo skąd pojawiło się to kłucie w klatce piersiowej po lewej; przy sercu, nie denerwowałam się bardzo z tego powodu bo często mi się ten ból pojawia i przeszłam z tym do normalności.
Odchyliłam się na fotelu w miare prosto i starałam sie rozluźnić oddychać głęboko też nie mogłam, bo bol się straszliwie nasilał. (praktycznie nie czułam tego kłucia jak oddychałam płytko) posiedziałam dłuższą chwile i przeszło mi.
Postanowiłam wejść tutaj i poczytać, czy innym się też tak zdarza i jakie diagnozy najczęściej się pojawiają. Wiem, już że to symptomy chorób serca, które się pojawiają często w mojej rodzinie, ale o podłożach nerwicowych nie słyszałam.
u mnie nerwice można by podejrzewać, nie wiem czy powinnam się z tym udać do doktora, czy nie. Boje się tych wszystkich badań, siedzenia wśród chorych,
niezadowolonych stale z pracy lekarzy i jeszcze będe się bardziej stresować, że coś mi wykryją jakąś chorobe. jestem jeszcze przed 18-stką

Karol IP: 77.255.247.**

Witam mam na imię Karol mam 14lat.
Pomocy kłuje mnie w klatce piersiowej glownie serce boje sie strasznie.Jak temu zapobiedz??

Nalalia645 IP: 79.185.193.**

Ja mam ten sam problem i mam 14 lat...Też nie mogę oddychać, a ból trwa ok.3 minut... ;/

bestia IP: 79.184.102.**

Witam
ja już od kilku tygodni mam przeróżniaste bóle wokół serca, czuje się jak 60latka, mimo że mam dopiero 20 lat... kłucia, uciski, ciągłe napięcie. nie byłam jeszcze u lekarza bo mam silne podejrzenie, że to nerwica - bóle czasami zupełnie znikają, ale zaczyna mnie to naprawdę męczyć. wam jakieś leki na nerwice pomagają? póki co brałam czasami takie zwykłe leki uspokajające bez recepty

Piotrej IP: 46.174.24.**

Ja mam kłucie krotko trwałe raz na jakiś czas, pojawia sie nie spodziewanie, prowadze sportowy tyb życia, gram w piłke amatorsko, nie pije nie palce, czy przyczyną może być stres?

ania05 IP: 83.30.196.**

Jeśli uprawiasz sport to może nadwyrężyłeś kręgosłup i to po prostu nerwoból który ma to do siebie że właśnie tak zakłuje przez chwilę jak przybierasz pozycję gdzie uciśnięty jest nerw ?

Zazwyczaj z prawej strony klatki piersiowe i w strone mostka.

Chciałem napisać że z lewj strony klatki piersiowe

daqa88 IP: 46.115.22.**

Hej. Ja mam 18 lat .. od 7-8 roku zycia tez mam kucia w klatce piersiowej. Niby serce . *serce boli* do tej pory, nie czesciej niz 2 razy w tygodniu.. czasem na dluzszy czas przechodzi. trwa za to bardzo krotko, tak jak jeden wdech.. Wiem ze mam problemy z sercem - Arytmia .. Lekarze za to nie powiedzieli od czego to dokladnie i czy to ma cos wspolnego z moja arytmia..
Wiem ze nie moge sie denerwowac, wysilac, pic, palic, zero adrenaliny.. Ale wytrzymaj w tym wieku bez takich dobroci..
Jestem ciekawa jak dlugo pociagne :)

bleble IP: 89.229.10.**

Brak magnezu:)

rezasurmar IP: 77.252.43.**

Jak pisali wyżej, nerwica serca, układ nerwowy tak reaguje. To przychodzi falami, w młodym wieku stres i po kilku dniach bóle, teraz długotrwały stres, czy jakiś problem, zdenerwowanie się, po dniu, czy kilku objawy podobne, kłucie nad sercem, przy głębokim oddychaniu.

Nie trafiłem jeszcze na odpowiedniego lekarza, EKG w porządku, lekko zawyżony cholesterol (38lat na karku).

Jedyna skuteczna metoda, to wyluzować się, nie denerwować (tia jak by się dało), ale polecam jakieś zajęcia które nas relaksują. Nawet w pracy/szkole warto czasem iść na bok, posłuchać sobie muzyki, czy zapalić papierosa jak ktoś lubi ;). Ogólnie chodzi o techniki relaksacyjne. Po za tym w miarę zdrowo się odżywiać, ograniczyć kawę i alkohol.

Twoja odpowiedź