Mikejeje IP: 46.215.13.**

Witam, jestem młodym, szczupłym chłopakiem mam 16 lat. Od trzech dni powróciły moje bóle w okolicy serca oraz duszności, miałem je już rok temu także w okresie letnim ,lecz po wizycie u lekarza i badaniach EKG bóle ustały pojawiały się coraz rzadziej a duszności znikły całkowicie. Dodam że cztery dni temu jechałem w upale (30°C) rowerem z dosyć dużą prędkością na tgzw sprawdzenie kondycji starałem się brać wdech nosem i wydech ustami itd. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to coś poważnego? Rozmawiałem z rodzicami na ten temat ale powiedzieli że jeśli byłoby to coś poważnego to bóle by się nasilały a nie pojawiały się nagle a ja jestem mega przestraszony gdyż nie chciałbym żegnać się ze światem w tak młodym wieku a bóle skutecznie zniechęcają mnie do praktykowania mojej pasji jaką jest wędkarstwo bo przecież kto mnie znajdzie jeśli będę miał zawał? Mierzę ciśnienie co 3-4h i nie zauważam dużych zmian stale mam 110 lub 120 na 80 lub 70. Nie wspomniałem o najistotniejszym, moim bólom towarzyszy często ból nadgarstka lewej ręki czy też ból w plecach w odcinku klatki piersiowej jakby mnie ktoś nabił na włócznie. Może to od pleców na ryby wożę często po 10kg na plecach a może to od jakiejś choroby przełyku czy coś takiego często przy piciu wody czy jedzeniu czegoś mam wrażenie że coś mi się blokuje w środku przed żołądkiem bądź od upałów panujących na zewnątrz bo przecież na rybach siedzi się trochę w słońcu. Nie wiem co mi jest zaraz zwariuję naczytałem się w internecie o takich bólach i nie wiem czy nie przesadzam ale naprawdę się boję może ktoś mi pomoże? Ktoś miał podobne schorzenia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

biugerss IP: 193.24.246.**

Cześć młody człowieku. Przez forum nikt Cie nie zdiagnozuje. Pogadaj z rodzicami niech Cie zabiorą do pediatry i mu wszystko powiedz co Ci dolega. I przede wszystkim się nie nakręcaj. Bóle typu nabicie to mogą być od kręgosłupa a reszta innych dolegliwości to promieniowanie od niego. A co do przełyku jeśli miewasz często zgagę lub jest Ci bardzo nie dobrze po obwitym posiłku to możesz mieć refluks żołądka ale to można stwierdzić po przez gastroskopie. Również te kucia mogą być zwykłym nerwobólem skoro Ci po badaniach i wizycie przeszło. Twoje poczucie bezpieczeństwa wzrosło po wizycie u lekarza i objawy poszły sobie.

Twoja odpowiedź