xxchangerxxpl

Witam

Będąc u lekarza rodzinnego i wykonując badanie EKG lekarz zauważył na wyniku blok prawej odnogi serca. Dostałem polecenie i skierowanie do poradni kardiologicznej gdzie znowu zostało wykonane mi badanie EKG (na którym już bloku nie było). Pan doktor na dzień dobry jak dowiedział się co mnie sprowadza zapytał czy chodzę na siłownie i spożywam różnego rodzaju odżywki czy suplementy. Jako że tego nie spożywam zaprzeczyłem, ale regularnie dwa/trzy razy chodzenie na siłownie potwierdziłem. Chodziłem na nią rekreacyjnie. Niestety lekarz stwierdził że nie mogę dalej na nią uczęszczać. Zaczął mi mówić o tym że przy moim wzroście (mam 1,89 cm) mogę jedynie pływać, biegać ale żadnego sportu nie mogę uprawiać zawodowo a o siłowni mam zapomnieć. Dodał że w związku z tym że mam 19 lat serce może mieć ten blok z powodu rozwoju a na tym drugim EKG nawet nie jest widoczne więc nie wymaga to żadnego zabiegu.
Piszę ten post ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy na prawdę siłownia dla mnie jest już przekreślona, nie rozumiem trochę faktu, że dostałem całkowity zakaz na siłownie. I chciałbym się doinformować czy jest to na prawdę związane z tą wadą serca czy natomiast jest to tylko *dobra* rada lekarza prowadzącego?

Pozdrawiam, i z góry dziękuje za odpowiedź!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź