Moi IP: 31.0.120.**

Na wstępie - jeżeli post jest nie w tym miejscu, to przepraszam, nie wiem już po prostu co mam robić.
Mam 18 lat jakiś czas temu cisnieniomierz zaczął wykrywać u mnie migotanie przedsuonków. Miało to miejsce już w tamtym roku. Niemożliwe jest to, że aparat jest popsuty, korzysta z niego cała moje rodzina, a migotanie za każdym razem wykrywane jest tylko u mnie. Oczywiście, po jakimś czasie poszłam z problemem do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że aparat musiał wykrywać niemiarowość oddechową. Teraz pojawia się pytanie - czy to możliwe, że aparat do mierzenia ciśnienia z funkcją wykrywania migotania może wykrywać zwykłą niemiarowość? Jeżeli tak, to ok, nawet nie mam zamiaru drążyć tematu. Jeżeli nie, to jakie wykonać badania, by diagnoza była wiarygodna?
Dodam, że kiedy byłam mała, to w szpitalu stwierdzono, że mam ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej... i to właściwie tyle z problemów sercowych.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Artur71

Hej,
Mam dodatkowe skurcze komorowe i napadowe migotanie przedsonków.
Nigdy nie spotakałem się z aparatem do mierzenia cisnienia, ktory diagnozuje migotanie przedsonkow. Może zdiagnozowac arytmię ale nie wykryje jaką. To można stwerdzic tylko na EKG.
Proponije założyć holter na kilka dni.
Pozdr.

kormoran IP: 46.170.30.**

Holter.
Ciśnieniomierze często same nie wiedzą co pokazują więc możesz nawet nie mieć żadnych zaburzeń rytmu ale dla własnego spokoju holter.

Babka IP: 89.238.16.**

Spokojnie, ciśnieniomierz nie jest aż tak genialny by określić jaki rodzaj zaburzeń rytmu serca wykrył !!
Może to być ta wspomniana niemiarowość oddechowa, a jeśli nie masz żadnych odczuwalnych dolegliwości to nie zaprzątaj sobie tym głowy i ciesz się życiem.

omega1 IP: 195.128.229.**

Dokładnie jak pisza przedmówcy, ciśnieniomierz nie wyryje typu arytmii
ps. co to za śmietnisko spamu na tym forum jest?

MOI IP: 31.0.120.**

Cóż, w takim razie firma microlife musi wciskać niezłą ściemę.
Co do objawów - tylko zmęczenie i nagłe napady potliwosci, ale sądzę, że to bardziej wiąże się z moim dojrzewaniem i życiem pod presją, a niżeli z migotaniem przedsionkow.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, jestem już spokojna i tego potrzebowałam :)
Dziękuję ponownie

Twoja odpowiedź