Jagoda28

Witam. Czy to możliwe, żeby ćwiczeniami uszkodzić sobie serce? Wczoraj poćwiczyłam pół godziny na stepperze i od wczoraj mam nieregularny rytm serca. Byłam na SOR, podali metocard 50, minęła noc i teraz znów się arytmia nasiliła.
Na codzień biorę beto ZK 50.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ciocia dobra rada IP: 109.207.155.**

NIE!!!!
Czytajac Twoja historie zapytan na forum to mozna domniemywac ,ze jestes strasznie znerwicowana osoba i wrazliwa na punkcie pracy serca.

Jagoda28

Dziękuję za odpowiedź, ale liczyłam na bardziej normalną i ludzką. Proszę nie oceniać bez poznania problemu. Od dawna nie miałam arytmii na tle nerwowym, bo sporo nad tym pracowałam i to co dzieje się teraz nie ma zupełnie nic wspólnego ze stresem. Zaczęło się ewidentnie po ćwiczeniach, trzyma już ponad 2 dni i nawet po kroplówce nie ma poprawy. Gdyby to była wina stresu to byłoby już po kłopocie.

JANUSZDG IP: 89.64.53.**

A co na Twoje dolegliwości lekarze: kardiolog, psycholog (psychiatra)?

kormoran IP: 46.170.30.**

Jagoda jest to możliwe. Oczywiście nerwy swoją drogą. Ja rok temu również miałem na początku arytmię po robieniu pompek z których niestety musiałem zrezygnować. Kochana Ciocia zaraz mi odpisze ,że wcale nie musiałem ale jestem tak głupi i moja głupota mnie do tego skłoniła haha. W każdym bądź razie u mnie po wysiłku głównie siłowym arytmia się pojawia. Potwierdzam jednak ,że siła tych zaburzeń jest inna gdy jestem zestresowany. Stres w połączeniu z wysiłkiem jest najgorszy :-/ trzymaj się jakoś :) wiem jest trudno.

Jagoda moja odowiesz byla normalna i ludzka poniewaz inna wlasnie by byla nienormalna i nieludzka.
Nie znajac Twoich wynikow badan serca ( bo chyba takie masz skoro bierzesz betablokery , przynajmniej echo serca) tylko takiej odpowiedzi mozna bylo udzielic na bazie Twoich postow , ktore pisalas tutaj.
Z doswiadczenie wiem ,ze nie zawsze ma sie arytmie i nie trzeba byc w danym momencie w stresie zeby ja dostac.
Chodzenie na stoperze pol godziny na pewno nie zniszczy serca a arytmie mozna dostac oczywiscie po takim wysilku.
Zdrowemu sercu nie zaszkodzi czyli bez wad . ktore mozna zdiagnozowac na ESG SERCA.
I to co napisalam jest jak najbardziej ludzka i normalna odpowiedzia.
Nic innego nie dalo sie napisac .

KORMORAN , sam sobie odpisales .

Jagoda28

Dziękuję za odpowiedzi.
KORMORAN, Tobie szczególnie, bo jeśli również dostałeś arytmii po wysiłku, to wiesz o czym mówię. U Ciebie po pompkach, u mnie po stepperze + hantelki. Jutro wybieram się do lekarza, bo trzyma już trzeci dzień mimo leków i kroplówki. Powiedz proszę, czy byłeś z tym u lekarza czy przeczekałeś i samo minęło? Jeszcze nie miałam arytmii, która by tyle trwała. Dodam, że się nie stresuję, bo wiem, że tym pogorszę sprawę ;-) Tak jak mówisz - wysiłek plus stres to najgorsze połączenie. Pozdrawiam.

wstanislaw

Witajcie
Nieśmiało dodam, brak dostatecznej ilości potasu i magnezu, oraz tarczyca może powodować arytmię. Stwierdzam z własnego doświadczenia.
Serdecznie pozdrawiam- Sttanisław

Jagoda28

JANUSZDG do kardiologa idę jutro, wcześniej miałam zdiagnozowaną tachykardię, dodatkowe skurcze, wcześniej też częstoskurcze. Psychiatra powiedziała, że nie widzi powodu, dla którego musiałabym do niej przychodzić.

WSTANISLAW badania wyszły dobrze, a magnez i potas dostałam w kroplówce, na codzień też biorę aspargin.

Jagoda28

Również pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)

Twoja odpowiedź