Napad IP: 213.136.237.**

Witam, mam 28 lat od kilku lat zmagam się z napadowym migotaniem i chciałbym poznać innych doświadczenia. Przez kilka lat byłem w stanie to łatwo zaleczyć ale od roku mam dramat i nie mogę tego poskromić żadnymi lekami. Najgorzej jest jak się położę na plecach lub na brzuchu więc mam problemy ze spaniem, również w sytuacjach lęku oraz stresu jest ciężko. Napad wygląda w ten sposób że moje serce bije bardzo szybko i nieregularnie przez co mam duszności, czasem zakręci się lekko w głowie i uczucie dławienia w klatce. Czasem przy szybkich atakach mam też mały ból w klatce piersiowej(przy kołątaniu). Biorę leki na rozrzedzenie krwi i lek zwany Tambocor. Skutkami mojego schorzenia jest to że jestem często osłabiony nie mam energii, drżą mi ręce i ogólnie ciężko się czasem funkcjonuje. Wspomnę również że zmagam się z nadwagą ale wszystkie wyniki mam dobre. Lekarz mówi że jeśli leki nie pomogą to krioablacja, ale liczę że uda mi się to zaleczyć lekami i stylem życia. Czy ktośby mógł się podzielić ze mną swoimi doświadczeniami ? Szczególnie interesuje mnie krioablacja u ludzie młodych. Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Babka IP: 80.142.1.**

Jako doświadczona w zmaganiu z migotaniem przedsionków powiem w skrócie: poddaj się ablacji może być krio, bo leków na to tak naprawdę nie ma!

Maksd IP: 109.95.201.**

Leczę napadowe migotanie od 40 lat w Klinice w Katowicach.Tam też postawili mnie na nogi po kliku kardiowersjach i koronarografiach (2 stenty).Na razie mój stan jest ustabilizowany ale kosztem zażywania mnóstwa leków.Między innymi Cordarone i Xarelto. O ile to pierwsze jest niezastąpione to jednak szkodzi na wzrok i tarczycę (muszę zażywać eutyrox który też ma skutki uboczne).Xalerto zaś ma podstawą wadę-cenę.Na początku kosztowało poniżej 100 zł opakowanie 28 szt (na 2-tygodnie) to obecnie już 160 !!! Jako emeryt będę musiał przejść na Warfin co wiąże się z koniecznością częstego kłucia w celu kontroli wskaźnika INR.
Dostęp zaś do lekarzy specjalistów to tylko prywatnie w ciągu min 2 tygodni.
Nie jest to kraj dla starych ludzi!!

Twoja odpowiedź