Poczatujacy IP: 89.174.208.**

Witam, mam 22 lata zwracam się do was z pytaniem, lecz najpierw pozwolę sobie po krótce opisać moją sytuację zdrowotną. Mianowicie choruje na leukopenię od 8 lat, mam około 3000 białych krwinek i około 135-145tys plytek. Miałem pobierany szpik kilka razy i jego wyniki były prawidłowe, podczas zabiegu została wykazana u mnie arytmia komorowa, zostałem skierowany do kardiologa, leczę się u niego z 4 lata. Holter na początku wykazał u mnie 18000 przedwczesnych pobudzeń, potem zmniejszyło się to do około 10 tyś bez stosowania leków, ale żeby ta arytmia była jeszcze mniejsza lekarz zdecydował się na wprowadzenie biosotalu 2x80mg dziennie. Na ostatnim holterze, który miałem wykonany około 8 miesięcy temu wyszło mi +-7000 pobudzeń, więc lekarz skierował mnie do innego lekarza, aby on zdecydował, czy potrzebna będzie ablacja. Owy lekarz powiedział, że ta arytmia nie jest wcale aż taka groźna i, że przyjmowanie biosotalu nie jest już konieczne, także zrezygnowałem z jego zażywania. Następną wizytę mam dopiero w listopadzie u poprzedniego kardiologa. Oprócz tego zapytałem się, czy mogę chodzić na siłownię, dostałem pozwolenie, ćwiczę regularnie 4,5 miesiąca(aczkolwiek tylko siłowo, nie robię ćwiczeń interwałowych/biegów itd), przybrałem około 10kg i ważę teraz 90kg przy wzroście 186. Pracuję przy komputerze. Około tygodnia temu rozbolała mnie głowa, więc postanowiłem zmierzyć ciśnienie, okazało się, że mam je 140/80, więc zdecydowałem je mierzyć przez tydzień 2 razy dziennie i wahało się ono około 134-140/80, (140 nie przekroczyło), dodatkowo od około miesiąca, czasami czuję jak mi tak serce mocniej bije,jak i również, że potrzebuję wziąć głębszy wdech (nie miewam żadnych omdleń). I tu, po jakże długim wstępie przechodzę do meritum, mianowicie czy powinienem wrócić do zażywania biosotalu do dawki 2x80mg (lub może 1x80mg) do czasu wizyty u kardiologa, który mi to przepisał i z nim przedyskutować dawkowanie ? Oprócz tego czy to ciśnienie jest czegoś wskaźnikiem? Może mój organizm jeszcze się nie przystosował do tego, że tak przytyłem? Od dwóch tygodni przestałem dużo jeść i waga stoi w miejscu. Dieta może mieć wpływ na ciśnienie? Chodź wydaje mi sie, że jem dosyć dobrze, bo dużo płatków owsianych, brązowego ryżu, mięs, jajek, orzechów, warzyw/owoców. Dodatkowo suplementuje się kwasami omega oraz kompleksem witamin.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, wiem, że dosyć dużo wątków poruszyłem, ale gdyby któreś z Państwa odpowiedziało naprawdę byłbym po stokroć wdzięczny. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

LUBELL IP: 188.127.16.**

Witaj,

jeśli chodzi o pobudzenia to jaki to typ? Komorowe czy nadkomorowe? Jeśli chodzi o ciśnienie to tragedii nie ma, tu raczej pomoże delikatny i regularny wysiłek w formie szybkiego marszu, ale kontrolować co jakiś czas powinieneś.

Jeśli chodzi o leki to tutaj jednak musisz zasięgnąć rady specjalisty, nikt na pewno nie będzie Ci radził czy brać czy nie i sam też nie podejmuj takich decyzji.

Może te objawy są spowodowane na tle emocjonalnym? Miałeś robione echo serca?

Poczatkujacy IP: 89.174.208.**

Jest to arytmia komowa.
Tak miałem robione UKG kilka razy, aczkolwiek ostatni raz około rok temu, wtedy wszystko było w porządku.

Dziękuję za odpowiedź.

Twoja odpowiedź