avatar
Gosc09 IP: 37.248.163.**

Witam. Jakiś miesiąc temu w momencie, bez żadnej przyczyny poczułam ból w klatce piersiowej, kołatania serca ,ogólne osłabienie i zawroty głowy. Tętno było wysokie około 200 uderzeń na minute(to był 3 raz w moim życiu ale wcześniej czułam tylko kołatania). Miałam robione ekg które jest w normie. Narazie mam łykać potas żeby go troche podnieść, jest w normie ale podobno powinien być wyższy. Lekarz kardiolog podejrzewa częstoskurcz. Miałam już robione echo serca i wyszło że mam ubytek w sercu i przeciek. Podobno czasem trzeba to *załatać* i prawdopodobie czeka mnie najpierw badanie echo przezpołykowe. Czy wzrost tętna może być objawem przecieku? Czy przy takiej wadzie można brać leki hormonalne? Nie ma większego ryzyka zatoru? Muszę brać ponieważ hormonalnie moją inną chorobę. Byłam tak zaskoczona że nawet o to nie zapytałam. Bede miała jeszcze holtery i wizyte dopiero w sierpniu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Gosiaczek2252 IP: 87.239.241.**

Leki hormonalne zawsze mają wpływ na krążenie czy krzepliwość, zwłaszcza że mogą wchodzić w interakcje z innymi. Lepiej skonsultuj się z dobrym kardiologiem w tej kwestii
Polecam: https://ranking.abczdrowie.pl/

Twoja odpowiedź