avatar
pacjentka587 IP: 89.64.50.**

Witam,
Mam 24 lata, tuż po porodzie zdiagnozowano u mnie stenozę aortalną. Przez całe życie byłam pod kontrolą poradni kardiologicznej. Wizyty średnio co rok (konsultacja+echo+holter ekg). Na podstawie UKG zwężenie umiarkowane, gradient : nieistotna hemodynamicznie. Jedyne objawy jakie odczuwam to szybkie męczenie, duszność wysiłkowa. Nigdy nie uprawiałam sportów. Oprócz zdiagnozowanej wady pojawiają się u mnie kołatania serca, tachykardia (ostatni holter, przewaga wysykości tętna w granicach 120-140), w badaniu holtera pojawiło się też kilkakrotnie migotanie przedsionków. W minionych latach wdrażano leczenie betablokerami i inwabradyną.
Wykonuję zawód pielęgniarki, jestem w trakcie dalszej edukacji i z racji na to dostałam wezwanie na Wojskową Komisję Uzupełniającą. Czy w moim przypadku jest możliwość otrzymanie kategorii A, czy wada zastawkowa mnie dyskwalifikuje?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Ewa37zToF IP: 83.145.146.**

Wada serca, zapewne wrodzona, jak i zaburzenia rytmu serca, mogą przeszkodzić w służbie w wojsku/, ale oczywiście zadecyduje o tym lekarz.

Twoja odpowiedź