Leszek55

Claudio, a co mi zostalo poza byciem dobrej myśli...;)
Nieczynny bajpas jest chyba raczej konsekwencją operacji. Nie miałem na to wpływu. Stenty mi bardzo pomogły, ale raczej będą jakieś ciągi dalsze? O kolejnej operacji nie chce mi się myśleć. Na razie kuruję nadgarstki i przedramiona bo ciągle dokuczają. Za parę dni mam konsultację:)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Leszek55

Wyjaśniła się sprawa bolącego nadgarstka po zabiegu koronarografii. Sam zabieg uszkodził tętnicę. Jej funkcję przejęły inne naczynia. Stąd lekkie zasinienie dłoni. Podobno z czasem przejdzie (zasinienie, bo w tętnicy nie jest już wyczywalny puls). Jeden z bajpasów okazał się nieczynny od początku. Ale to z kolei efekt operacji kardiochirurgicznej i jej powikłań. Pozostałe dwa bajpasy nadal w idealnym stanie. Tu widać podobno efekt moich wysiłków i rehabilitacji.

jark

Witam wszystkich. LESZKu55 zmotywowałeś mnie. Od początku maja mam skierowanie na koronografię. Sam nie wiem czemu nie poszedłem się zarejestrować. Ciekawe - bardziej się bałem samego zabiegu, czy tego co się po nim dowiem. Tak czy sik po twoim wpisie ustaliłem termin na koniec lipca. Teraz troszkę żałuję, że tak późno, bo do różnych bóli w klatce piersiowej się przyzwyczaiłem, ale ostatnio wieczorem pojawił się lekki ucisk i płytszy oddech. Czasami jakieś pieczenie, szczypanie, zgaga. Dziś wieczorem jeśli pojawią się w/w to spróbuję psiknąć nitro pod język - koniak nie szczególnie pomaga. Leszku Tobie i wszystkim tu na forum życzę zdrowi i tej dzielności w dniu codziennym, bo miło się czyta, że tak łatwo życiu się nie dajemy.

Leszek55

Cześć Jark. W szpitalu mi zalecali stosowanie nitro jako diagnostykę. Jeśli pomaga, to oznacza,że bóle są pochodzenia kardiologicznego. Czyli trzeba się szybko zgłosić do szpitala. Nitro obniża ciśnienie. Lepiej usiąść lub się położyć, przed podaniem. Faktycznie, jak strzeliłem sobie raz pod język to zaraz było ciemno w oczach. Pozdrawiam.:)

Twoja odpowiedź